Природознавство. 3 клас
Урок з використанням мультимедійних засобів, методів інтерактивного навчання та технології розвитку критичного мислення, методу проектів.
Тема. Розмноження тварин.
Урок дуже цікавий! Я буду рада, якщо моя публікація комусь допоможе!
Природознавство. 3 клас
Урок з використанням мультимедійних засобів, методів інтерактивного навчання та технології розвитку критичного мислення, методу проектів.
Тема. Розмноження тварин
Мета. Ознайомити з розмноженням тварин.
Розвивати вміння спостерігати, аналізувати, робити висновки.
Виховувати інтерес до тварин, бажання досліджувати і вивчати природу.
Хід уроку
(Сюрприз у коробці.)
І. Хвилинка спостережень
Яка зараз пора року? Доведіть.
Черговий метеорологічної служби заповнює квітку спостережень.
ІІ. Перевірка д/з
1. Гра «Хто зайвий?».
а) Собака, мураха, ведмідь, лось?
б) Щука, сонечко, заєць, вовк?
2. Природничий диктант (2 учні біля дошки, інші сигнальними картками демонструють відповіді “+” чи “-“.)
1) тварини за способом живлення належать до однієї з трьох груп: всеїдні, рослиноїдні, орли.
2) тварини, для яких кормом є рослини, називають рослиноїдними.
3) Рослини, для яких кормом є тварини і рослини називають всеїдними.
4) тварини, для яких кормом є інші тварини, називають хижими.
5) Павук – це комаха.
6) Летюча миша – птах.
3. Захист ланцюгів живлення (усна відповідь біля дошки з демонстрацією самостійно складеного ланцюга живлення).
ІІІ. Мотивація
Ребус.
- Якою буде тема уроку?
- Для чого нам це вивчати?
2. Завдання тварини, тіло якої вкрите вологою, м’якою шкірою, довго не може перебувати під водою (жаби)
Ква- Щоб Ква-зна Ква- ти Ква- і Ква- лю Ква-би Ква-
ти Ква-при Ква-ро Ква- ду – Ква-тре Ква- ба Ква- її Ква-
ви Ква-вча Ква- ти. (Девіз уроку)
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Про яких тварин йдеться? Як вони розмножуються?
Робота за підручником “Система позначок “Поміч” с. 140
Діти опрацьовують матеріал в групах по 5 чоловік, вивчаючи розмноження певної групи тварин.
спікер –1
експерт, що запитує про вивчений матеріал кожного члена групи – 3.
За сигналом вчителя учні об’єднуються в нові групи, яка складається з членів кожної попередньої групи. Вони обмінюються вивченою інформацією. Експерт перевіряє їх знання.
Діти повертаються на свої місця і обмінюються отриманою інформацією.
V. Закріплення.
1. Бесіда.
Визначається група експертів, що спочатку опрацьовувала дане питання. Коли фронтально опитується клас, експерти сигнальними картками оцінюють відповіді. Так кожна група виступає в ролі експертів.
Опрацювання тестових завдань в зошиті.
Самоперевірка з дошки.
1.б 2. а 3. б 4. а
3. Об’єднання груп тварин (птахи + плазуни, риби +
земноводні).
За якими ознаками можна об’єднати групи?
Чому до 1 групи не підходять комахи?
Чи можна об’єднати групи птахи+ссавці? (За тим, що турбуються про потомство)
4. Бесіда про турботу людей про тварин. Місяць тиші.
5. Хвилинка-цікавинка. (проект)
Учениця виступає з повідомленням про незвичні для представників кожної групи тварин розмноження:
гадюка (яйцеживородна)
жаба-повитуха (самець носить ікру, намотавши на задні лапи);
риба-коник (самець виношує ікру в череві)
качкодзьоб – ссавець, що несе яйця.
VІ. Підсумок уроку
1. Відповіді на запитання.
Що найбільше запам’яталося на уроці?
Що ви почули вперше? - Що було важким?
Яка інформація була найцікавіша?
Сюрприз !!! (У коробці жива черепаха. Діти повідомляють все, що знають про цю тварину.)
7. Домашнє завдання
С. 140-144, в.р. – с.144, повідомлення.