Робота з дитячою книгою «У світі тварин»

Про матеріал
Робота з дитячою книгою (за посібником "Сонячні вітрила"). Тема. «У світі тварин»
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Робота з дитячою книгою«У світі тварин»

Номер слайду 2

Уже дзвінок нам дав сигнал: Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо . Роботу швидше починаймо.

Номер слайду 3

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Прогноз настрою». 18.12.2023 СьогодніЯкщо у вас на душі похмуро…

Номер слайду 4

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Прогноз настрою». 18.12.2023 СьогодніЗгадайте, що після дощу часто буває райдуга!

Номер слайду 5

Нехай у вас на душі буде сонячно!Своїм теплом ви зможете зігріти своїх друзів!Психологічне налаштування на урок. Вправа «Прогноз настрою». 18.12.2023 Сьогодні

Номер слайду 6

Світ живої природи не лише дарує нам незабутні враження, а й дає змогу відпочити,набратися сил, відчути гармонію з довкіллям. В усіх творах, які ти прочитаєш у цьому розділі, розповідається про тварин, їхні дивовижні особливості, стосунки з людиною.

Номер слайду 7

Виразне читання тексту«Живі ліхтарики» с. 61(«Сонячні вітрила»).

Номер слайду 8

Живі ліхтарики. Ще задовго до того, як на землю спуститься короткий літній вечір, у діброві настає присмерк. Замовкають останні голоси денних птахів. Ліс чорним громаддям обступає вас. Потроху очі призвичаїлися до темряви. З’явилися розпливчасті обриси дерев. Між гілок визирнув клаптик зоряного неба. Зовсім близько тінню промайнув кажан. Але що це? У траві, на гілочках кущів засвітились блідо-блакитно «вогники». Зачаровані, ви нахиляєтесь до ліхтарика. Він на мить гасне, а потім спалахує трохи віддалік.

Номер слайду 9

Це повилазили зі своїх денних схованок жуки-світляки. У народі їх інколи ще називають Іванові черв’ячки. Так їх звуть тому, що з’являються вони на свято Івана Купала. Буруваті самиці світляків безкрилі і справді нагадують черв’яків. Засвічуючи свої маленькі «ліхтарики», комахи відшукують одне одного в темряві. Подекуди на півдні нашої країни трапляються летючі світляки.

Номер слайду 10

Світло, що його випромінюють ці жуки, досить сильне. Якщо зібрати їх у невеличку прозору скляну посудину, то утворюється «ліхтарик». При ньому навіть читати можна. Дивно буває. Тримаєш у руці світляка – горить блідо-блакитний вогник, а тепла не дає. Живуть світляки у вологих місцях. Там буває багато дрібних слимаків і слизнів, яких вони поїдають.

Номер слайду 11

У тропічній частині Південної Америки трапляються жуки «кукухо». Вони випромінюють дуже сильне світло. Збідніле місцеве населення освітлює ними навіть свої халупи. Улітку, коли стемніє, світяться старі пні. У дубових лісах світиться ще й злежане листя. Що ж викликає це світіння?У відмерлій деревині оселяється безліч різних бактерій і грибів. Живляться вони за рахунок решток рослин. Отже, світиться не відмерле дерево. А бактерії та гриби, що на ньому оселилися.

Номер слайду 12

Вони виділяють особливі хімічні речовини, які світяться. Світіння гнилого дерева залежить і від навколишньої температури. Коли холоднішає – світіння припиняється. У південних країнах є гриби, у яких яскраво світяться шапочки. На великих глибинах морів і океанів живуть риби, які випромінюють світло. Воно потрібне їм для того, щоб орієнтуватися в темряві. Бачите, скільки живих «ліхтариків» є у природі!

Номер слайду 13

Перегляд відео

Номер слайду 14

Обговорення змісту твору «Живі ліхтарики» за питаннями:1. Які таємничі ліхтарики світяться в лісі літньої ночі?2. Що тобі вдалося дізнатися з тексту про летючих світляків?3. Чому літньої ночі світяться гнилі пеньки?

Номер слайду 15

Опрацювання тексту«Пісенька про куличка» с. 63 («Сонячні вітрила»).

Номер слайду 16

ПІСЕНЬКА ПРО КУЛИЧКА— Кулик, куличок!А завбільшки з кулачок.—Так є ж різні кулачки.—А є різні й кулички —І великі і малі,На Дніпрі і на Сулі.— Кулик, куличок!Він у нас не новачок;Ще торік він на лужку. В ямці вивівся в пушку.І обсохнути не встиг,Як за їжею побіг,

Номер слайду 17

— Кулик, куличок!Де комашка, хробачок —Піде сушею і вбрід,А здобуде на обід…Прийде ж осінь — проводжай. Куличка у теплий край!— Кулик, куличок!До боліт і до річок. Лине з теплих він країв…Де б не пив і де б не їв,А весною, прийде час —Повертається до нас.

Номер слайду 18

Перегляд відео

Номер слайду 19

Обговорення змісту «ПІСЕНЬКА ПРО КУЛИЧКА» за питаннями:1. Між ким відбувається розмова?2. Що свідчить про те, що поет прихильно ставиться до куличка, добре знає цього птаха?3. Знайди у вірші рими до слова «куличок».

Номер слайду 20

З давніх-давен людям відомо: «Поводься з іншими так, як ти хотів би, щоб поводилися з тобою». Отже, основне правило поведінки в природі звучатиме подібно: « Поводься з природою так, як би ти хотів, щоб поводилися з тобою».

Номер слайду 21

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон». Сьогодні я прочитав (ла) про…Було цікаво дізнатися…Було складно…Я зрозумів(ла), що…Тепер я зможу…Я навчився(лася)…У мене вийшло…Я зміг (змогла)…

Номер слайду 22

Домашнє завдання«Сонячні вітрила» виразно читати с 61-66 Виконати тестові завдання на с. 67

pptx
Додано
18 грудня 2023
Переглядів
357
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку