КЗ «Христофорівська гімназія»
Лозуватської сільської ради
Проєкт – дослідження з навчального предмету «Здоров’я, безпека, добробут» учнів 5 класу
за темою «Ми - особливі»
Вчитель – Валецька
Сніжана Олександрівна
смт Христофорівка
Вид проєкту: дослідницький
Учасники: учні школи, вчитель
Проблема: покращення здоров’я школяра за допомогою секретів арттерапії
Завдання:
- надання освітніх послуг учням
школи щодо лікування художньою творчістю;
- впровадження інноваційних технологій
для засвоєння арттерапевтичних вправ у навчально – виховному процесі школи.
Кінечний результат:
- практичний посібник арттерапевтичних вправ для школяра;
- презентація.
-
Проєкт – дослідження за темою «Ми - особливі»
Мета:навчити створювати відповідні умови для продуктивного навчання; розвивати увагу,пам’ять, навички самоаналізу; впроваджувати арт-терапевтичні вправи у навчальному процес і щодо розвитку в учнів творчих здібностей ; виховувати культуру розумової праці.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Форма проведення: урок- презентація
Обладнання: схеми-опори, ілюстрації, мультимедійне обладнання та презентація.
Такого, як ти, немає,
ніколи не було і не буде в цілому світі…
Структура уроку
1.Організаційний момент
Привітання вчителя. Установка на позитивний настрій.
Вправа « Тримай усмішку – вона додає здоров’я»
2.Активізація опорних знань(мотивація навчальної діяльності)
Робота за схемою « Шануй себе та інших»:
- твоя самооцінка;
-унікальність і неповторність;
-недоліки як частина твоєї унікальності.
3. Повідомлення теми уроку, мети та завдань
Слово вчителя
Сьогодні на уроці ми поговоримо про внутрішній світ кожної людини унікальний і неповторний, ми будемо вчитися розуміти і пізнавати самого себе та інших людей. Моніторингове дослідження серед учнів класу надало можливість зрозуміти, що діти намагаються покращити свій настрій або вирішити свої проблеми за допомогою різних видів діяльності, які не завжди бувають корисними та сприятливими для організму, а тому головною метою проекту є ознайомлювальна та просвітницька діяльність щодо покращення внутрішньої гармонії школяра за допомогою арттерапії.
Слайд (актуальність визначеної проблеми)
4.Вивчення нового матеріалу
Дослідження в групах:
- науковці-дослідники (створення презентації «Арттерапія та її види»)
- психологи-пошуковці ( створення практичного посібника «Секрети внутрішньої гармонії»)
Тестування «Для покращення настрою обери улюблений вид діяльності»
-малювання»;
-ліплення;
-комп’ютер;
-музика;
-тварини;
-шоколад;
-книги;
-спорт;
-спілкування з товаришами.
Слайд (результати анкетування)
Творче завдання
(Учні аналізують власні ілюстрації)
Слайд ( методика лікування кольоротерапією)
Робота з підручником
Гра «Знайомся, це ти»
Напиши своє ім’я великими літерами у стовпчик. Навпроти кожної літери напиши те, що характеризує тебе.
Фізкультхвилинка.
Руки вбоки, руки так,
Руки вгору, як вітряк,
Сіли- встали,сіли –встали,
Іза парти посідали.
Мінілекція за презентацією « Арттерапія та її види»
5. Закріплення вивченого матеріалу і систематизація знань
Робота в зошиті (складання схеми- опори « Арттерапія та її види» )
Гра «Незакінчене речення»
« Я пишаюся тим , що ………..»
Рефлексія навчальної діяльності.
- Що вам допоміг з'ясувати сьогоднішній урок?
- Що з уроку ви взяли для себе?
- Виразіть свій настрій одним словом (іменником, прикметником).
6.Оцінювання роботи учнів на уроці
7. Заключне слово вчителя
Пам’ятка для учнів.
Слайд ( «Будемо щасливими оптимістами»
Домашнє завдання
Підготувати твір- роздум за темою «Я - особливий».