Презентація до години спілкування на тему:"Вибір професії - задача з багатьма невідомими"
Новий Заповіт (послання св. ап. Павла до римлян 12.6.7.8)«Імама єно різні дари, згідно з благодаттю, даною нам. Коли пророцтво – виконуй його в міру віри , а коли служіння - будь на служінні , коли вчитель- на навчанні, коли утішитель- на потішанні , хто подає- у простоті , хто головує - то з пильністю , хто милосердствує - то з привітністю!»
Якщо ви погоджуєтесь з твердженням, поставте +, якщо не погоджуєтесь -1. Професію вибирають раз і назавжди2. Вибір професії залежить від товщини гаманця 3. Потрібно знайти ту професію, у якій ти будеш кращим4. Професія призначена людині від народження5. За назвою навчального закладу можна судити про того, кого він готує 6. Професії можна вибирати, спираючись на знання батьків і друзів 7. Професію слід вибирати, вже ставши дорослим 8. Щоб здобути хорошу освіту, потрібно йти до престижного вишу9. Якщо в тебе є гроші, то профорієнтація не потрібна.10 Психолог – не помічник у виборі професії
За умовами праці: Праця в умовах звичайного(побутового)клімату: бухгалтер,програміст;Праця з перебуванням на відкритому повітрі з різкими перепадами температур: будівельник,садівник. Праця за незвичайних умов: шахтар,пілот;Праця з підвищеною моральною відповідальністю за здоров я і життя людей
Професії діляться на п ять груп(залежно від того, з чим працює людина)людина – природа (городник, ветеринар, агроном);людина – техніка (електрик, слюсар, водій);людина – знакові системи (програміст, секретар);людина – людина (лікар, учитель, продавець);людина – художній образ (актор, художник).
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОФЕСІЙ ЛЮДИНА - ЛЮДИНАГоловним предметом праці є люди. Серед цього типу професій можна виділити: професії, пов'язані з навчанням і вихованням людей, організацією дитячих колективів; професії, пов'язані з управлінням виробництвом, керівництвом людьми, колективами; професії, пов'язані з побутовим, торговим обслуговуванням;професії, пов'язані з інформаційно - художнім обслуговуванням людей та керівництвом художніми колективами;професії, пов'язані з медичним обслуговуванням.
ЛЮДИНА - ЛЮДИНА Для успішної роботи за професіми цього типу потрібно навчитися встановлювати і підтримувати контакти з людьми, розуміти людей, розбиратися у їхніх особливостях, а також опанувати знаннями у відповідній області виробництва, науки, мистецтва. Короткий перелік якостей, які дуже важливі в роботі:стійкий та гарний настрій у процесі роботи з людьми;потреба у спілкуванні;здатність розуміти наміри, настрої людей;уміння швидко розбиратися у взаєминах людей;уміння знаходити спільну мову з різними людьми.
ЛЮДИНА - ПРИРОДАТому при виборі професії важливо враховувати, що особливість біологічних об’єктів праці полягає в тому, що вони складні, мінливі, нестандартні. Вони змінюються за своїми внутрішніми законами. І рослини, і тварини, і мікроорганізми живуть, ростуть і розвиваються, а також хворіють і гинуть без всіляких вихідних. Спеціалісту потрібно не просто багато “тримати в голові”, але і подумки передбачати можливі зміни в об’єктах праці. Від спеціаліста вимагається ініціатива і самостійність у вирішенні конкретних трудових завдань. Важливі також дбайливість і далекоглядність, тому що багато які зміни в тваринних і рослинних організмах можуть бути безповоротними (рослини можуть зів’янути, загинути від шкідників, можуть масово гинути домашні тварини тощо). Змінні умови праці вимагають від спеціаліста творчих вирішень завдань, які виникли.
ЛЮДИНА - ПРИРОДАТип професій ”Людина - природа” пов’язані з живою природою, орієнтуватись у якій допомагають біологічні навчальні предмети, науки, зокрема, ботаніка, зоологія, анатомія, фізіологія, загальна біологія. Це професії, праця в яких спрямована на рослинні, тваринні організми та мікроорганізми. Але це не означає, що спеціалісти цього типу професій не пов’язані з технікою, для них вона виступає засобом, а не основним предметом праці: мікробіолог, ветеринарний фельдшер, тракторист - механізатор, оператор інкубатора на птахофабриці, технік лісогосподарства, технік - гідроміліоратор, садівник, агроном – агрохімік, агроном із захисту рослин, агроном, зоотехнік, лаборант - мікробіолог, ветеринарний лікар, лісник, інженер лісогосподарства, біолог, інженер -технолог мікробіологічного виробництва тощо.
ЛЮДИНА - ТЕХНІКАСеред професій типу "людина - техніка" можна виділити:професії із добування, обробки ґрунтів, гірських порід;професії з обробки і використання неметалічних промислових матеріалів, виробів, напівфабрикатів;професії з виробництва і обробки металу, механічного складання, монтажу машин, приладів;професії з ремонту, наладки, обслуговування технологічних машин, установок, транспортних засобів;професії з монтажу, ремонту будівель, споруд, конструкцій;професії зі складання, монтажу електрообладнання, приладів, апаратів;професії з ремонту, наладки, обслуговування електрообладнання, приладів, апаратів;професії, пов'язані із застосуванням підйомних, транспортних засобів, керування ними;професії із переробки продуктів сільського господарства.
ЛЮДИНА - ТЕХНІКА Головним предметом праці є технічні об'єкти (машини, механізми), матеріали, види енергії. Професії: прохідник, столяр, технік - металург, інженер - механік, архітектор, електромонтажник, радіомеханік, будівельник, складальник комп'ютерів, спеціаліст з телекомунікацій тощо. Праця робітників тут спрямована не тільки на техніку, але і на провідний предмет професійної уваги - область технічних об'єктів та їх властивостей.
ЛЮДИНА – ХУДОЖНІЙ ОБРАЗГоловним предметом праці є художній образ, способи його створення. Професії: артист, художник, музикант, дизайнер, різьбяр по каменю, літературний працівник. До цього типу належать професії, пов'язані з образотворчою діяльністю;професії, пов'язані з музичною діяльністю;професії, пов'язані з літературно - художньою діяльністю;професії, пов'язані з акторсько - сценічною діяльністю. Одна з особливостей професій типу "людина - художній образ" полягає в тому, що значна частина трудових витрат залишається прихованою від стороннього спостерігача.
ЛЮДИНА – ЗНАКОВі СИСТЕМИГоловним предметом праці є умовні знаки, цифри, коди, природні чи штучні мови. Професії: перекладач, кресляр, інженер, топограф, секретар-друкарка, програміст тощо. Серед професій цього типу типу є:професії, пов'язані з оформленням документів, діловодством, аналізом текстів чи їх перетворенням, перекодуванням;професії, предметом праці в яких є числа, кількісні співвідношення;професії, пов'язані з обробкою інформації у вигляді системи умовних знаків, схематичних зображень об'єктів. Щоб успішно працювати за професією, потрібні особливі здібності подумки занурюватися у світ, здавалося б, сухих позначень, зосереджуватися на відомостях, які несуть у собі ті чи інші знаки. При обробці інформації у вигляді умовних знаків виникають завдання контролю, перевірки, обліку, обробки відомостей, а також створення нових знаків, знакових систем.