25 серпня о 18:00Вебінар: Як зробити вивчення математики цікавим і веселим

Презентація з теми Місяць- природний супутник Землі, природознавство 5 клас

Про матеріал
Презентація з теми Місяць - природний спутник Землі, для учнів 5 класу під час вивчення теми Земля- наш спільний дім. У презентації представлені цікаві факти та ілюстрації
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Місяць - супутник Землі

Номер слайду 2

Місяць – єдиний супутник нашої планети Місяць, найближче до Землі космічне тіло, знаходиться в сотні разів ближче до нас, ніж сусідні планети Венера та Марс. Місяць обертається навколо Землі за своєю орбітою. Повне коло обертання навколо Землі Місяць робить за 29,5діб.

Номер слайду 3

Діаметр Місяця майже в 4 рази менше діаметра Землі. Місяць почав своє обертання на орбіті навколо Землі приблизно 4,53 млрд років тому. Відстань між центрами Місяця і Землі – 384 487 км.

Номер слайду 4

Період орбітального руху навколо Землі 27,32 земної доби збігається з періодом осьового обертання Місяця. Завдяки цьому Місяць завжди обернений до Землі однією півкулею. Інша місячна півкуля завжди невидима. Вперше її сфотографувала автоматична станція “Луна-3”.

Номер слайду 5

Поверхня Місяця досить нерівна і вкрита численними кратерами. Це наслідок малої маси Місяця, а відтак відсутності атмосфери.

Номер слайду 6

Відсутність атмосфери є причиною різких коливань температури на поверхні: від +130о. С до -160о. С. Заглибини на поверхні Місяця називають кратерами.

Номер слайду 7

Це невеликий уламок одного з метеорита

Номер слайду 8

Місячне затемнення спостерігається тоді, коли Місяць попадає в тінь ЗемліМісяць у момент повного затемнення позбавляється сонячного світла, тому повне місячне затемнення видно з будь-якої точки нічної півкулі Землі.

Номер слайду 9

Місячне затемнення

Номер слайду 10

20 липня 1969 року. Перший крок на місячній поверхні зробив командир корабля “Аполлон-11” Ніл Амстронг.

Номер слайду 11

Загадкове небесне тіло Часто на поверхні Місяця бачать незрозумілі рухомі світні об’єкти (плями).

Номер слайду 12

Спеціальні машини - місяцеходи

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Грудень 1972. Готується до запуску остання місячна експедиція - Аполлон 17. З тих пір люди жодного разу не були на Місяці.

Номер слайду 15

Всесвіт містить ще багато..таємниць!

pptx
Додано
27 січня 2019
Переглядів
5001
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку