19 квітня о 18:00Вебінар: Як організувати якісний урок літератури для учнів із кліповим мисленням

Презентація "Закономірності мінливості людини"

Про матеріал
Презентація розроблена для уроку біології у 10 класі на тему: "Закономірності мінливості людини", містить інформацію про спадкову та неспадкову мінливість людини, відповідно до підручника Біологія і екологія 10 клас, автором якого є В. І. Соболь.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЗАКОНОМІРНОСТІ МІНЛИВОСТІ ЛЮДИНИ

Номер слайду 2

Епігаф до уроку: Життя мінливе, наче море… Лопе де Вега

Номер слайду 3

Мінливість – здатність організмів набувати нових ознак, що спричиняють відмінності між особинами в межах виду.

Номер слайду 4

Основні форми мінливостіСпадкова Неспадкова

Номер слайду 5

Причинами спадкової мінливості є зміни структури або діяльності генетичного апарату. Гетерохромія (різне забарвлення очей)

Номер слайду 6

Причинами неспадкової мінливості є вплив умов середовища.

Номер слайду 7

Основними механізмами спадкової мінливості є мутації та рекомбінації. Мутації можуть відбуватися в статевих і соматичних клітинах, на рівні генів, хромосом, кількості хромосом. Упродовж життя можуть проявлятися мутації соматичних клітин, а генеративні мутації – у нащадків.

Номер слайду 8

{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Ознака. Неспадкова. Спадкова. Виникнення. Загальні властивостіПричини. Процеси, що є основою. Значення для особин. Види. Закономірності

Номер слайду 9

Роль форм мінливості для організмів є різною. Із спадковою мінливістю Пов’язана поява нових ознак упродовж життя, а неспадков. А– забезпечує індивідуальний розвиток І пристосування організмів до умов середовища, що змінюються. Нові набуті ознаки є іноді шкідливими, що призводять до захворювань.

Номер слайду 10

Вправа «свічка»Візміть вузеньку смужку паперу й, уявіть, що це свічка, дмухайте на неї. Струмінь видиху повинен бути без різких коливань – папір контролює рівність видиху. Дихальна гімнастика

Номер слайду 11

Модифікаційна мінливість – це форма неспадкової мінливісті, що пов’язана зі змінами фенотипу внаслідок впливу умов існування. Модифікаційні зміни ознак не успадковуються, але їх норма реакції, тобто діапазон мінливості, є спадковою і визначається генотипом.

Номер слайду 12

При дослідженні модифікацій виявляються закономірності, що мають статистичний характер: Різні ознаки мають різний розмах норми реакції;Будь-яка ознака може змінюватися лише в певних межах;Більшість організмів мають варіанти, близькі до середнього значення;На розмах модифікаційної мінливості впливають зовнішні та внутрішні умови.

Номер слайду 13

Комбінаційна мінливість – це форма спадкової мінливості, яка виникає завдяки перерозподілу генетичного матеріалу в нащадків. Причиною виникнення проявів комбінаційної мінливості є гомологічна та негомологічна рекомбінації ДНК.

Номер слайду 14

Мутаційна мінливість – це форма спадкової мінливості, що пов`язана зі змінами генотипу внаслідок мутацій. Таку мінливість зумовлюють зміни генотипу особин на рівні генів, хромосом і кількості хромосом.

Номер слайду 15

{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}За причинами, що зумовили зміни. За характером зміни генетичного матеріалу. За місцем виникнення. Залежно від впливу на життєдіяльність. СпонтанніІндукованіГенніХромосомніГенеративніСоматичніЛетальніСублетальніГеномніНейтральніТипи мутацій

Номер слайду 16

Прочитати § 45. Дати відповідь на запитання 7-10 на с. 179 (усно). Скласти кросворд за змістом параграфа. Домашнє завдання:

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Кудлай Наталія Олександрівна
  Дуже змістовна і яскрава презентація! Дякую!
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
26 лютого 2019
Переглядів
9895
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку