Різноманітність рослин (на прикладі типових представників водоростей, вищих спорових, насінних рослин). 5 клас
Номер слайду 2
Рослини – це живі організми, які здатні утворювати органічні речовини з неорганічних за рахунок енергії світла.
Номер слайду 3
Різноманітність рослинного світу За кількістю клітин Одноклітинні Колоніальні Багатоклітинні За тривалістю життя Однорічні Дворічні Багаторічні Незабудка лісова
Номер слайду 4
За зовнішнім виглядом Дерева (з одним здерев’янілим стовбуром) Кущі (з кількома здерев’янілими стовбурами) Трави ( з м’яким соковитим стовбуром)
Номер слайду 5
Групи рослин
Номер слайду 6
Рослини умовно поділяють на нижчі та вищі рослини. Нижчими є водорості, тіло яких не почленоване на органи. Вищими рослинами є рослини, тіло яких можна поділити на корінь і пагін. Основними частинами пагона є стебло, листки і бруньки. Таку будову рослин називають листкостебловою . Ламінарія
Номер слайду 7
Будова квітки та функції її частин
Номер слайду 8
Функції органів квіткової рослини Частина органів рослин забезпечують їхнє життя, інші беруть участь у розмноженні
Номер слайду 9
Водорості
Номер слайду 10
Різноманітність водоростей
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Різноманітність вищих спорових рослин Вищі спорові рослини — це група наземних вищих рослин, які розмножуються та поширюються за допомогою спор. У них, на відміну від водоростей, тіла почленовано на корінь та пагін, які побудовані із тканин, що виконують важливі функції.
Різноманітність насінних рослин Спільним для всіх насінних рослин є те, що вони розмножуються насінням. Насіння містить зародок майбутньої рослини та запас поживних речовин, необхідних для його розвитку. Тіло насінних рослин почленовано на корінь і пагін, які складаються з різних тканин, як і у вищих спорових, але тканини більш розвинені. У покритонасінних утворюється квітка, за рахунок якої формується плід (насіння). У голонасінних квітки не утворюються, тому плоди відсутні. У голонасінних насіння не всередині плода, а захищене лише шкіркою.