Визначення«Стугна-П» — український протитанковий ракетний комплекс. Розроблений київським конструкторським бюро «Луч». Комплекс належить до другого покоління ПТРК — він є напівавтоматичним, із системою наведення по лазерному променю. Може вести вогонь ракетами калібру 130 мм або 152 мм з різними бойовими частинами, що встановлюються у контейнері. Оператор може керувати комплексом дистанційно з пульту, який виноситься на відстань до 50 м. Комплекс став основою для ПТРК «Скіф» — українсько-білоруського проєкту, розробленого у співпраці з мінською компанією «Пеленг». Єдина відмінність — приціл, «Скіф» має білоруський прилад наведення ПН-С, «Стугна-П» — український ПН-І.
Номер слайду 3
Короткий огляд
Номер слайду 4
«ЛУЧ»Державне підприємство Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ» створено в 1965 році як основний розробник в СРСР автоматизованих систем контролю та діагностики спеціальної авіаційної техніки. Є одним з провідних розробників складових частин комплексів авіаційного та протитанкового озброєння України.
Номер слайду 5
«ЛУЧ»Після здобуття Україною Незалежності КБ «Луч» розробило протитанкові ракети «Стугна» калібру 100 мм, що призначалися для модернізації танків Т-55 та гармат МТ-12 «Рапіра». Ракети «Стугна» були аналогом російських протитанкових ракет «Кастет». У 2005 році КБ «Луч» почало розробку нового протитанкового ракетного комплексу — «Стугна-П». Ракети у новому комплексі були більшого калібру, ніж у «Стугни» — 130 мм.«Стугна»«Кастет»
Номер слайду 6
Про комплекс. Комплекс «Стугна-П» призначений для ураження танків та інших броньованих цілей, в тому числі оснащених сучасними засобами динамічного захисту. Як виявила практика застосування «Стугна-П», ПТРК також здатний вражати статичні та маневрені повітряні цілі типу вертоліт.12 квітня 2011 року ПТРК «Стугна-П» був прийнятий на озброєння Міністерством оборони України. У лютому 2015 був представлений мобільний варіант протитанкового комплексу «Стугна-П», встановлений на шасі UTV CFmoto Tracker.20 березня 2015 року ДК «Укроборонпром» почав масовий випуск ПТРК «Стугна-П», про що повідомив генеральний директор ДК «Укроборонпром» Р. А. Романов.
Номер слайду 7
Про комплекс4 жовтня 2015 року Збройні сили України та Національна гвардія отримали на озброєння легкий мобільний протитанковий комплекс вітчизняної розробки на базі квадроциклу CFmoto Tracker 800. Наприкінці 2015 року ракета Р-2 С завершила сертифікацію за стандартами НАТО для її подальшого використання європейськими компаніями. Партнером КБ «Луч» на європейському та натовському ринку виступає бельгійська компанія CMI Defence (Cockerill Maintenance & Ingénierie). У вересні 2018 року стало відомо, що Україна отримала понад 100 тепловізорів Aselsan Eye-Lr S, які будуть встановлюватися на установки «Стугна-П». Лише у 2018 році було доставлено 2500 ракет для Збройних Сил України. Ракета Р-2 С
Номер слайду 8
Про комплекс{346880 F3-93 A7-4 B26-911 F-3 DC831354 F79}Ракета. Калібр. Тип бойової частини. Бронепробивність. Кількість осколків. РК-2 С130 ммтандемна кумулятивна800 мм. РК-2 ОФ130 ммосколково-фугасна60 мм600 шт. Комплекс «Стугна-П» комплектується ракетами калібру 130 мм, що встановлюються у транспортно-пусковому контейнері. Керована ракета може бути оснащена різними типами бойових частин: тандемною кумулятивною, осколково-фугасною або термобаричною. Характеристики ракет, згідно специфікацій КБ «Луч»: Вартість ракети складає від 20 до ~50 тис. доларів США залежно від умов контракту. Це у декілька разів дешевше за «Джавелін»
Номер слайду 9
Про комплекс
Номер слайду 10
Наведення. Комплекс оснащений напівавтоматичною системою наведення за лазерним променем. Також можливе дистанційне керування ракетою по телевізійному каналу із закритої позиції (спеціально підготовленого укриття). Прилади наведення:«ПН-І»: Маса: 15 кг. Дальність виявлення цілі типу «танк» вдень: до 6,500 м. Дальність розпізнавання цілі: 2,500 м. Aselsan Eye-Lr SЦілі вдень: до 15,000 м. Танк уночі: до 5,600 м. Людина вночі: до 2,500 м. Для стрільби вночі, а також в умовах поганої видимості, може встановлюватися малогабаритна телевізійна камера SLX-Hawk від британської компанії Selex ES. Комплекс з тепловізором Aselsan Eye-Lr S.
Номер слайду 11
Мобільний протитанковий комплекс. Для потреб української армії в 2015 році було розроблений новий мобільний протитанковий комплекс «Стугна-П» на базі CFmoto Tracker 800. На платформу вантажного відкритого багі встановлено ПТРК з дистанційним керуванням та три запасні ракети, а також може бути оснащений стрілецькою зброєю. Екіпаж всюдиходу складає всього дві особи. Завдяки потужному шасі UTV з двигуном потужністю 63 к.с., повним приводом і можливістю блокування диференціала дозволяє розвивати швидкість до 105 км/год та несподівано з'являтися там, де ворог його зовсім не очікує. Час підготовки пострілу теж був зведений до мінімуму. Завдяки своїй мобільності протитанковий всюдихід може завдавати несподівані удари по ворогу і швидко змінювати свою позицію, що робить його ефективною одиницею як в польових умовах, так і в умовах міського бою.
Номер слайду 12
Війна Росії з Україною 2022 рік. У 2022 році, під час російського вторгнення в Україну, «Стугна-П» використовувалася Збройними Силами України проти ворожої техніки. Зокрема, ПТРК використовували Сили територіальної оборони ЗСУ. Так, бійці 112-ї БТр. О, використовуючи «Стугну», спалили п'ять одиниць російської техніки під час бою біля села Скибин, Київська область, в тому числі два танки. На початку квітня 2022 року військовослужбовцями 95 ОДШБр влучним пуском ракети «Стугна-П» було знищено ударний вертоліт Ка-52 російських військ в польоті. Перед тим з ПТРК «Корсар» було знищено російський Мі-8. 1 травня було поширене відео іще одного успішного застосування ПТРК «Стугна-П» по завислому Ка-52. Тут так само не спрацював комплекс оборони вертольоту «Витебск», який нібито дає максимальний захист від всіх можливих ракетних загроз. Включно із детекцією лазерного опромінювання. Були також зафіксовані в бойових умовах випадки успішного застосування комплексу по цілях на відстанях до 5 км (4800-5000 м) і більше або на менших відстанях але зі значною кутовою швидкістю, в рухому та частково видиму ціль на відстані близько 4 км та проти піхоти в польовому укритті на відстані близько 4 км та складу боєприпасів у польовому укритті на відстані близько 4,6 км. Українські «Стугна-П» також були використані в «дуелях» з російськими операторами ПТРК в умовах міста. Пуск ракети