Презентація " Зимові свята"

Про матеріал
Додаткові матеріали до уроків Я досліджую світ. Презентація " Зимові свята". За освітньою програмою О.Я. Савченко
Зміст слайдів
Номер слайду 1

зимові свята

Номер слайду 2

6 грудня — День Святого Миколая. До 01.09.2023 року, день Святого Миколая відзначався в Україні 19 грудня. Зараз це свято відзначається 6 грудня. Святий Миколай вважається одним із найбільш шанованих святих. Він є покровителем для бідних, сиріт, мандрівників, військових. Вважається, що якщо попросити щиро в день Святого Миколая допомоги, то він ніколи не відмовить. Люди намагаються цього дня не лаяти дітей, не ображати одне одного, намагаються не займатися фізичною працею, не відмовляють у милостині. Цього дня намагаються не брати в борг і не давати.

Номер слайду 3

24 грудня — Святвечір. До 01.09.2023 року, Святвечір, відзначався в Україні 6 січня. Зараз це свято відзначається 24 грудня. Святвечір - це святковий вечір перед Різдвом Христовим. Це свято відзначають у родинному колі. На стіл готують 12 пісних страв. Щойно темніє надворі і запалюється перша зірка на небі, люди ставлять 12 страв на стіл і сідають за трапезу. На столі не повинно бути молочної та м'ясної продукції, бо ще діє піст.

Номер слайду 4

25 грудня — Різдво Христове. До 01.09.2023 року це свято відзначалося в Україні 7 січня. Зараз відзначається Різдво Христове - 25 грудня. Різдво Христове вважається одним із головних церковних свят у християнстві. У церкві священики одягаються традиційно в білий одяг і здійснюють літургію. Напередодні Різдва, віряни вітають один одного "Христос народився", у відповідь отримують "Славімо його". Люди всією родиною йдуть до храму на службу, подають милостиню, запрошують у гості до себе рідних, друзів.

Номер слайду 5

31 грудня — Меланки (Маланки)Це свято вважається народним, і відрізняється від Нового Року, барвистими народними обрядами. За столом обов'язково має збиратися родина. Усі мають бути одягнені в чистий одяг, попросити одне в одного вибачення. На Маланку, в Україні, не тільки добре їдять, а й ворожать, щедрують. Ворожать здебільшого дівчата на судженого.

Номер слайду 6

1 січня — свято Василя, Новий рік. До 01.09.2023 року свято Василя відзначалося в Україні 14 січня. Зараз святкується 1 січня. Православні віряни відзначають свято Святого Василя, який закликав народ любити ближніх, допомагати бідним, відкидати єресь. Святий Василь прославився як автор багатьох богословських текстів. У це свято, діти та молодь, ходять по сусідах і колядують. Хлопці готують до свята смішні сценки, переодягаються в козу, розігрують жарти. Хлопчики і чоловіки, наступного дня, ходять посівають.

Номер слайду 7

6 січня — Свято Водохреща (Йордан)До 01.09.2023 року це свято відзначалося в Україні 19 січня. Зараз свято Водохреща відзначатиметься 6 січня. Хрещення Господнє — останнє зі свят різдвяного циклу. Цього дня віряни святкують здійснення Таїнства Хрещення, яке Ісус Христос здійснив у віці 30 років на річці Йордан. Тому вода на свято вважається священною, вона здатна очищати тіло та душу від хвороб чи гріхів. А ще українці полюбляють купатися цього дня в ополонці. Крім того, за повір’ями наших пращурів, у цей день не можна прати, проводити будь-які ворожіння, плакати. Так, у народі вважали, що хто ллє сльози у це свято, той буде плакати й наступного року. Займатись фізичною працею у цей день також заборонено. Також кажуть, що на Водохреща краще не сваритись і не лаятись.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Борова Ольга
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, 2 клас, Презентації
НУШ
Інкл
Додано
17 листопада
Переглядів
246
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку