Робота з дитячою книгою «І Україна, бо в нас іншої нема»

Про матеріал
Робота з дитячою книжкою (за посібником "Сонячні вітрила"). Тема уроку «І Україна, бо в нас іншої нема»
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Робота з дитячою книгою« І Україна, бо в нас іншої нема»

Номер слайду 2

Уже дзвінок нам дав сигнал: Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо . Роботу швидше починаймо.

Номер слайду 3

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Прогноз настрою». 21.11.2023 СьогодніЯкщо у вас на душі похмуро…

Номер слайду 4

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Прогноз настрою». 21.11.2023 СьогодніЗгадайте, що після дощу часто буває райдуга!

Номер слайду 5

Нехай у вас на душі буде сонячно!Своїм теплом ви зможете зігріти своїх друзів!Психологічне налаштування на урок. Вправа «Прогноз настрою». 21.11.2023 Сьогодні

Номер слайду 6

Любов до Батьківщини – це дуже високе і водночас особливе почуття. Кожна людина найбільше любить той край, де народилася і живе. Вона пишається рідною землею і завжди хоче сказати про неї найкращі слова. У кожного з нас є своя маленька батьківщина. Це рідне село або місто, тепла батьківська оселя, материнська мова. Лише згодом починаєш розуміти, яка рідна і неповторна для тебе Україна. І тоді твоє серце наповнюється любов’ю до свого рідного, вічного.

Номер слайду 7

Виразне читання тексту«Летюче дерево Юрій Ярмиш» с. 42 («Сонячні вітрила»).

Номер слайду 8

Летюче дерево. Хмаринки пливуть у небесній блакиті. Хмаринки... Он – схожа на білу троянду. Там он – як корабель з вітрилами. А на самісінькому обрії – наче рожеве дерево летить, махає дивним віттям... А й справді – було таке Дерево. Росло на нашій землі, тягнулося до чистого неба і мріяло:– В мене віти – мов крила. Та й на інших я не схоже. Бо рожеве.

Номер слайду 9

Ой, коли б хто знав, як набридло мені тут! Кожен день ті ж самі берізки та ясени... Вітре-вітрило, чародію небесний, понеси мене в небо, кудись на край світу, тільки далі від нашого лісу!– Це я мо-о-жу! – зашелестів у лісових вершинах Вітер.– Це я мо-о-жу! А чи не жалкуватимеш потім? Бо я й сам не знаю, де опущу тебе... І ще знай: чарівна сила моя діє лише раз...

Номер слайду 10

– Ой Вітроньку,– благало Дерево,– мені все одно, де жити, тільки б з хмарками привітатися, далі від нашого лісу залетіти!– Гар-а-а-азд! – погодився Вітер.– А тепер трима-а-ай-ся!Він розігнався, вхопив Дерево за віти, видер з корінням і поніс до хмар. А воно раділо:– Ой, як гарно! Хай усі бачать, що й дерево може, як птах,літати! Хай усі знають: в якій землі захочу, там і пущу коріння!І поніс Вітер те Рожеве Дерево над озерами й морями, над горами й лісами. А коли зморився в дорозі, опустив його біля теплої річки – корінням у якусь ямку. Дмухнув, присипав вогкою землею:– Рости на здоров'я! В мене справ – не перелічити. Прощавай!

Номер слайду 11

Роздивилося Рожеве Дерево навкруг себе. Райдужні пташки літають, високі, без жодної гілочки дерева ростуть – тільки на верхівках велике, як лопух, листя хитається. Прудкі руді звірята з довгими хвостами з дерева на дерево скачуть. Спека – аж трава у полудень ж ухне. І нічого схожого на рідний ліс. Ні білих берізок, ні ясенів, ні набридлого Соловейка. Рожеве Дерево перезнайомилося з усіма сусідами та й стало собі рости. Виявилося, що непосидючі руді звірятка звалися мавпочками. Вони чіплялися хвостами за гілки, весело розгойдувалися, злазили на самісінький вершечок.

