1.Уважно прочитай текст.
Пелюстка і квітка
На грядочці виросла гарна квітка жоржини. Біла, як мармур, духмяна. Літають над нею бджоли й джмелі, беруть нектар.
У квітці сорок дві пелюстки. І ось одна з них загордилася:
--Я найкраща. Без мене і квітка не квітка. Я найголовніша. Ось візьму й піду – що мені?
Напружилась, вилізла з квітки, скочила на землю. Сіла в кущі шипшини й дивиться – що квітка робитиме? А квітка – байдужки собі, усміхається сонцю, згукує до себе бджіл і джмелів.
Пішла собі Пелюстка. Аж зустрічає Муравлика.
--Ти хто? --питає Муравлик.
--Я Пелюстка. Найкраща. Найголовніша. Без мене і квітка не квітка.
--Пелюстка? Знаю пелюстку я у квітці, а на двох тоненьких лапках – не знаю.
Ходила Пелюстка, ходила до вечора й засохла. А квітка цвіте. Ось така, бачте казка. Квітка і без однієї пелюстки квітка. А пелюстка без квітки – ніщо.
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Познач свій настрій: ![]()
Дата: _______________ Прізвище та ім’я ____________________________________