Жителі водойм. Життя взимку. Виконала: вихователь Набока Ю. В.
Номер слайду 2
Риболови Риболови ми завзяті: Вудки – довгі гілочки,Волосіння дав нам тато,А дідусь – старі гачки. На улов ми маєм кошикІ торбинку про запас,Та ніяка рибка й досіНа гачок не йде до нас.
Номер слайду 3
Куди ми вирушимо з вудкою?Для чого нам відро?Дізнаймося, що відбувається взимку під водою.
Номер слайду 4
Зараз зима. Холодно. Вода на річках замерзла. А крига вкрилася снігом. Темно під водою! Але сплять не всі риби. взимку можна вполювати щуку, окуня, линя. Холоду вони не бояться, бо шкіра товста, та ще вкрита лускою. Найбільша біда для риб узимку – недостатність повітря. Бо товщина криги може сягати одного метра. Тоді на допомогу рибам приходять люди: вони роблять отвір-ополонку в кризі, щоб риби могли дихати киснем, що надходить у воду.
Номер слайду 5
Життя риб узимку
Номер слайду 6
Загадки Коли живий – гарний,Звариться – червоний.
Номер слайду 7
Загадки У ставку найбільша злюка –Це зубаста хижа…
Номер слайду 8
Загадки Стась закинув вудку в річку,Піймав рибу невеличку. Та пустив її з руки,Бо кусались плавники.
Номер слайду 9
Загадки Вудки ми позакидали,Щось одразу упіймали. Рибка ця нівроку,Ну а зветься…
Номер слайду 10
Загадки У мулі він ховається,В сметані смажиться.
Номер слайду 11
Є різні риби у воді: товсті, тоненькі і худі, дрібненькі риби-малюки, а є й великі – от такі! Є войовничі – із мечами, є з довжелезними хвостами, є рибки срібні й золоті, є дуже мудрі, є й пусті… Живуть вони в річках і в морі, і все беруться до розмов, але ніколи не говорять, немов своїх не знають мов. Набравши в ротики води, вони мовчать. Мовчать завжди: в воді не можна говорити, тож риби мовчки мусять жити..