Робота з графічними об'єктами в текстовому редакторі

Про матеріал
Тема: Робота з графічними об'єктами в текстовому редакторі Мета: сформувати та закріпити знання про роботу з графічними об'єктами. виховна: виховувати культуру праці,працелюбність, бережне відношення до майна; розвивати технічне мислення, сприяти розвитку координації рухів, розвивати пам'ять, мислння. Тип уроку: Урок засвоєння нових знань, формування умінь та навичок.
Перегляд файлу

Тема: Робота з графічними об'єктами в текстовому редакторі

Мета:

навчальна: сформувати та закріпити знання про роботу з графічними об'єктами.

виховна: виховувати культуру праці,працелюбність, бережне відношення до майна;

розвиваюча: розвивати технічне мислення, сприяти розвитку координації рухів, розвивати пам'ять, мислння.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань, формування умінь та навичок.

Обладнання: комп'ютери, підключені до локальної мережі; операційна система Windows; текстовий редактор Microsoft Word; завдання до виконання; комп’ютерна презентація.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Привітання, перевірка готовності учнів до уроку, перевірка присутності. Повідомлення  теми та плану роботу на уроці, мети та завдань уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1.   Як відкрити панель інструментів Малювання?
  2.   Які фігури можна створювати за допомогою інструментів панелі Малювання?
  3.   Назвіть послідовність дій, яку потрібно виконати, щоб намалювати основні геометричні фігури.

ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація навчальної діяльності.

Тема уроку: Робота з графічними об'єктами.

Мета уроку: сформувати та закріпити знання про роботу з графічними об'єктами.

ІV. Виконання практичної роботи

ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ:

При виконанні практичної роботи дотримуйтесь правил безпеки життєдіяльності при роботі за комп’ютером

І. Намалюйте подану нижче схему за наведеним алгоритмом, використовуючи стандартні графічні об’єкти панелі Малювання.

  1.          Відкрийте новий документ.
  2.          Відкрийте панель інструментів Малювання.
  3.          Намалюйте прямокутник верхнього рівня та введіть до нього текст Види списків.
  4.          Відцентруйте текст.
  5.          Звертаємо вашу увагу: якщо текст не вміщується в прямокутнику, слід змінити розміри прямокутника.
  6.          Намалюйте прямокутник, уведіть до нього текст Маркіровані.
  7.          Скопіюйте двічі останній прямокутник і розташуйте отримані фігури за зразком, Змініть у них текст.
  8.          Намалюйте стрілки.
  9.               Відформатуйте за власним смаком усі об’єкти схеми: тип та товщину ліній, тип заливки, форму стрілок, колір, шрифт.
  10.          Виберіть стрічку з пунктом Зірки та стрічки меню Автофігури.
  11.          Установіть необхідні розміри стрічки.
  12.          Вставте у фігуру текст та відцентруйте його.
  13.          Виберіть тип, розмір та колір шрифту на свій смак.
  14.          Згрупуйте всі графічні об’єкти.

ІІ. Створіть малюнок, виконуючи послідовно етапи його створення.

ІІІ. Використовуючи можливість WordArt, створіть хвилі за зразками на малюнку.

IV. Створіть запрошення за зразком. Залийте сувій градієнтною горизонтальною заливкою.

  1.          Закінчіть роботу. Продемонструйте виконану роботу.

ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ. Варіант 1

  1. сильно заплющуйте та розплющуйте очі декілька разів;
  2. подивіться вверх, вниз, вправо, вліво. Голова хай буде нерухомою;
  3. рухайте очима по колу;
  4. кліпайте очима з високою частотою декілька хвилин;
  5. закрийте очі, а потім масажуйте їх легкими коловими обертами одну хвилину.

 

ПИСЬМОВЕ ЗАВДАННЯ. (Запитання окремо додаються на карточках)

Теоретичне завдання

  1.               Як відкрити панель інструментів Малювання?
  2.               Які фігури можна створювати за допомогою інструментів панелі Малювання?
  3.               Які операції можна виконувати над графічними об’єктами?
  4.               Як змінити розміри графічного об’єкта?
  5.               Як установити напис до графічного об’єкта?
  6.               Назвіть послідовність дій, яку потрібно виконати, щоб згрупувати виділенні об’єкти.

V. Підсумок уроку.

Підведення підсумків уроку, аналіз позитивних і негативних моментів у роботі учнів, пояснення шляхів усунення недоліків. Приведення в порядок робочих місць.

docx
Додано
2 квітня 2021
Переглядів
1203
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку