Прогулянка в житті дитини з ООП займає важливе місце. Під час прогулянки відбувається пізнання навколишнього світу, дитина вчиться спілкуватися з однолітками, також прогулянка має оздоровче значення.
ЗНАЧЕННЯ ПРОГУЛЯНКИ У ВСЕБІЧНОМУ РОЗВИТКУ ДИТИНИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИКЗО «ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ БАГАТОПРОФІЛЬНИЙНАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР №9 «ДОР»ПРЕЗЕНТАЦІЮ ПІДГОТУВАЛА вихователь. КУЧЕРЕНКО СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА
Номер слайду 2
Перебування на свіжому повітрі позитивно впливає на обмін речовин, сприяє підвищенню апетиту, засвоюваності поживних речовин, особливо білкового компонента їжі. Перебування дітей на свіжому повітрі має велике значення для фізичного розвитку. Прогулянка є першим і найбільш доступним засобом загартовування дитячого організму. Вона сприяє підвищенню його витривалості і стійкості до несприятливих впливів зовнішнього середовища, особливо до простудних захворювань. Прогулянка в житті дитини з ООП займає важливе місце. Під час прогулянки відбувається пізнання навколишнього світу, дитина вчиться спілкуватися з однолітками, також прогулянка має оздоровче значення.
Номер слайду 3
Прогулянка – це елемент режиму, що дає можливість дітям в рухливих іграх, трудових процесах, різноманітних фізичних вправах задовольнити свої потреби в русі. Прогулянка на свіжому повітрі є найкращим засобом зміцнення здоров'я, підвищення імунітету, а значить і профілактикою простудних захворювань у дітей. Поліпшується обмін речовин, поживні речовини краще засвоюються. Завдяки прогулянкам на свіжому повітрі відбувається природне очищення організму, краще функціонують верхні дихальні шляхи.
Номер слайду 4
Гуляти з дітьми необхідно в будь-який час року і в будь-яку погоду, а тривалість прогулянки варто регулювати відповідно до погодних умов. Особливо корисні зимові прогулянки. Морозне повітря найкраще насичене киснем, потрапляючи в організм, стимулює мозкову діяльність. Завдяки зимовим прогулянкам підвищується фізична активність організму, поліпшується сон. Також корисні прогулянки при температурі нижче десяти градусів. Таке повітря особливо чисте і ймовірність підхопити інфекцію набагато нижча. Завдяки прогулянці вдосконалюється фізичний розвиток дитини. Кожна прогулянка супроводжується руховою активністю малюка. Під час рухливих ігор відбувається тренування різних груп м'язів, розвивається координація рухів, а також швидкість реакції, сила, витривалість, воля до перемоги.
Номер слайду 5
Організувати прогулянку потрібно так, щоб вона стала цікавою, веселою, щоб принесла користь не тільки здоров'ю, але і розвитку дитини. Основним видом діяльності дітей дошкільного віку є гра, вона і допомагає вирішити вище перераховані завдання. Навіть короткі 15-20 хвилинні прогулянки при несприятливих погодних умов дають дітям емоційну і фізичну зарядку. Також прогулянка сприяє розумовому вихованню.
Номер слайду 6
Під час перебування на прогулянці діти отримують багато нових вражень і знань про навколишній світ: про працю дорослих, про транспорт, про правила вуличного руху і т. д. із спостережень вони дізнаються про особливості сезонних змін у природі, помічають зв'язки між різними явищами природи, встановлюють елементарну залежність. Прогулянки вирішують не тільки виховні, а й оздоровчі завдання. На них педагог проводить індивідуальну роботу з розвитку рухів, рухливі, спортивні ігри, розваги та фізичні вправи. Особливу цінність мають ігри, в які діти грають разом. Це підвищує інтерес дітей до рухової діяльності, благотворно впливає на виховання потреби в заняттях фізичною культурою і спортом
Номер слайду 7
Прогулянка є першим і найбільш доступним засобом загартовування дитячого організму. Вона сприяє підвищенню його витривалості і стійкості до несприятливих впливів зовнішнього середовища, особливо до простудних захворювань. На прогулянці діти грають, багато рухаються. Рухи підсилюють обмін речовин, кровообіг, газообмін, покращують апетит. Діти навчаються долати різні перешкоди, стають більш рухливими, спритними, сміливими, витривалими. У них виробляються рухові вміння та навички, зміцнюється м’язова система, підвищується життєвий тонус.
Номер слайду 8
Велике виховне значення має трудова діяльність на прогулянці. Важливо, щоб для кожної дитини завдання були посильними цікавими та різноманітними і не перевищували 5-15 хвилин. Формами організації праці дітей є:Індивідуальні трудові доручення;Робота в групах;Колективна праця.
Номер слайду 9
Основним завданням, які ставлять перед собою вихователі при проведенні прогулянок дітей з ООП полягає в забезпеченні активної, змістовної, різноманітної та цікавої для вихованців діяльності. При цьому педагоги вміло чергують спокійну і рухову діяльності, розподіляють фізичне навантаження під час прогулянки. З’являється можливість пограти в улюблені ігри, використовуючи обладнання майданчиків,виносні іграшки та посібники; проявити свою ініціативу та творчі здібності.
Номер слайду 10
Плануючи прогулянки, слід продумувати не лише відпочинок, а й корисні завдання для дітей: запропонувати дітям знайти листя, шишки, жолуді, гілочки, корінці цікавої форми, роздивитися, на що вони схожі. Ці природні матеріали надалі можна використовувати для художньої праці з природним матеріалом. Живе спілкування з природою гармонізує емоційний стан, а хвилинки милування квіткою чи метеликом, чудернацькою хмаринкою чи краплею роси сприяють формуванню естетичних почуттів. Основним завданням ознайомлення дітей з природою є накопичення естетичних та сенсорних вражень.
Номер слайду 11
ПРАВИЛА ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОГУЛЯНОКПАМ'ЯТКА ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВОдягати потрібно дітей у зручні одяг і взуття, які не стримують рухів, відповідають погоді. Дотримуватися питного режиму та режиму харчування. Потрібно чергувати пасивну та активну діяльність, аби діти не стомлювалися від одноманітності. Відповідати на запитання дітей про об'єкт, явища природи, добре обміркувавши відповідь. Вона має бути короткою і зрозумілою. Не ігнорувати дитячі запитання. Не сміятися з кумедних чи абсурдних запитань - діти можуть втратити інтерес, і їхня пізнавальна активність знизиться. Спонукати дітей уважно спостерігати, розмірковувати. Давати дітям можливість вільно діяти: бігати, стрибати, копирсатися у піску тощо. Хвалити дітей за ініціативність, спостережливість, прагнення до пізнання. Стежити за дітьми: бути весь час поруч, щоб за потреби вчасно допомогти. ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!