На будь-який живий організм впливають не лише чинники неживої природи, а й живої природи. Складно уявити собі організм, який би чином не був пов’язаний з іншими організмами. Кожний організм, наприклад рослина, існує не ізольовано, а у взаємодії з іншими рослинами, мікроорганізмами, грибами, тваринами.
Зозуля з’їдає до 100 гусениць за день. Від цього ліс має велику користь. Але зозуля підкладає свої яйця у гнізда птахів. Зозуленята, підростаючи, викидають із гнізда пташенят своїх нових батьків. Тобто зв’язки рослин і зозулі взаємовигідні, тоді як для пташенят, викинутих із гнізда, вони шкідливі. Зозуля
Організми розподіляються не хаотично, а обов’язково утворюють певні угруповання між собою. Взаємозв’язки між організмами різних видів, які співіснують на одній території, дуже різноманітні: вони можуть бути корисні всім організмам або тільки одному з них, бути шкідливими тощо. Зазвичай це взаємний вплив живих організмів різних видів (інколи і царств живої природи) один на одного.
Риби мають темне забарвлення верхньої частини тіла і світле – нижньої. Це допомагає їм захиститися від ворогів. Якщо хижак пропливає над рибою, він бачить темний колір, що зливається з водою глибинних шарів водойми. Якщо ж хижак опиняється під рибою, світла частина тіла риби видається за світлу поверхню верхніх шарів води. Товстолоб
Висновки Сукупність організмів, які живуть на одній території або ділянці місцевості, називають угрупованням. Організми вступають один з одним у певні зв'язки, які можуть бути корисними, шкідливими або нейтральними. Ланцюг живлення — це певна послідовність у передачі речовин і енергії, у якій кожна попередня ланка є їжею для наступної. Живі організми виробили різні пристосування для мирного співіснування на спільній території. Ярусність рослин лісу є прикладом співіснування рослинних організмів.