Даний проект проводиться в рамках вивчення сфери (тематики) спілкування «Природа (Пори року. Погода. Тварини)». Метод проектів при вивченні даної теми дозволяє дітям не лише розкрити різноманіття тваринного світу, стосунки між людьми і тваринами, порівняти особливості диких та домашніх тварин, але й загострити увагу на відповідальності людей за тих, кого приручили. В ході проекту учні зможуть самостійно обирати об"єкт дослідження, класифіковувати предмети, процеси, явища і події;обробляти, зберігати та використовувати інформацію; репрезентувати свою роботу у вигляді презентації, буклета, авторських творів, малюнків. Проект пов"язаний міжпредметно з такими уроками як природознавство, музика, малювання, праця.
Ключовим питанням проекту є: «Чи люди і тварини справді потребують одне одного?», тематичні питання: «Чи будь-яка тварина може стати домашнім улюбленцем? В чому різниця і подібність між дикими тваринами і домашніми улюбленцями? Як дослідження можуть допомогти нам зібрати та інтерпретувати інформацію?» Змістові питання: «Чого саме потребують тварини, щоб вижити? Які характеристики притаманні «хорошому» домашньому улюбленцю? Чому всі тварини не можуть жити в одному і тому самому природному середовищі?»
Проект “Animals And Pets" був створений на основі Державного стандарту початкової загальної освіти, прийнятого Постановою Кабінету Міністрів 20 квітня 2011 року No 462 та "Програм для загальноосвітніх навчальних закладів. Іноземні мови. 2-12 класи", "Перун", 2005 р.
Навчальні цілі даної роботи наступні: актуалізувати та поглибити знання учнів про класифікацію тварин як диких і домашніх, поширити уявлення про подібності і відмінність між ними, ознайомити з розмаїттям домашніх тварин, їх зовнішнього вигляду, формувати уявлення про те, що всі тварини – живі створіння і потребують певних умов життя, які відповідають їх потребам, вчити спостереженню за тваринами, дати дітям розуміння того, що тварин треба любити і про них піклуватися, поглиблювати словниковий запас учнів. Розвивати допитливість, пізнавальну активність учнів, логічне мислення, навички усного та писемного мовлення, вміння працювати в групах, самостійність, фантазію, творчі здібності. Виховувати розуміння важливості тварин у нашому житті, любов до них, відповідальність за якість та тривалість їхнього життя, виховувати зацікавленість світом живої природи.
Види діяльності учнів розподілені так: перша група (дослідники) збирає інформацію про домашніх улюбленців і створює презентацію на основі отриманих даних. Друга група дослідників збирає інформацію про диких тварин і відображає цей матеріал у публікації. Третя група ослідників любленців і створюют(аналітики) аналізують інформацію, отримані від двох інших груп, і створюють веб-сайт. В результаті учнівської діяльності кожним учнем буде створено «Книжку бажань»,після читання якої батьки зрозуміють необхідність мати домашнього улюбленця для кожної дитини і зможуть зробити відповідний вибір.
Приблизний час, необхідний для реалізації навчального проекту: один місяць.
Вхідні знання та навички: володіння мовними та граматичними структурами англійської мови на рівні 4 класу початкової школи, володіння елементарними навичками роботи в програмі Microsoft Word, PowerPoint, Publisher та в міжнародній мережі Інтернет.
Матеріали та ресурси: цифровий фотоапарат, програвач DVD-дисків, засоби для зв»язку з Інтернетом, лазерний диск, відеокамера, проектор, комп"ютер(и).
Програмове забезпечення: табличний процесор, видавничі системи, програми опрацювання зображень, веб-браузер для перегляду веб-сайтів, програми для створення мультимедійних презентацій, програми для створення веб-сайтів, текстовий редактор, програми для створення публікацій.
Друковані матеріали: підручники, довідники, хрестоматії тощо.
Додаткове приладдя та витратні матеріали: кольорові олівці, папір. Картон, гуаш, акварельні фарби, пензлики.
Диференціація навчання: обдаровані учні знімають на відеокамеру умови перебування тварин вдома, аналізують зібрану інформацію та створюють веб-сайт.
Ключові слова проекту: любов, відповідальність, співчуття, розуміння, турботливість.