Мета:
- освітня: формування поняття рівняння,кореня рівняння (розв'язку); вироблення навичок розв'язування рівнянь за правилами знаходження невідомих компонентів додавання і віднімання;
-розвиваюча: розвивати логічне мислення, увагу, культуру математичної мови і записів;
- виховна: виховувати самостійність, інтерес до математики, наполегливість у оволодінні математичними знаннями, любов і повагу до своєї держави.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: мультимедіа, картки для проведення «математичного марафону»
Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 38
Рівняння.
Розв’язування рівнянь
Урок в 5 класі
Підготувала:
вчитель математики
Бурега Н.Г.
Доброго дня!
Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати –
Щоб не було нам мороки.
Всі готові до уроку?
Тож, гаразд, часу не гаймо
Ми роботу починаймо
І запрошуємо вас
На урок у п’ятий клас!
Мета:
- освітня: формування поняття рівняння,кореня рівняння (розв'язку); вироблення навичок розв'язування рівнянь за правилами знаходження невідомих компонентів додавання і віднімання;
-розвиваюча: розвивати логічне мислення, увагу, культуру математичної мови і записів;
- виховна: виховувати самостійність, інтерес до математики, наполегливість у оволодінні математичними знаннями, любов і повагу до своєї держави.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: мультимедіа, картки для проведення «математичного марафону»
Знання збираються по краплині, як вода у долині
Прислів’я
Структура уроку
I. Організаційний момент.
II. Перевірка домашнього завдання.
№ 337
Порівняти:
№ 338
Виконайте додавання, обираючи зручний порядок дій:
№ 340
ГОРИ:
Роман-Кош – 1545 м, на 477 м н.
Піп-Іван Чорногорський - на 86 м в.
Піп-Іван Мармароський -
Говерла - ? , на 125 м в.
Відповідь: висота гори Говерли становить 2061 м.
№ 213, 214, 218
ІІІ. Усні вправи
1.
IV. Повідомлення теми та мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності.
Кожна людина перебуває постійно в подорожі, з якої черпає все красиве, нове і корисне. Хто подорожує у сні, хто наяву. Наше реальне життя - це також подорож.
Сьогодні ми продовжимо свою подорож в незвичайному світі - світі математики. Ми вже знаємо, що це чудовий і казковий рай, де живуть числа, фігури і керує ними Людина. Сьогодні мультяшні герої Незнайко і Знайко познайомлять нас з його величністю «Рівняння», з допомогою якого в математиці розв’язується легко і просто багато задач.
V. Пояснення нового матеріалу (презентація)
Розглянемо приклад.
На лівій шальці терезів лежить гарбуз і гиря 2 кг, а на правій шальці – гиря 5 кг. Терези знаходяться в рівновазі. Знайти масу гарбуза?
Потрібно знайти таке значення х, при якому виконується дана рівність.
х + 2 = 5;
х= 5 – 2;
х = 3.
Рівність х + 2 = 5 називають рівнянням, а х=3 – коренем даного рівняння.
Отже, маса гарбуза становить 3 кг.
Щоб швидко і правильно розв’язувати рівняння, давайте пригадаємо правила
( вправа «мозкова атака»):
Приклад: х + 315 = 887
Приклад: х – 47 =247
Приклад: 371 – х = 37
ФІЗХВИЛИНКА
Хто там, хто там притомився?
І на парту нахилився?
Треба дружно нам всім встати,
Фізкультпаузу почати!
(Діти виконують вправи-танок під дитячий мультяшний відеоролик
«Україно, ми твоя надія»)
VІ. Усвідомлення нового матеріалу .
Робота з підручником завдання
№ 273(2; 6; 8) ( троє учнів біля дошки)
№ 275 (1; 3; 5; 7) ( по двоє учнів біля дошки)
VІ І. «Математичний марафон» (навчальна самостійна робота з самоперевіркою). Робота в групах.
Група 1 |
Група 2 |
Група 3 |
Група 4 |
Розв’язати рівняння 1. х-12=25 2. х+18=38 3. 48-х=28 4. (у-25) +15=126 5. 46-(у-8)=27
|
Розв’язати рівняння 1. х-14=22 2. х+18=48 3. 38-х=28 4. 95-( а+3)=36 5. 37+(Х-15)=64
|
Розв’язати рівняння 1. х+14=42 2. х-18=42 3. 28-х=19 4. (7+х)+59=99 5. (х+12)-34=76
|
Розв’язати рівняння 1. х+24=42 2. х-16=42 3. 32-х=19 4. (83-у)+46=71 5. 128-(а+29)=79
|
Після виконання роботи, учні роблять самоперевірку, звіряючи з результатами, висвітленими на екрані. В кінці уроку вчитель збирає зошити на перевірку.
VІІІ. Підведення підсумків уроку
Учитель аналізує успіхи учнів на уроці. Звертає увагу на розв’язуванні рівнянь за допомогою правил знаходження невідомих компонентів рівнянь, на правильність оформлення розв’язку рівняння.
ІХ. Домашнє завдання
( за підручником: Мерзляк А.Г., Полонський В.Б. Математика 5 кл., 2013 р.)
Опрацювати §2 п.10
Завдання № 274 ( розв’язати рівняння на один крок)
№ 276( розв’язати рівняння на два кроки)
Х. Рефлексія. Тест.
А. Разібрався в теорії.
Б. Навчився розв’язувати рівняння.
В. Повторив весь раніше вивчений матеріал.
А. Знань.
Б. Часу.
В. Бажання.
Г. Розв’язував нормально.
А. Однокласники.
Б. Учитель.
В. Підручник.
Г. Ніхто.
Ви до знань зробили новий крок.
В навчанні бажаю вам удачі.
Хай цікавим буде кожен наш урок.
І розв’язуються правильно задачі.
Дякую за співпрацю і
до зустрічі