Матеріал до уроку містить інформацію про правила виклику екстренної медичної допомоги, поняття про невідкладний стан людини, обов'язки пацієнтів, щодо виклику медичної допомоги , обов'язки диспечерів екстренної медичної допомоги.
Правила виклику бригади екстренної медичної допомоги. Вчитель біології Грищенко І. В.
Номер слайду 2
Поміркуй: Який стан називають невідкладним?За якими номерами телефонів можна здійснити виклик екстреної (швидкої) медичної допомоги з мобільного і стаціонарного телефонів?
Номер слайду 3
Невідкладний стан-це:непритомність; судомами; раптовий розлад дихання; біль у ділянці серця; блювота з кров’ю; гострий біль у черевній порожнині; зовнішня кровотеча; ознаки гострих інфекційних захворювань; гострі психічні розлади, що загрожують життю і здоров’ю пацієнта.
Номер слайду 4
Невідкладний стан:травми :поранення, переломи, вивихи, опіки, забої тощо; ураженням електричним струмом, блискавкою, тепловими ударами, переохолодженням, асфіксією всіх видів; ушкодженнями різної етіології під час ДТП , аварії на виробництві, стихійні лиха тощо отруєння, укуси тварин, змій, павуків та комах; порушенням нормального перебігу вагітності;
Номер слайду 5
Закон України «Про екстрену медичну допомогу» Правила виклику швидкої медичної допомоги, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я.https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5081-17 - Text
Номер слайду 6
Не екстенні стани:підвищенням температури тіла з кашлем, нежить, біль у горлі, попереку, суглобах; головний біль, запаморочення; підвищення тиску; больовий синдром в онкохворих; алкогольне, наркотичне сп’яніння
Номер слайду 7
Обов’язки диспечера:диспетчер уточнює в особи, яка здійснює виклик, стан хворого чи постраждалого, кількість постраждалих, прізвище, вік хворого (постраждалого), точну адресу виклику, телефон, з якого викликають, орієнтири адреси виклику, хто викликає (обов’язково з’ясовує прізвище особи, яка здійснює виклик, відношення до хворого).
Номер слайду 8
Диспечер має право: Прийняти виклик. Відмовити у прийнятті виклику, якщо стан не є невідкладнимнадати рекомендації щодо звернення у відповідні лікувально-профілактичні заклади (поліклініку, пункт невідкладної медичної допомоги або інші лікувально-профілактичні заклади), вказавши їхню адресу і телефон.
Номер слайду 9
Обов’язки пацієнта, який телефонує 103 відповісти на всі запитання диспетчера, який приймає виклик; назвати точну адресу виклику (район, населений пункт, вулицю, номер будинку, квартири, поверх, код і номер під’їзду); якщо розташування вулиці або будинку невідомі, слід уточнити шляхи під’їзду до місця); назвати прізвище, стать, вік хворого або постраждалого, якщо паспортні дані хворого або постраждалого невідомі, необхідно вказати його стать і орієнтовний вік;описати скарги хворого або постраждалого;повідомити, хто і з якого номера телефону викликає Бригаду; за можливості, забезпечити Бригаді безперешкодний доступ до хворого або постраждалого, необхідні умови для надання медичної допомоги;
Номер слайду 10
у разі виклику Бригади до приміщення, де перебуває особа, що потребує надання невідкладної допомоги, ізолювати тварин, які можуть ускладнити надання медичної допомоги, а також завдати шкоди здоров’ю і майну членів Бригади; за можливості, сприяти в транспортуванні постраждалого в санітарний автомобіль; у разі госпіталізації хворого або постраждалого до лікувально-профілактичного закладу бажано мати при собі будь-який документ, який засвідчує його особу.
Номер слайду 11
Транспортування в лікувально-профілактичний заклад. Рішення про транспортування хворого приймає керівник бригади. У разі транспортування в лікувально-профілактичний заклад пацієнта може супроводжувати лише одна особа. У випадку транспортування дітей віком до трьох років можливий супровід двох осіб. Дітей до 18-ти років у разі транспортування в лікувально-профілактичний заклад обов'язково має супроводжувати родич або їх законний представник, або співробітник дитячої установи, якщо він перебуває на місці виклику.
Номер слайду 12
Смертельні випадки: У випадку смерті пацієнта до приїзду або в присутності Бригади інформація передається в амбулаторно-поліклінічний заклад за місцем виклику, на пункт невідкладної медичної допомоги для дорослого (дитячого) населення та оператору чергової частини управління Національної поліції у населеному пункті за телефоном «102».
Номер слайду 13
Виконай!Змоделюйте виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги у випадку виникнення надзвичайної ситуації будь-якого походження.