Загальна характеристка грибів. Царство грибів — одна з найбільших і процвітаючих груп організмів. На теперішній час відомо близько 100 тис. видів грибів.
Номер слайду 2
Гриби - це одна із найдавніших, найбільших та найрізноманітніших груп еукаріотичних організмів. Найдавніші палеонтологічні знахідки грибів виявлено у вулканічних породах віком 2,4млрд років. МІКОЛОГІЯ (грец. mykёs — гриб + logos — слово) наука, яка вивчає гриби.
Номер слайду 3
Гриби мешкають всюди, де є органічні речовини: у ґрунті, у воді, в помешканнях, на харчових продуктах, на тілі людини і тварин.
Номер слайду 4
Будова клітини грибів. До скдаду клітинної стінки грибів входить вуглевод хітин. Запасною речовиною грибів є глікоген. Кінцевим продуктом обміну білків є сечовина.
Номер слайду 5
ГРИБИБагатоклітинніОдноклітинні
Номер слайду 6
плодове тілогіфи міцеліюпластинкипокривало. Будова багатоклітинних грибів. Вегетативне тіло гибів являє собою рогалужену систему ниток (гіфів), яка називається грибницею(міцелій). Гіфи грибів дуже швидко й необмежено ростуть.
Номер слайду 7
Структури грибів, у яких утвороюються спори. Цвілевий одноклітинний гриб мукор. Завдяки спорам гриби розмножуються та поширюються. Спори можуть поширюватися вітром, водою або тваринами.трубчастий грибпластинчастий гриб. Гриби можуть розмножуватися також частинами грибниці. Їм властиве й статеве розмноження але воно дуже складне й має тенденцію до зникнення.
Номер слайду 8
Живлення гетеротрофне, шляхом всмоктування розчинених органічних речовин. Гриби енергійно дихають і потребують кисню(є аеробами); лише деякі з них(напр. дріжджі) отримують енергію в процесі бродіння (анаероби). Активний рух відсутній. Особливості життєдіяльності грибів
Номер слайду 9
Підведемо підсумки. Гриби - безхлорофільні еукаріотичні гетеротрофні організми. Вегетативне тіло - грибниця(міцелій) утворена гіфами. Живляться гетеротрофно. Необмежено ростуть. Розмножуються за допомогою спор або частинами грибниці. Не здатні до активного руху.