Номер слайду 12

Райдужні пташки пронизливо галасували, свистіли вдень і вночі. Незабаром на Рожевому Дереві дозріли зернятка. Тепер воно чекало, коли навколо зашумлять дрібним листом рожеві парості – його маленькі діти. Та зернятка падали в розпечений грунт і, мабуть, всихали там. Жодної парості не з'явилося поруч. І це дуже непокоїло Дерево... Минав час. Рожеве Дерево почало вже забувати свій ліс. Колишнє життя здавалося йому давнім сном, сивою казкою. Але одного тихого ранку воно несподівано побачило на своїй гілці сіренького Соловейка і жовтогарячу Іволгу!

Номер слайду 13

Дерево зраділо:– І вам теж набридло серед берізок та кленів? Хочете тут оселитися?– Ні, зовсім не набридло! – відповів Соловейко.– Просто в наших краях зараз холодно. Зима!І Соловейко з Іволгою почали шукати комашок – вони зголодніли в довгій дорозі. Другого дня Рожеве Дерево знову спитало:– Чому ви не співаєте, як оці райдужні пташки? Хіба вам тут не подобається?– Ми співаємо тільки в себе, на рідній землі! – відказав Соловейко.

Номер слайду 14

Пташки гостювали кілька місяців, а там почали збиратися в дорогу.– Вже надходить весна! Тепло стане в нашому лісі! – раділа Іволга.– Як гарно, коли гілочки прикрашаються бростю, коли зелене листячко полонить увесь ліс! – мріяв Соловейко. Дерево слухало пташок, а далі тихенько попрохало:– Я одне тут.– В його шелестінні Соловейко з Іволгою почули сум.– Діточок немає... Візьміть, будь ласка, мої зернятка – киньте їх в тому лісочку, на тій самій галявині, де я народилося...

Номер слайду 15

І знову минав час. Тепер Рожеве Дерево щороку нетерпляче чекало Соловейка й Іволгу:– Ну, як там? Чи проклюнулися з моїх зерняток малі діти, чи живі-здорові?– Проклюнулися! Ростуть, зеленіють, живі и здорові! А такі милі та гарні. Вам кланяються, У гості до себе запрошують!Одного дня до Дерева навідався сам чародійник Вітер:– Як тобі в цих місцях? Переказували мені – не дуже добре.– Хочу додому, на рідну землю...– зашелестіло Дерево кожною гілочкою.– Але я ж казав тобі, моя сила діє лише раз. Чому ж ти тоді не послухало?

Номер слайду 16

– Хай шумлять восени холодні зливи, хай лютує мороз узимку,– хочу до рідного лісу!Вітер схвилювався. Війнув крилами.– Добре, спробую якось тобі зарадити!... Хмаринки пливуть у небесній блакиті. Хмаринки... Он – схожа на білу троянду. Там он – як корабель з вітрилами. А на самісінькому обрії Дерево Рожеве летить, тріпоче дивним віттям. Рідну землю вітає.

Номер слайду 17

Обговорення змісту твору «Летюче дерево» за питаннями:1. Із яким проханням звернулося Рожеве Дерево до Вітру?2. Що побачило Рожеве Дерево на новому місці?3. Чому насіння Рожевого Дерева не проростало в чужому ґрунті?4. Що поросило Рожеве Дерево в Іволги і Соловейка? 5. Як Вітер виконав останнє прохання Рожевого Дерева?6. Чого навчає ця казка?

Номер слайду 18

Опрацювання тексту«Моя Україна» с. 46 («Сонячні вітрила»). Перегляд відео.

Номер слайду 19

Обговорення змісту поезії «Моя Україна» за питаннями:1. Яким був шлях України до волі? Як він описаний у вірші?2. За допомогою яких слів поет описує красу і неповторність України?3. Які рими добирає автор вірша до слова «країна»?4. Які почуття та емоції викликає в тебе цей вірш?

Номер слайду 20

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон». Сьогодні я прочитав (ла) про…Було цікаво дізнатися…Було складно…Я зрозумів(ла), що…Тепер я зможу…Я навчився(лася)…У мене вийшло…Я зміг (змогла)…

Номер слайду 21

Домашнє завдання«Сонячні вітрила» виразно читати с 42-48 Виконати тестові завдання на с. 49

pptx
Додано
21 листопада
Переглядів
116
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку