Проектний урок на тему
«Де ти живеш. Моє село.»
Формувати інтерес до рідного краю. Розвивати комунікативні здібності, вміння робити висновки,відстоювати свою думку, презентувати свої дослідження, розвивати усне зв'язне мовлення, уяву.Виховувати любов до рідного краю.
Тема уроку : Проектний урок на тему
«Де ти живеш. Моє село.»
Мета. Формувати інтерес до рідного краю. Розвивати комунікативні здібності, вміння робити висновки,відстоювати свою думку, презентувати свої дослідження, розвивати усне зв’язне мовлення, уяву, творчість,спостережливість. Виховувати любов до природи, рідного краю.
Очікувані результати: збагатити дітей знаннями про рідне село, його минуле;навчити будувати зв’язну розповідь;бережно ставитись до пам`яток минулого.
Хід уроку
1. - Доброго ранку травам росистим!
- Доброго ранку квітам барвистим!
- Доброго ранку сонечку ясному!
- Людям усім і усьому прекрасному!
2. Реклама уроку
- Яким має бути наш урок:
Ми будемо:
3.Прогноз погоди.
- Доброго дня, вас вітає метеослужба 2-А класу. Сьогодні 22 березня,четвер.
- у нашому селі опадів не передбачається, ясно, тепло.
- Тому у календарі спостережень відмічаємо ясно – прозорий кружечок,невеликий вітер – стрілочка.
4.Перевірка вивченого матеріалу.
- А тепер згадаємо, про що ми вчити не попередньому уроці.(Про права дитини).
а) Самостійна робота.
(роботи здати, будуть перевірені)
5.Тема і мета уроку.
- В якій країні ми живемо?
- То хто ми?
Краю милішого, ріднішого,
Як Україна – в світі нема.
Слова солодшого, зручнішого,
Як Україна – в світі нема.
6.Звіт груп.
Звітує 1 група «Фотокорисподенти»
7.- Село Вири – це наша земля зі славною багатовіковою історією, із теперішнім сьогоденням.
- Продовжимо презентацію наших груп. Про свою роботу прозвітує група «Журналісти».
- Ми розвідали про минуле і теперішнє нашого села.
- Існує дві легенди про село(розповідають діти).
- Біля нашого села побудований «Вирівський кар’єр»
- Яке головне багатство нашого села?(граніт)
- Про завод розвідала Альона.
- Яке друге багатство нашого села?(ліс)
- Про ліс розвідала Софія.
- Ну, цікаве розкаже нам Тарас.
- Ви теж гарно впорались зі своїм завданням. Вміщуємо ваш матеріал у наш альбом.
8.Музична пауза.
1.Краплю дощика берем, трішки сонця додаєм,
Світанкової роси, жменьку радості для всіх.
Подивись на небо, кольори ясні
Сумувать не треба – просто посміхнись!
Подивись на небо, сонце золоте,
Сумувать не треба – все на краще йде.
9.- В нашому класі є учні, які використали нашу мову солов’їну у своїх віршах і описах.
- Зараз презентуватимуть свою роботу «Творці»,які зробили перші спроби пера.
- Надаємо слово капітану.
- Ми віршики і описи про село вклали, нам батьки ну дуже трішки помагали.(діти розповідають вірші і описи)
- Вашу творчість ми теж вмістимо у наш альбом.
10.- Про яке наше село?
- Веселе літом.
- Пахуче,як цвітуть сади.
- Сумне, як дме вітер.
- Живе і красиве як починається весна.
- Готувалася і група «Художники».
- Надаємо слово капітану.
- Ми старалися, малювати
Рідний край у малюнках показати.
11.Підсумок звіту.
- Всі готувались. Молодці. Альбом не закінчений. Закінчемо на слідуючому уроці, коли будемо говорити про «Ремесла рідного краю».
12.Закріплення вивченого.
- Якщо загубились, то яка ваша адреса:
Вул. Промислова
С.Вири
Сарненський р-н
Рівненська обл.
Україна
13. Підсумок уроку.
- Що сподобалося вам на уроці?