Роальд Дал «Чарлі і шоколадна фабрика». Цікаві пригоди хлопчика Цікаві пригоди Чарлі та його друзів на казковій шоколадній фабриці містера Вонки.

Про матеріал
Презентація на тему :"Роальд Дал «Чарлі і шоколадна фабрика». Цікаві пригоди хлопчика Чарлі та його друзів на казковій шоколадній фабриці містера Вонки". Тип уроку : вивчення нового матеріалу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Цікаві пригоди хлопчика Чарлі та його друзів на казковій шоколадній фабриці містера Вонки

Номер слайду 3

Роальд Дал. Роальд Дал — видатний британський письменник, який здобув світову славу завдяки своїм захоплюючим та часто трохи незвичайним дитячим творам. Він народився 13 вересня 1916 року в Лландаффі, Уельс, у родині норвезьких іммігрантів. Своє ім’я він отримав на честь відомого норвезького полярного дослідника Роальда Амундсена. Дал мав складне дитинство через смерть батька, але його фантазія та талант до письма почали проявлятися ще змалку. У роки Другої світової війни Роальд служив льотчиком у Королівських військово-повітряних силах Великої Британії. Після поранення та завершення військової служби він присвятив себе письменництву. Його твори відрізнялися яскравими персонажами, незвичайними сюжетами та важливою мораллю, яка приваблювала як дітей, так і дорослих. Першою значною роботою Дала для дітей стала “Джеймс і гігантський персик”, а найвідомішим твором — “Чарлі і шоколадна фабрика”.

Номер слайду 4

Цікаві факти про Р. Дала 1. У роки Другої світової війни Роальд служив льотчиком у Королівських військово-повітряних силах Великої Британії. Після поранення та завершення військової служби він присвятив себе письменництву. Його твори відрізнялися яскравими персонажами, незвичайними сюжетами та важливою мораллю, яка приваблювала як дітей, так і дорослих. Першою значною роботою Дала для дітей стала “Джеймс і гігантський персик”, а найвідомішим твором — “Чарлі і шоколадна фабрика”. 2. Норвезьке походження. Хоча Роальд народився в Уельсі, його батьки 3. були норвежцями, і письменник з дитинства говорив норвезькою мовою. 4. Названий на честь дослідника. Дал отримав своє ім’я на честь відомого норвезького дослідника Роальда Амундсена, першого, хто досяг Південного полюсу. 5. Військовий льотчик. Під час Другої світової війни Дал служив льотчиком у Королівських військово-повітряних силах і отримав серйозне поранення в бою.

Номер слайду 5

6. Втрата родини. Його сестра Астрі померла у 1920 році від апендициту, коли Далу було всього три роки, а через місяць помер його батько від пневмонії. 7. Любов до вигадок. У дитинстві Роальд вигадував незвичайні історії, що допомогло йому розвинути свій літературний талант. 8. Трагедія в родині. Його дочка Олівія померла від кору у віці 7 років, що вплинуло на рішення Дала активно підтримувати вакцинацію дітей. 9. Шоколадна шпигунська місія. У шкільні роки Дал був залучений до тестування нових видів шоколаду для компанії “Cadbury”, що й надихнуло його на написання “Чарлі і шоколадна фабрика”. 10. Успіх на телеекранах. Багато творів Дала, включаючи “Відьми” і “Матильду”, було екранізовано і отримало міжнародне визнання.

Номер слайду 6

11. Дал і медична інновація. Дал допоміг розробити пристрій для дренажу мозку, після того як його син Тео отримав серйозну травму голови.12. Вірші для дітей. Окрім казок, Роальд Дал також писав дитячі вірші та римовані історії, які завжди мали гумор і несподівані повороти.13. Майстер короткої прози. Дал був також відомий своїми короткими оповіданнями для дорослих, які часто мали темний або іронічний характер.14. Останній шедевр. Останньою великою книгою, яку він написав, була “Матильда” — історія про дівчинку, яка вміє керувати предметами силою думки.15. Благодійник. Після смерті дочки Олівії Дал став активним благодійником, спрямовуючи свої зусилля на підтримку досліджень у галузі медицини.

