У свою чергу всі кольори поділяються на ахроматичні та хроматичні. Колір - це складова нашого життя, не враховувати яку не можна. Ми живемо в кольоровому світі. Колір навколо і всередині нас. Він впливає на нас, а ми, в свою чергу, впливаємо на навколишній світ. І від того наскільки грамотно ми його використовуємо, залежить настрій і емоційний стан оточуючих нас людей. Кольоровий круг
Номер слайду 3
До ахроматичних кольорів відноситься білий, чорний і всі відтінки сірого кольору. Ахроматичні кольори відрізняються один від одного тільки світлотою.
Номер слайду 4
До хроматичних кольорів відносяться: червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий, пурпуровий зі всіма відтінками й переходами
Номер слайду 5
Крім того кольори поділяють на теплі та холодні
Номер слайду 6
Гармонія від грецького harmonia, що означає співзвуччя, згода, протилежність хаосу. У кольоровій композиції теж можна застосовувати способи гармонізації, є безліч теорій за допомогою яких намагалися домагатися гармонійних поєднань кольорів, багато вчених працювали над даною проблемою причому працювали не тільки вчені, що вивчають фізику кольору і світла, а як правило ті уми, які пробували осмислити як колір впливає на психіку людини, намагаючись домогтися за рахунок поєднання кольорів певного сприйняття. Рудольфа Адамса і Альберта Манселла можна назвати в числі перших хто зробив значимі кроки в даному напрямку.
Номер слайду 7
Схема № 1. Контраст (або комплементарне співвідношення)Компліментарними, або додатковими, контрастними, є кольори, які розташовані на протилежних сторонах колірного круга Іттена. Виглядає їх поєднання дуже жваво і енергійно, особливо при максимальній насиченості кольору.
Номер слайду 8
Схема № 2. Золота тріада – поєднання 3 кольорів. Поєднання 3 кольорів, що лежать на однаковій відстані один від одного. Забезпечує високу контрастність при збереженні гармонії. Така композиція виглядає досить живою навіть при використанні блідих і ненасичених кольорів.
Номер слайду 9
Схема № 3. Аналогова тріада. Поєднання від 2 до 3 кольорів, розташованих поруч один з одним на колірному колі. Враження: спокійне, що налаштовує на позитив. Приклад поєднання аналогічних приглушених кольорів: жовтогарячий, жовтий, жовто-зелений.
Номер слайду 10
Схема № 4. Триконтрасні кольори. Варіант компліментарного поєднання кольорів, тільки замість протилежного кольору використовуються сусідні до нього кольори. Виглядає ця схема майже настільки ж контрастно, але не настільки напружено. Якщо ви не впевнені, що зможете правильно використовувати компліментарні поєднання, – використовуйте триконтрасні кольори.
Номер слайду 11
Схема № 5. Тетрада – поєднання 4 кольорів. Колірна схема, де один колір – основний, два – другорядні, а ще один виділяє акценти. Приклад: зелений, фіолетовий, червоний, жовтий.
Номер слайду 12
Також у тетраді можуть поєднануватись 4 кольори, рівновіддалені один від одного. Кольори тут несхожі по тону, але також комплементарні. За рахунок цього образ буде динамічним, грайливим і яскравим. Приклад: червоно-фіолетовий, помаранчевий, жовто-зелений, синій.
Номер слайду 13
Схема № 5. Однокольорове поєднання (монохромні колірні гармонії) - використання декількох відтінків одного кольору. Такі поєднання складаються як мінімум з двох кольорів. В однокольоровому поєднання використовуються відтінки, якого небудь спектрального кольору, наприклад, жовто-помаранчевого та всіх його відтінків.