Навчальна: Вдосконалювати навички створення в середовищі графічного редактора зображення; навчити змінювати та вдосконалювати зображення з використанням функцій обертання, кольору, поворотів.Розвиваюча: Розвивати уважність, пам'ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;Виховна: Виховувати самостійність та відповідальність.
Тема: Приватна та публічна інформація. Захист особистої приватної інформації. Безпека використання інформації.
Мета: навчальна: сформувати поняття про приватну та публічну інформацію, навчитися розрізняти приватну та публічну інформацію; розвивальна: розвивати спостережливість, пам’ять, мовлення; виховна: виховувати здатність орієнтуватися в інформаційному просторі
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Фронтальне опитування
1. Що таке інформація?
2. За допомогою яких органів чуття людина сприймає інформацію?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.Вивчення нового матеріалу.
Приватна інформмація — інформація про якісь відомості, доступ та поширення якої можливі лише за згодою її власників та на тих умовах, які вони вкажуть.
Авторські права — це набір правил, які дозволяють авторам літературних, мистецьких та наукових творів отримати соціальні блага від результатів своєї творчої діяльності
Використовуючи чужу інформацію будьте дуже обережні! Нехування авторським правом є правопорушенням
Практичне завдання
Знайдіть того кому належить авторське право програми «Сходинки»
IV. Фізхвилинка.
Ведмежата в лісі жили,
головою вертіли.
Ось так, ось так – головою вертіли.
Ведмежата мед шукали,
дружно дерево гойдали,
ось так, ось так - дружно дерево гойдали.
Вперевалочку ходили
та із річки воду пили.
Ось так, ось так – та із річки воду пили.
Ну, а потім танцювали,
вище лапи піднімали.
Ось так, ось так – вище лапи піднімали.
V.Підбиття підсумків.
Фронтальне опитування
1. Що цікавого ви сьогодні дізналися на уроці?
2. Що найбільше сподобалося?
3. Що запам’яталося?
4. Про що хотіли би дізнатися більше?
5. Які бувають персональні комп’ютери?
6. Яка різниця між приватною та публічною інформацією?
7. Наведи приклади приватної інформації?
8. Наведи приклади публічної інформації.