Проектна робота ""Фізика в професії,яку я обираю" має на меті формувати вміння застосовувати теоретичні знання для пояснення та розв'язання практичних завдань учнів;розвивати комунікативні здібності учнів;надати можливість випускникам прозвітувати про набуття ними відповідних знань,які стануть їм у пригоді під час роботи за обраною професією.Складається з чотирьох частин;"Фізика в медицині";" Фізика в криміналістиці";" Фізика і зв'язок";" Фізика навколо нас".
Мета роботи:формувати вміння застосовувати теоретичні знання для пояснення та розв’язання практичних завдань;узагальнити і систематизувати знання учнів;розвивати комунікативні здібності учнів;надати можливість учням прозвітувати про набуття ними відповідних знань,які стануть їм у пригоді під час роботи за обраною професією. Школо наша, школо, Приголуб нас, мила, Пригорни усіх нас, Як голуб під крила. Ти нас всіх научиш, Як у світі жити, Як зло обминали, А добро чинити. М. Підгірянка
Фізика. Фізика надзвичайно важлива наука, яка охопила всі сфери людського життя і є невід'ємною його частиною. Складно уявити без неї наше життя - без світла, телефонів та телевізорів, без Інтернету та комп'ютерів. Кожна освічена людина повинна розуміти природу речей і закони нашого світу.
Щодо застосування в медичних приладах – тут вона майже скрізь: Шприци – це найрозповсюдженіший прилад в медицині, який оснований на фізичних законах. Флюографія. Франклінізація. УЗДАпарати штучного дихання, підтримання життєдіяльності, дитячі інкубатори для новонароджених. КрапельниціМікроскопи
Шприц Шприц (нім. Spritze, від spritzen - бризкати) - циліндричні інструменти, призначені для ін'єкцій, діагностичних пункцій і т. д. Основні частини шприца: порожнистий градуйований циліндр з конусом, на який насаджується голка, і відкритим кінцем, через який вводиться в циліндр шток з поршнем. Шприц Герона .
Іван Павлович Пулюй В1881 році сконструйована ним трубка, що випромінює Х-промені - прообраз сучасних рентгенівських апаратів, була визнана гідною Срібної медалі на Міжнародній електротехнічній виставці в Парижі. У всьому світі вона стала відома як «лампа Пулюя» і навіть протягом деякого часу випускалася серійно. Сконструйована за 14 років до відкриття В. К. Рентгена, вона генерувала промені, названі згодом за пропозицією анатома Коллікера рентгенівськими.
Рентгенівська трубка діагностична з обертовим анодом: 1 - катод, 2 - скляний балон, 3 - анод; 4 - ротор двигуна. Рентгенівська трубка являє собою електровакуумний прилад для одержання рентгенівських променів. Найпростіша рентгенівська трубка складається з скляного балона з упаяними електродами - катодом і анодом (антикатод). Електрони, що випускаються катодом, прискорюються сильним електричним полем в просторі між електродами і бомбардують анод. При ударі електронів про анод їх кінетична енергія частково перетворюється в енергію рентгенівського випромінювання. Рентгенівські промені
Флюорографія. Флюорографія - рентгенологічне дослідження, що полягає у фотографуванні флуоресцентного екрана, на який спроектовані рентгенологічне зображення. Флюорографія дає зменшене зображення об'єкта. Виділяють мілкокадровую (наприклад, 24 × 24 мм або 35 × 35 мм) і великокадрову (зокрема, 70 × 70 мм або 100 × 100 мм) методики. Остання за діагностичним можливостям наближається до рентгенографії. Флюорографія застосовують головним чином для дослідження органів грудної клітини, молочних залоз, кісткової системи.
Загальні реакції на дію Франклінізація розвиваються внаслідок шкірно-вісцеральних рефлексів і виявляються у поліпшенні кровообігу мозку і його оболонок, нормалізації процесів збудження та гальмування із тенденцією до формування седативного ефекту, поліпшення сну. Спостерігаються також нормалізація показників гемодинаміки, зниження підвищеного артеріального тиску, поліпшення дихання, зменшення фізичної та розумової стомлюваності, підвищення працездатності.
Біофізика. Біофізика — наука, що вивчає фізичні і фізико-хімічні закономірності в життєдіяльності рослинних і тваринних організмів, системну організацію процесів життєдіяльності на усіх рівнях (клітина, тканина, органи, організми, біосфера), а також механізм дії фізичних факторів на організми. Спочатку Б. розвивалась як частина фізіології, і тільки в 20 ст., завдяки досягненням фізики і фізичної хімії, з одного боку, і фізіології, з другого, вона виділилась в самостійну науку.
Молекулярна біофізика. Молекулярна біофізика вивчає фізико-хімічні властивості й функціональну роль біологічних макромолекул (біополімерів) та молекулярних комплексів (ультраструктур) живих організмів , які створюють функціональні одиниці клітин, характер взаємодії їх з іонами, молекулами і радикалами, їх просторової будови й енергетики процесів, що в них відбуваються.
Біофізика клітини. Біофізика клітини вивчає фізико-хімічні основи функціонування клітини, будову й основні функції біологічних мембран (поверхневої плазматичної мембрани та мембран внутрішньоклітинних органоїдів) — їх проникності, адгезивності, каталітичної активності, електро- та хімозбудливості, — енергетичні процеси клітини, її механічні та електричні властивості.
Біофізика складних систем. Біофізика складних систем досліджує явища та механізми системогенезу (еволюція, індивідуальний розвиток) та функціонування живих організмів чи біоценозів (соціуму), проблеми регулювання й саморегулювання на рівні клітин, органів, організмів та біоценозів і біосфери в цілому.
Теоретична і математична біофізика. Теоретична і математична біофізика розглядає теоретичні основи біофізики, зокрема питання кінетики і термодинаміки, здійснює математичне моделювання біологічних процесів, структури та властивостей окремих макромолекул і субклітинних утворень (макромолекулярних комплексів).
Прикладна біофізика є цільові дослідження питань прикладного характеру та використання знань, методів, контролю чи керування явищами задля прикладних розробок та їх застосування: медична, екологічна, розвитку, та технічні (біотехнічні) чи технологічні їх напрямки. Прикладна біофізика
Перший прототип сучасного телефону запатентовано в 1876 році американським винахідником Олександром Белом. Трубка Бела служила почергово і для передачі і для прийому звуку. Дальність дії такого приладу не перевищувала 500 метрів. На першість у винаході телефону, окрім Бела, претендувалоблизько трьох десятків вчених.
В основі телевізійної передачі зображень лежать три фізичні процеси:1) перетворення оптичного зображення на електричні сигнали2) передача електричних сигналів по каналах зв’язку3) перетворення переданих електричних сигналів на оптичне зображення. Телевізійний приймач Дікмана з частотою розгортки 10 кадр/с
ФОТОГРАФІЯ Першою в історії фотографією вважають «вид з вікна» отриманий 1826 року за допомогою камери- обскури на олов'яній пластинці, вкритій тонким шаром асфальту. Експозиція тривала вісім годин на яскравому сонячному світлі. 1839 англієць Вільям Генрі Фокс Телбот винайшов інший спосіб одержання фотографічного зображення. Як носій зображення Телбот використав папір, просочений хлористим сріблом. Тальбот одержав перший у світі негатив.
АКТИВАЦІЙНИЙ АНАЛІЗ АКТИВАЦІЙНИЙ АНАЛІЗ — метод визначення складу речовини, що базується на активації атомних ядер і дослідженні радіоактивного випромінювання, яке виникає внаслідок зміни нуклонного складу або енергетичного стану ядер. А.а. — найбільш розповсюджений ядерно-фізичний метод визначення складу речовини.). В результаті ядерних реакцій частина ядер перетворюється на радіоактивні чи збуджені
Спектральний аналіз. Спектральний аналіз — сукупність методів визначення складу об'єкта, заснований на вивченні спектрів взаємодії матерії з випромінюванням: спектри електромагнітного випромінювання, радіації, акустичних хвиль, розподілу за масою та енергією елементарних частинок та інше.
Застосування спектрів в юриспруденціїспектральний аналіз - метод визначення хімічного складу речовини за його спектром. Подібно відбиткам пальців у людей лінійчасті спектри мають неповторну індивідуальність. Неповторність візерунків на шкірі пальця часто допомагає знайти злочинця. Точно так само завдяки індивідуальності спектрів є можливість визначити хімічний склад предмета
USB флеш-накопичувач. USB флеш-накопичувач— носій інформації, що використовує флеш-пам'ять для зберігання даних та підключається до комп’ютера чи іншого пристрою через USB-дріт. UFD зазвичай є перезаписуваним пристроєм. Розмір — близько 5 см, маса — менше, ніж 60 г. Отримали надзвичайну популярність у 2000-х роках через компактність, легкість перезаписування файлів і великого обсягу пам’яті (від 32 Мб до 256 Гб.). Основне призначення — зберігання, перенесення і обмін файлами, резервне копіювання, завантаження операційних систем тощо.
Дискета. Дискета — носій інформації, гнучкий магнітний диск. Цей вид носія був особливо розповсюджений в 1970-х— початку 2000-х років. Замість терміна «дискета» іноді використовується абревіатура ГМД — «гнучкий магнітний диск». Відповідно, пристрій для роботи з дискетами називається НГМД — «накопичувач на гнучких магнітних дисках»
Вертоліт Лопаті вертольота розташовані під деяким кутом до площини, в якій вони обертаються. Тому під час обертання вони тиснуть на повітря вниз, а повітря, відповідно до ІІІ-го закону Ньютона, з такою ж самою за модулем силою тисне на лопасті вгору. Тобто тиск повітря створює підіймальну силу, яка утримує вертоліт в повітрі, зрівноважуючи силу тяжіння.
Зброя Дальність пострілу залежить від швидкості вильоту кулі із ствола. Куля рухається в стволі прискорено під дією сили тиску порохових газів. Чим довший ствол, тим до більшої швидкості буде розігнана. Оскільки сила тиску порохових газів та сила реакції плеча утворюють кут трохи менший за 1800, то під час пострілу виникає обертальний момент,
Сигналізація Системи охоронної сигналізації є найбільш традиційними та поширеними засобами, що використовуються для охорони будинків, квартир, офісів. Основне призначення охоронної сигналізації виявлення несанкціонованого проникнення у взяті під охорону приміщення, і як наслідок, забезпечення цілісності майна. Охоронна сигналізація дозволяє контролювати і сповіщає про такі процеси що відбуваються в об'єкті, взятому під охорону
Тепловентилятори Тепловентилятори — це прилади, здатні забезпечити нагрівання повітря у приміщенні за лічені хвилини. Зазвичай їх вбудовують у стіни, підлогу або стелю. Такий спосіб ефективний для рівномірного обігрівання спальні, вітальні чи дитячої кімнати, а також невеликих приміщень
Фарадей10 років Фарадей намагався «перетворити магнетизм в електрику»; його дослідження завершилося в 1831 відкриттям електро-магнітної індукції. Він детально вивчив явище електромагнітної індукції, вивів її основний закон, з'ясував залежність індукційного струму від магнітних властивостей середовища, дослідив явище самоіндукції і екстраструми замикання та розмикання.
М'ясорубка Ножі та гвинт м’ясорубки приводяться в дію електродвигуном. Електричний струм чинить теплову дію, в наслідок чого нагріваються обмотки електродвигуна. Щоб вони не перегрілись в конструкції двигуна передбачений вентилятор, який здійснює обдув двигуна повітрям, таким чином охолоджуючи двигун.
ПДУТелевізійний пульт, при натисканні на кнопки керування, випромінює електромагнітні хвилі інфрачервоного діапазону тієї чи іншої довжини, які, як відомо, невидимі для людського ока. Відеокамера, що має функцію нічної зйомки з підсвічуванням об’єктів інфрачервоними променями, перетворює їх у електромагнітні хвилі видимого діапазону.
Мікрохвильова піч Мікрохвильова піч . Вона розігріває їжу за допомогою електромагнітних хвиль надвисокої частоти . Мікрохвилі передають енергію молекулам ,жирів і води,примушуючи їх сильніше коливатися,і температура продукту підвищується . У мікрохвилівці хвилі інтерферують один з одним і створюють “гарячі зони”.
Комп'ютер Комп'ютер — в загальному пристрій, призначений для проведення обчислень,спілкування,передачі інформації та розваг. Це дозволяє людям зрозуміти один одного краще, довідатися багато новий друг про друга, одержати цікаву науково технічну інформацію. Електронна пошта в лічені секунди доставить ваше повідомлення величезного обсягу в будь-який куточок землі.
Без фізики неможливо навіть поласувати варениками…Вареники через деякий час після того, як їх укинути в окріп, піднімаються на поверхню тому що, під дією високої температури тісто розбухає об’єм його збільшується,а значить і виштовхувальна сила,яка в певний момент стає більшою за вагу вареника