STEM-освіта: Інтегрований урок інформатики з літературним читанням
Проєкт «Рослини, оспівані великим Кобзарем»
3 клас
Мета:
• формування предметних компетентностей:
• формування ключових компетентностей:
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проєктор
Програмне забезпечення: мультимедійний проєктор чи інтерактивна дошка, Microsoft Office Power Point 2019
Хід уроку
І. Організаційний момент
Усміхніться всім навколо
Небу, сонцю, добрим людям,
І тоді обов'язково
Наш урок цікавим буде!
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Вправа «Мікрофон»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
— Які книжки бачите на виставці? Які з них ви читали?
— Які твори Т. Г. Шевченка ви читали?
— Знайдіть на виставці «Кобзар».
2. Декламування учнями улюблених віршів Тараса Шевченка
3. Вікторина «Чи знаєш ти твори Т. Г. Шевченка?»
• ...соловейко в темнім гаї сонце зустрічає... («Світає, край неба палає...»)
• ...сім'я вечеря коло хати, вечірня зіронька встає... («Садок вишневий коло хати...»)
• ...хлюпочуться качаточка поміж осокою... («Тече вода із-за гаю...»)
• ...пташечка зраділа і защебетала... («Зацвіла у лузі червона калина...»)
• ...у Дніпра веселочка воду позичає... («Зоре моя вечірняя...»)
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
На сьогоднішньому уроці ми з вами:
Фізкультхвилинка
V. Робота над проєктом «Рослини, оспівані великим Кобзарем»
1. Обговорення структури презентації:
1 слайд: титульний (назва проєкту, прізвище автора, портрет Т. Г. Шевченка);
2 слайд: калина (малюнок, текст «Зацвіла в долині червона калина, ніби засміялась дівчина-дитина»);
3 слайд: ряст і барвінок (малюнки і текст «Встала весна. Чорну землю сонну розбудила, уквітчала її рястом, барвінком укрила»)
4 слайд: явір і калина (малюнки, текст «Тече вода з-під явора яром на долину. Пишається над водою червона калина»)
5 слайд: вишні (малюнок і текст «Садок вишневий коло хати. Хрущі над вишнями гудуть»
6 слайд: верби (малюнок і текст «Пишається калинонька, явір молодіє, а кругом їх верболози й лози зеленіють»)
Примітка: на першому уроці учні створюють презентацію, титульний слайд, слайди із заголовками та частково вводять текст у текстове поле. Обов’язково зберігають зроблене. На наступному уроці завершують вводити текст та доповнюють слайди зображеннями з інтернету. Презентують свої роботи однокласникам.
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
Гра «Закінчи речення»