Проведенняфізкультурних свят, розваг, Дніздоров’я.
Консультація для вихователів
Фізкультурні свята проводяться, починаючи з середньоїгрупи, два-три рази на рік, у фізкультурнійзалічи на спортивному майданчику, в басейні; можна проводитиїхтакож на стадіоні, у прилеглому парку абощо, їмвідводитьсямісце в режимідругої (припотребі — й першої) половини дня в межах 40-50 хв — для середньоїгрупи, однієїгодини — для старшоїгрупи.
Головнімоментипідготовкифізкультурних свят — розробленнясценарію, розподілобов’язків з оформленнямісцяпроведення, підготовки атрибутики, костюмів, призів та нагородтощо. Підготовкадітей до свята розпочинаєтьсязаздалегідь і здійснюєтьсяпротягом
усьогоосвітньогопроцесу (на музичних та фізкультурнихзаняттях, під час ранковоїгімнастики, проведенняігор, у самостійнійруховій | діяльності, в індивідуальнійроботі). Неприпустимічисленнімасові репетиціївсьогоперебігусвята, а такожвідстороненнякогосьіз при-1 сутніхдітейвідучасті в ньому разом ізгрупою.
Фізкультурнірозваги проводяться, починаючи з першоїмолодшоїгрупи, один-два рази на місяць (переважно у другійполовині дня).їхнятривалість становить: «у першіймолодшійгрупі — 15-20 хв; «у другіймолодшій — 20-30 хв; ¦ у середній — 30-35 хв; ¦ у старшій — 35-40 хв. Місцемпроведенняслугують: фізкультурна (музична) зала, груповакімната, фізкультурнийчиігровиймайданчикданоїгрупи, лісоваабопарковагалявинатощо. Обов’язковою є участь кожноїдитини.
Плануючирозвагу, для забезпеченняоптимальнихфізичних, психічних та емоційнихнавантаженьслідпередбачитираціональнечергуванняігоррізногонавантаження, а такожколективних, масових — з іграмипідгрупамичиіндивідуальними (конкурси, атракціони); більшскладних за правилами, руховимизавданнямиігор — з простішими. розважальними. Використанняігорзмагального характеру плануєтьсявідповідно до вікудітей, зокрема: ігри-конкурси, атракціонирекомендовані для всіхвіковихгруп, естафетніігри — для старших дошкільнят.
Дніздоров’я організовуються з першоїмолодшоїгрупи один раз на місяць. Цей день насичуєтьсярізноманітними формами роботи з фізичноговиховання.
ільшістьзаходівдоцільнопроводити на свіжомуповітрі, добираючи до них оригінальнікомплексифізичнихвправ та іншихзасобів і нетрадиційніформипроведення: фізкультурнізаняттячи дитячий туризм, ранковагімнастика й гімнастикапісля денного сну, за гартувальні та лікувально-профілактичніпроцедури, фізкультурне свято аборозвага, самостійнаруховадіяльність та ін. Не залишається поза увагоюпедагогів і робота з іншихрозділівпрограми. Хочанавчальнізаняття з них не проводяться, однакдозвіллядітейтакожзаповнюєтьсябесідами, читаннямхудожньоїлітератури, театралізаціями, самостійноюхудожньоюдіяльністю на теми здорового способу житій. Програма дня здоров’япередбачає заходи, загальні для всього дошкільного закладу, і такі, якірозраховані на кожнувіковугрупу.
Тижніфізкультури організовуютьсяподібно до днівздоров’яу час канікул (зима, весна, літо).