Номер слайду 7

16. Захоплення крикетом. Роальд Дал був великим шанувальником крикету і часто проводив час, граючи або спостерігаючи за матчами. 17. Проблеми зі здоров’ям. Протягом життя Дал боровся з кількома серйозними захворюваннями, включаючи операції на спині та рак. 18. Дитячі гіперболи. Його книги часто використовували елементи перебільшення та фантастичних ситуацій, щоб привернути увагу молодих читачів. 19. Шпигунська кар’єра. Під час війни Дал працював у британській розвідці в США, співпрацюючи з Ієном Флемінгом, автором “Джеймса Бонда”. 20. Спадок у дитячій літературі. Його книги перекладені більш ніж на 60 мов і продані в кількості понад 250 мільйонів примірників по всьому світу.

Номер слайду 8

Історія написання роману «Чарлі і шоколадна фабрика» Більшу частину творів Р. Дал написав у своїй «хижці», яку називав «гніздечком». Навколо себе в кабінеті він хотів бачити улюблені речі: велику кулю з обгорток цукерок, вигнуте крісло й розліновані жовті записники, які привозив із США. У кабінеті не було письмового столу — Дал завжди писав олівцем, поклавши записник на коліна й підклавши під нього картон. Книга «Чарлі і шоколадна фабрика» була написана протягом 1961—1962 pp. Вона має присвячення: «Для Тео». Це був нелегкий період у житті письменника. Захворів його син Тео, небезпека була смертельною. А в 1962 р. померла донька Олівія. Щоб підтримати дітей (їх було п’ятеро), Дал почав вигадувати для них казки. «Зазвичай я розповідав їм різні історії щовечора, — згадував письменник. — Деякі з них були жахливі. Але раз чи двічі діти говорили: “А можна дізнатися продовження історії, ту яку ти розповідав останнього разу?”. Так я почав писати “Джеймса “. Це так мені сподобалося, що, не зупиняючись, я перейшов до “Чарлі “.

Номер слайду 9

За словами Дала, основою для історії стали дитячі враження автора. Під час навчання в школі-інтернаті «Рептон» він та інші хлопчики отримували цікаві подарунки. «Час від часу кожен хлопчик нашої школи отримував звичайну сіру картонну коробку. Хоч вірте, хоч ні, це був подарунок від великої шоколадної фабрики “Кедбері”. Усередині коробки лежали дванадцять плиток, усі різної форми, з різною начинкою і всі з номерами від 1 до 12. Одинадцять із цих шоколадок були новими винаходами фабрики. Дванадцята, добре нам відома, була “контрольною”». Роальд та інші хлопці дегустували їх і ставилися до цього дуже серйозно. Один із висновків Дала звучав так: «Занадто тонкий смак для звичайного неба». Саме тоді він став сприймати шоколад як результат складних лабораторних досліджень і мріяв працювати в кондитерській лабораторії, уявляючи, як він створює новий, невідомий сорт шоколаду. «Це були солодкі мрії, захопливі фантазії, і я не сумніваюся, що пізніше, тридцять п’ять років потому, коли я розмірковував над сюжетом моєї другої книги для дітей, я згадав ті маленькі картонні коробки й нові шоколадки в них і почав писати книгу під назвою “Чарлі і шоколадна фабрика”». Книга була двічі екранізована: в 1971 і в 2005 pp. У 1972 p. P. Дал написав продовження повісті — «Чарлі і великий скляний ліфт» та планував створити третю книгу, але свій задум не здійснив.

Номер слайду 10

Цікаві факти про  кінострічку «Чарлі і шоколадна фабрика»         Зйомки фільму почалися 21-го червня 2004 року у п'яти найбільших павільйонах на студії  Pinewood в Лондоні. Човен Віллі Вонки будували 20 тижнів. Льодяники на деревах та солодка вата у фільмі є справжніми кондитерськими виробами. Компанія Nestle надала для зйомок фільму 1,850 плиток справжнього шоколаду. Також було виготовлено 110,000 штучних плиток.  Джонні Депп був вражений грою Фредді Хаймора у фільмі "Чарівна країна", тому вмовив Тіма Бертона ухвалити його на роль Чарлі Бакета

Номер слайду 11

Домашнє завдання. Стор. 102 - 104 прочитати, виписати найголовніше про письменника. Стор. 104 - 108 читати, переказувати.

zip
Додано
1 грудня 2024
Переглядів
130
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку