Заняття- подорож
«Різноманіття птахів Великоновосілківщини»
Заняття підготувала вчитель біології Великоновосілківської гімназії, керівник гуртків еколого – натуралістичного центру Великоновосілківської селищної ради Колбасіна Тетяна Павлівна.
Мета заняття:
Навчальна: Систематизувати знання вихованцыв гуртка про різноманітність птахів рідного краю, закріпити знання про особливості будови та способу життя птахів, пристосованість до середовища існування; навчити розрізнятиптахів за голосами та поведінкою.
Виховна: екологічне виховання (значення птахів у природі та житті людини, вплив людини на чисельність і різноманіття птахів) виховання дбайливого ставлення до природи.
Розвивальна: розвиток пізнавального інтересу (постановка проблемного питання, використання цікавих фактів, робота з натуральними об'єктами); розвиток творчого мислення, пам'яті, уміння працювати з додатковою літературою.
Тип заняття: узагальнююче.
Вид заняття: подорож.
Методи:проблемно-пошуковий.
Обладнання: мультимідійна дошка, доступ до мережі інтернет, зоокартинки, набори із зображенням птахів, таблиці: «Птахи боліт та узбережжя водойм», «Птахи що живляться у повітрі», « Денні хижі птахи»
Хід заняття
І. Організаційний момент.
ІІ. Проведення гри-подорожі.
Умови гри:
*Дві команди змагаються в знаннях.
*Болільники і присутні в залі беруть участь у розмінці і відповідають на запитання у випадку, якщо команди не дають відповіді.
*Асистент підраховує бали за допомогою табло і допомагає ведучому.
Розмінка.
Учасникам гри пропонується повторити систематики птахів, які мешкають у Великоновосілківського районі.
Після розминки учасникам необхідно пройти станції. На кожній станції є хазяїн, який задає питання або дає завдання
1станція «Хижі птахи»
Хазяїн станції Пугач (ведучий переодягається у відповідний костюм)
2 станція «Голоси птахів Великоновосілківщини»
Хазяїн станції Сорока.
https://learningapps.org/watch?v=pxhkfu9uj20
або за QR-кодом
Це завдання можна замінити на наступне в залежності від можливостей керівника гуртка та обладнання класу
Загадки та голоси птахів
Безліч мошок поїдає,
За вікном гніздо будує,
Тільки в нас він не зимує. (Ластівка)
З нею стрітись дуже важко.
Та чарує всіх людей
Гарним співом... (Соловей).
На соняшник сів,
Надзьобався добре
й далі полетів. (Горобець)
Розбудив усе від сну.
Заспіваю під вікном,
Люди звуть мене... (Шпаком).
А вдень спочиває.
Має круглі очі,
Бачить серед ночі. (Сич)
По болоту ходить скрізь.
Хату на хаті має,
Жабам рахунок знає. (Лелека)
По дереву скаче. (Сорока)
В червоній сорочці.
В нас зимою по садку
Гуляють, як гості. (Снігурі)
Має носик-долото?
ним комах з кори виймає,
Про здоров’я лісу дбає. (Дятел)
Не залізний, а пташиний.
Цим ключем в осінній млі
Відлітають... (Журавлі).
Він за плугом важко ходить,
Черв’ячків, жучків знаходить —
Сторож вірний, друг полів,
Перший вісник теплих днів. (Грак)
Чорний або сніжно-білий,
Гострий дзьоб, тоненькі ноги,
Вернувся із далекої дороги. (Лелека)
3 станція. «Наші сусіди». Хазяїн станції Горобець
4 станція «Кросвордія»
Кросворд «Птахи Великоновосілківщині»
Хазяїн станції - Сова
|
|
|
П |
|
|
|
|
|
||||
1. л |
а |
с |
т |
і |
в |
к |
а |
|
||||
|
|
|
а |
|
|
|
|
|
||||
2. д |
р |
о |
х |
в |
а |
|
|
|
||||
|
|
|
и |
|
|
|
|
|
||||
3.м |
у |
х |
о |
л |
о |
В |
к |
а |
|
|
|
|
|
|
|
е |
|
|
|
|
|
||||
***** ******** |
4.л |
е |
л |
е |
к |
а |
** ** |
|
||||
|
|
|
и |
|
|
|
|
|
||||
5.с |
о |
р |
о |
к |
а |
*** *** |
|
|
|
|||
|
|
|
о |
|
|
|
|
|
||||
**** ****** |
6.с |
и |
н |
и |
ц |
я |
|
|
||||
|
|
|
о |
|
|
|
|
|
||||
7.с |
о |
л |
о |
в |
е |
й |
|
|
|
|||
|
|
|
о |
|
|
|
|
|
||||
|
|
8.** |
с |
к |
о |
п |
а |
|
||||
|
|
|
і |
|
|
|
|
|
||||
9.з |
о |
з |
у |
л |
я |
|
|
|
|
|||
|
|
|
к |
|
|
|
|
|
||||
|
и |
в |
і |
л |
ь |
г |
а |
|
||||
|
|
|
в |
|
|
|
|
|
||||
|
|
11.** |
щ |
и |
г |
л |
и |
к |
||||
|
|
|
и |
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
1. Швидко скрізь цей птах літає, багато мошок поїдає.
За вікном гніздо будує, тільки в нас він не зимує. (Ластівка)
2. Який птах в Україні найважчий? (Дрохва.)
У полу дуплах гнізда в'є,
Ловить мух вона в польоті
Не здогнати на самольоті.(Мухоловка)
У гніздо на хату сіла.
Довгим дзьобом, знай туркоче,
Ніби щось сказати хоче.
- Де ж це ти була?
- Далеко!
- Як зовуть тебе?(Лелека)
Яйця іншим підкладає,
А у лісі в холодку
Все кує, мудруля,
Хто вона?(Зозуля)
Її співає «лісова» кішка.
Серед гілок гніздо висить,
Воно схоже на кошик.
- Дружок, подумай і скажи,
Чиї трелі мені чути у тиші? (Вивільга)
Сама невеличка,
А голос хороший!
Пісню на гілці завів
Дзвінкоголосий ... (щиглик)
Це завдання можна замінити на наступне в залежності від можливостей керівника гуртка та обладнання класу . Перейдіть за посиланням (для роботи на м-ній дошці https://learningapps.org/watch?v=p5nazjark20 або за за QR-кодом (для гаджетів)
Фізкультхвилинка
Станем струнко - руки в боки,
Пострибєм, як сороки.
Як сороки – білобоки.
Стрибу – стрибу, скоки – скоки.
Ходять чаплі по болоту,
Пильно дивляться у воду,
А над ними журавлі полетіли угорі.
Горобчики пострибали - цвінь-цвірінь, цвінь-цвірінь
І зернятка поклювали - Ццнь цвірінь.
Хазяїн станції - Дятел
Перейдіть за посиланням для виконання на мультимедійній дошці (для команд). Або за QR-кодом для гаджетів. Завдання може виконувати кожен вихованець особисто (на швидкість).
https://learningapps.org/view10900917
6 станція «Пам`ятники птахам»
Хазяїн станції - Одуд
Учасникам пропонуються картам з зображенням голуба, горобця, гуски. Зачитується розповідь. Вихованці гуртка повинні здогадатися, про якого птаха йдеться.
7 станція . Орнітологічний аукціон.
Керівник гуртка та його помічники хазяїни станцій по черзі називають птаха. Учасники гри по черзі повідомляють відому їм інформацію про даного птаха. Виграє той, хто останнім повідомляє яку- небудь відомість про птаха.
Підведення підсумків