Презентація з теми "Формування життєвих компетентностей засобами математичної освіти". Містить алгоритм формування життєвих компетентностей на уроках математики та напрями їх набуття.
Формування життєвих компетентностей засобами математичної освіти. Підготувалаучитель математики. Харківська Яна Сергіївна
Номер слайду 2
Три шляхи ведуть до знань: шлях роздумів – це шлях найбільш благородний, шлях наслідування – це шлях найбільш легкий і шлях досвіду – це шлях найбільш гіркий. Конфуцій
Номер слайду 3
«…створенні умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина України, вихованні покоління людей, здатних ефективно працювати і навчатися протягом життя, оберігати й примножувати цінності національної культури та громадянського суспільства, розвивати і зміцнювати суверенну, незалежну, демократичну, соціальну та правову державу як невід'ємну складову європейської та світової спільноти» (Національна доктрина розвитку освіти).
Номер слайду 4
Компетентності, яких потребує суспільство: Здібність навчатися усе життя;Комунікативність;Творчість та креативність;Самовдосконалення;Здатність робити вибір та нести за нього відповідальність;Високий рівень самостійності особистості.
Номер слайду 5
Алгоритм формування життєвих компетентностей учнів на уроках математики: Участь у визначенні основних завдань уроку;Мотивація на актуалізацію теми;Формування системи знань;Формування вмінь використовувати знання й особистий досвід;Формування особистої відповідальності ;Моніторинг і корекція розвитку ;«Портфоліо успіху».
Номер слайду 6
Зміст математичної освіти має бути спрямований на досягнення таких цілей:інтелектуальний розвиток учнів, формування видів мислення, характерних для математичної діяльності і необхідних людині для повноцінного життя у суспільстві;оволодіння прийомами математичної діяльності, які необхідні у вивченні суміжних предметів для продовження навчання та у практичній діяльності;формування уявлень про математику як форму опису і метод пізнання дійсності;виховання учнів у процесі навчання математики;формування позитивного ставлення та інтересу до математики.
Напрями набуття математичної компетентності: Будувати і досліджувати найпростіші математичні моделі реальних об’єктів, процесів і явищ. Володіти необхідною оперативною інформацією для розуміння постановки математичної задачі. Володіти технікою обчислень. Уміти проектувати і здійснювати алгоритмічну та евристичну діяльність на математичному матеріалі. Уміти працювати з формулами. Уміти будувати і читати графіки функціональних залежностей, досліджувати їхні властивості. Уміти класифікувати і конструювати геометричні фігури на площині і у просторі. Уміти оцінювати шанси настання тих чи інших подій, міру ризику під час того чи іншого рішення, обирати оптимальний варіант.