Паперова лоза: історія ремесла. Підготувала вчительтрудового навчання. Харківської спеціадізованої школи І-ІІІступенів№134 Колесниченко К. М.
Номер слайду 2
Старовинне ремесло плетіння. Плетіння в побуті було відоме ще з давніх часів. Його використовували для створення будинків, дахів, предметів одягу й побутового вжитку: кошиків, сумок, тарілок, таць, меблів, іграшок тощо. Кожен виріб виготовляли, застосовуючи особливу техніку створення: спіральну, каркасну, стрічкову, полотняну й іншу. Для плетіння використовували легкодоступні гнучкі матеріали: кору липи й берези, коріння сосни та ялини, верболіз, дубову скіпку, рогіз, стебла соломи з пшениці, ячменю й жита.
Номер слайду 3
Трансформація плетіння в модне хобіУ 20 столітті заощадливі майстри Кореї та Японії почали використовувати для плетіння легкодоступний матеріал — папір. Уже у 21 столітті в різних куточках світу відбувся творчий сплеск, що перетворив техніку плетіння з паперової лози в сучасне модне хобі. Адже папір — не тільки дешевий матеріал, але й елемент сучасного екоруху. В умілих руках майстра звичайний папір трансформується в креативні речі: дизайнерський декор, прикраси, посуд, обереги, композиції інтер’єру, інсталяції тощо. Такий натхненний творчий процес перетворив паперову лозу на сучасний вид мистецтва.
Номер слайду 4
Матеріали й інструменти. Доступною сировиною для плетіння з паперової лози є старі газети, журнали й офісний папір, тобто максимум користі при мінімумі витрат. Паперове лозоплетіння — створення виробів із трубочок-лозинок. Круглу трубочку для плетіння виготовляють у результаті намотування паперової смужки на спицю. Сам процес виготовлення виробу з паперової лози можна поділити на кілька етапів:
Номер слайду 5
Етапи : Перший етап — підготувати необхідні матеріали. Другий етап — виготовлення безпосередньо паперових трубочок. Третій етап — безпосередній процес плетіння. Він залежить від обраного виробу й техніки плетіння. Готовий виріб ґрунтуємо за допомогою пензлика та клею — це наддасть формі міцності. Далі наносимо декор — розпис, декупаж, аплікацію тощо. Потім двічі покриваємо безбарвним лаком, щоби надати яскравості й захистити від вологи. Можна також прикрасити виріб об’ємними елементами: стрічками, стразами, штучними квітами, квілінгом, блискітками або декоративною ліпкою.