В літній час людину можуть укусити бджо-ла, оса, джміль,змія; А в деяких областях - скорпіон, тарантул або інші отруйні комахи Ранка від таких укусів невелика і нагадує укол голкою, але при укусі через неї проникає отрута,яка в залежности від його сили і кількості або діє на область тіла навколо укусу, або відразу викликає загальне отруєння.
Номер слайду 3
Зазвичай змії кусають людину в ногу, коли вона наступає на них. Тому в місцях , де водяться змії, не можна ходити босоніж.
Номер слайду 4
Коли отрута потрапляє в кровоносну або лімфатичну судину. При внутрішньошкірному попаданні отрути інтоксикація наростає впродовж 1-4 часів. За інших рівних умов отруєння протікає важче у дітей та жінок,а також у осіб в стані алкогольного сп’яніння.
Номер слайду 5
Їх отрута визиває не лише сильні болі і паління в місті укусу. Але іноді і загальне отруєння. Симптони нагадують укус отруйної змії.
Номер слайду 6
Гадюкові. Характеризуються досконалим розвитком отруйного апарату. Нараховують велику кількість різноманітних змій. Найбільш небезпечні серед них гюрза та піщана ефа. Аспідні. До них належать кобри,широковідома очкова змія та деякі інші.Їх укуси надзвичайно небезпечні. Ямкоголові. Включають велику групу щитомордників. Найбільш небезпечна гримуча змія, укус якої смертельний.
Номер слайду 7
Перший вид — гадюка степова, поширена в степовій і частково лісостеповій зонах. Колір спини сірий, є темна зигзагоподібна смуга вздовж тіла. Черевний бік чорного кольору з білими цяточками або сірого кольору з чорними плямами Другий — гадюка звичайна. Має буруватий чи іржаво-червоний колір спини з темною зигзагоподібною смугою. Трапляється чорна гадюка. Оселяється найчастіше у ділянках лісу з дрібним чагарником, на лісосіках, болотах.
Номер слайду 8
Зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався. Звільнійть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком. Дайте постраждалому воду - при усусі змії важливо багато пити. Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії. При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення. Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину. Чого не варто робити при укусі змії: не намагайтесь обробляти рану додатково; не припікайте рану; не накладайте джгут; не висмоктуйте отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті. Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу. не вживайте алкоголь. Найголовніша допомога для постраждалого – медична, тому якнайшвидше доправте постраждалого у лікарню. В Україні є антитоксин проти зміїної отрути. МОЗ уже затвердив розподіл антитоксину між регіонами. Нагадаємо, 1500 доз антитоксину проти зміїної отрути Україна отримала від Посольства Індії у якості гуманітарної допомоги. Ці ліки мають сертифікат якості GMP.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
1. Переконайтесь у власній безпеці. 2. Якщо є можливість і це безпечно, ізолюйте тварину, або запам’ятайте її вид, вигляд, бажано — сфотографуйте. 3. Огляньте постраждалого та оцініть важкість ушкоджень. 4. При відсутності глибокої рани та кровотечі добре промийте рану водою з милом, просушіть її стерильною серветкою та накладіть пов’язку стерильним бинтом. 5. При наявності глибокої рани, якщо зуби тварини глибоко прокусили шкіряний покрів або якщо тварина зімкнула щелепи, докладіть всіх зусиль для зупинення кровотечі стискуючою пов’язкою стерильним бинтом. 6. Викличте бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги. Глибокі укушені рани потребують хірургічної обробки та накладання швів. 7. До приїзду медиків не залишайте постраждалого.
Захист Вітчизни (рівень стандарту, академічний, профільний, для дівчат – Основи медичних знань) 11 клас (Гудима А.А., Пашко К.О., Герасимів І.М., Фука М..М.)
Додано
1 лютого 2022
Переглядів
1457
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат про публікацію авторської розробки