Презентація "Засоби сатиричного змалювання в трагікомедіїї "Сто тисяч""

Про матеріал
Іван Карпенко - Карий. Комедія «Сто тисяч». Проблема влади грошей. Засоби сатиричного змалювання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Засоби сатиричного змалювання у Трагікомедії “Сто тисяч”Підготувала: Довганюк Анна

Номер слайду 2

Поєднання різних стилів«Іщітє і обрящете! Сьогодні нема, завтра нема, післязавтра — мільйон!».«Ох, земелько, свята земелько, Божа ти дочечко… Як радісно тебе згрібати докупи, в одні руки… Приобрітав би тебе без ліку. Легко по власній землі ходить. Глянеш оком навколо — все твоє; там череда пасеться, там орють на пар, а тут зазеленіла вже пшениця і колоситься жито: і все то гроші, гроші, гроші…».«Блажен чоловік, іже скоти милує».

Номер слайду 3

Зображення комічних ситуацій. Розповідь Савки, як він ходив до нечистого по гроші. Як Невідомий показував Калитці нібито фальшиві гроші

Номер слайду 4

«Філософські» узагальнення героя«Бери і в свого, і в чужого»;«лупи та дай»;«гріх у неділю снідать»;«худобу ганять в празник гріх»;«… а на свої не будуть пить. Від своєї, кажуть, у грудях пухне».

Номер слайду 5

Поєднання різнорідних понять«Тілько коти в таку пору сидять у хаті на печі, а робітники та собаки надворі повинні буть».

Номер слайду 6

Гіпербола«Така з’їжа, така з’їжа, що й сказать не можна! Повірте: з млина привезуть пуд тридцять борошна, не спієш оглянуться — вже зїли. Настане день, то роботи не бачиш, а тільки чуєш, як губами плямкають…». «Мене вже ці думки зовсім ізсушили… До того додумаєшся, що іноді здається, наче хто вхопив тебе за ноги і крутить кругом себе! А вони до того байдужі, тілько й думають: їсти і спать — і жеруть, і жеруть, як з немочі, а сплять, як мертві».

Номер слайду 7

Прізвище-характеристика. Калитка — гаманець; торбина для грошей. В кого калитка товста, у того мова проста r

Номер слайду 8

Народні прислів'я, приказки, фразеологізми жартівливого характеру. Обіцянка — цяцянка, а дурневі — радість. Хоч голий, та веселий. Поживишся скибкою, як собака мухою. Що не кажи, а у нього є зайці в голові

Номер слайду 9

Пестливі слова в іронічному значенні«Вони надолужать: то змиваннячком, то взуваннячком».

Номер слайду 10

pptx
Додав(-ла)
Dovga Anna
Додано
21 квітня 2021
Переглядів
273
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку