Природа Харківщини. Вчитель історії КЗ “Удянський ліцей”Крохіна Ю. В.
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Харківщина – найстаріша і найбільша область Східної України, що вабить туристів своєю сучасністю і водночас неймовірною красою природи.
Номер слайду 4
Парк та садиба у ШарівціТериторія парку навколо палацу також була значно розширена та доповнена новими видами рослин, у тому числі й екзотичними. При цьому враховувалися особливості місцевого ландшафту та рослинного світу. Сьогодні в парку ростуть старовинні дуби, блакитні ялинки, ясені та ін. Вік одного з дубів складає близько 600 років! Тут також знаходяться дуже мальовничі ставки. Через один із них перекинуто кам'яний місток.
Номер слайду 5
Краснокутский дендропарк За основну композиційну вісь Краснокутського дендропарку прийнято вододіл яру, який поступово переходить у широку балку. На днищі яру розташовані ставки, греблі, струмки
Номер слайду 6
СПІВАЮЧІ ТЕРАСИ Єдиний в Україні «амфітеатр» під відкритим небом знаходиться в Харківській області біля селища Городнє. Ця місцевість більш відома як Співаючі тераси – унікальний пам’ятник садово-паркової архітектури не тільки України але, і Європи.
Номер слайду 7
Солоне озеро У селі Антонівка Кегичівського району є унікальне солоне озеро техногенного походження. Утворилося воно 1962 року. Тоді при бурінні газової свердловини сталася аварія - назовні вирвався величезний газовий фонтан, а потім і зовсім стався невеликий землетрус, від якого утворився 60-метровий кратер. Поклади газу знаходилися нижче "соляного прошарку", тому після вибуху ґрунтові води винесли сіль на поверхню, і утворилося солоне озеро.
Номер слайду 8
Козача Гора. Над південною околицею Коробових Хуторів прямовисною стіною піднімається над Донцем Козача гора, що зберігає безліч легенд. У XVII столітті черкаські козаки заснували тут Миколаївський монастир – тепер ще можна побачити його руїни. За переказами, у цьому монастирі ховалися від переслідування влади та запорізькі козаки. Коли весня про наближення карателів досягла монастиря, монахи почали прятати ціни: золото закопали в долині, в наслідку названої Золотою, срібло висипали прямо в озеро, яке з тих пор і називається Білим. Бажаючі знайти клад не одноразово пірнали в Біле озеро, но безрезультатно. Правда, срібло у воді все-таки є – лабораторні дослідження показали, що вміст у здешній воді іонів срібла набагато вище, ніж в інших водоємах Харківської області.
Номер слайду 9
Крейдові гори У 135 км від Харкова на північному сході області розкинувся Національний природний парк "Двурічанський". Візитна картка парку – меловые горы на правом берегу реки Оскол. Ні, це не те, що ви хочете, це цікаво. У парку мешкає близько 30 видів тварин, птахів і рослин, занесених в Красную книгу України.
Номер слайду 10
Кицевська пустеля розташована на правому березі Сіверського Дінця біля села Кицівка Чугуївського району. Водяться в пустелі і тварини: лисиці, ховрахи, над пісками ширяють хижі птахи, а в тіні каміння ховаються яскраві ящірки. На початку літа Кицевська пустеля перетворюється на запашний оазис: у пісках цвітуть чебрець і безсмертник, блакитний льон.
Номер слайду 11
Великобурлуцький степ. За 80 км від Харкова розташований ландшафтний парк Великобурлуцький степ. На величезній площі в 2000 гектар можна побачити степових бабаків або байбаків (бабаків) у природному середовищі. Раніше населення бабаків в Україні було разів у 10 більше, ніж зараз. Постраждали тварини від браконьєрів, які їх відловлюють заради цінного байбачого жиру. А ще у Великобурлуцькому степу водяться незвичайні птахи. Якщо ви їх зустрінете, вам може здатися, що це папуга чи колібрі – настільки у них яскраве забарвлення. Але ні – це рідкісні мешканці Харківської області, які називаються золотими щурками. Гніздяться ці пташки колоніями в піщаному кар'єрі не менш яскравого забарвлення.
Номер слайду 12
Природний парк Слобожанський Головні та наймальовничіші пам'ятки цього національного парку – болота. Екотропою завдовжки 3 км за 2 години ви можете відвідати 3 торф'яні болота. ви зможете побачити хижу рослину росичку, яка харчується комахами. Або бобрів, які будують тут греблі. Або червонокнижного сірого журавля.
Номер слайду 13
Каньйон у Балаклійському районі І нехай це на Великий Каньйон, як у США, але місце справді унікальне. Той, хто його знайде, не пошкодує – фотографії вийдуть надзвичайної краси. Знаходиться каньйон у Балаклійському районі між селами Чепель та Протопопівка. Високі стіни із твердої крейди відрізняють його від інших подібних об'єктів Харківської області. Каньйон дуже нагадує кримські каньйони та ущелини, лише у зменшеному вигляді.
Номер слайду 14
Гомольшанські ліси За 50 км від Харкова у Зміївському напрямку у долині річок Сіверський Донець та Гомольша знаходиться заповідний парк Гомольшанські ліси. Він унікальний насамперед своєю флорою та фауною. У дубових гаях можна запросто зустріти оленя, диких кабанів, косуль, зайців, лисиць... А на озерах ростуть водяні лілії