Родинне свято «Без сім’ї немає щастя на землі»
Мета: згуртовувати учнівський та батьківський колективи; виховувати любов і повагу до найближчих і найрідніших людей – батька й матері, дідуся й бабусі, бажання допомагати їм, вчити бути чемними, уважними; завжди пам‘ятати місце, де народилися, рідну оселю. Сприяти розумінню того, що сім’я, родина – хранителька національних звичаїв, традицій предків.
Хід свята.
1. Одного разу я прокинувся від ніжного дотику, повільно розплющив очі й на своїй щоці відчув теплий промінь сонця. Я подумав: «Який добрий Бог, що створив сонце, яке дає нам світло й тепло».
2. Одного разу я прокинулася від ніжного дотику, повільно розплющила очі й побачила, що біля мене стоїть моя мама. І я подумала: «Який добрий Бог, що дав мені маму, яка дарує мені тепло й любов свого серця».
3. Який добрий Бог, що дав нам найбільший скарб на землі – наших матерів.
4. Який добрий Бог, що дав нам мужніх і сильних батьків, братів, сестер, бабусь і дідусів.
5. Який добрий Бог, що дав нам сім’ю, родину, рідну землю.
Учитель: Доброго дня, шановні батьки, дідусі та бабусі! Сьогодні у нас незвичайне свято. Воно зіткане з добра і щирості, ніжності та зворушливості. В Україні говорять: «Без сім’ї немає щастя на землі». Саме в сім’ї дитина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ, навчається любові і добра, тут вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам'ять свого роду. Родина – це не тільки родичі, це - друзі, наш клас, школа й увесь народ.
1. Ми хочем радо привітати
Бабусь з дідусями, сестер і братів,
Ну і звичайно, наших любих
І дорогих усім батьків!
2.Ми хочем всім вам побажати
Багато хороших і сонячних літ,
Дідусям і татам, бабусям і мамам,
Братам і сестричкам,
Разом: Палкий наш привіт!
3.Родина, дорога родина!
Що може бути краще в світі цім?
Чим більше дорожить людина
За батьківський і материнський дім?
4. Що може бути краще за вечерю в домі
За батьківським, міцним столом,
Де в шумнім гомоні і в кожнім слові
Все сповнене любов’ю, а не злом?
5.Де можна більше зачерпнуть любові?
Де взяти більше доброти?
Як в материнськім ніжнім слові,
Як з батька щедрої руки.
6.Збирається в колі щаслива родина –
Про це мріє кожна у світі дитина,
Про це варто завжди батькам пам’ятати,
Що найголовніші для нас –мама й тато.
7.Ведуть в життя дороги і стежини
І день новий над світом устає.
Ну що ми в цьому світі без родини,
Вона одна нам сили додає.
8.Батьківська порада і ніжна любов
Потрібні щоденно усім знов і знов.
Ми слово вам хочемо вдячне сказати,
Тому й запросили сьогодні на свято.
(Пісня наталії Май «Родина»)
(«Притча про маму»)
За день до свого народження дитина запитала у Бога:
- Кажуть завтра нас відправляють на Землю. Я не знаю, навіщо я йду в цей світ. Що я повинна робити?
Бог відповів:
Дитина замислилась, а потім сказала знову:
Бог відповів:
Бог посміхнувся і відповів:
Бог ніжно торкнувся дитячої голівки і сказав:
В той час на небесах панувала тиша, та із землі почулися голоси, і дитина поспішаючи запитала:
Ведучий: Перше слово, яке діти вимовляють в усіх країнах світу, це слово “МАМА”. І не даремно, бо першою людиною, яка схиляється над їх колискою, є мама. Все найкраще увібрало в себе це дивовижне слово. Мама - вона подарувала нам перший подих, перший удар нашого серця, допомогла зробити перший крок на землі, зупинила перші сльози, зрозуміла перші слова. Все найкраще, що є в нас, від рідної неньки.
Слово мама росте разом з вами тихо, як ростуть дерева, сходить сонце, розцвітає квітка, як тихо світить веселка і гладить дитину по голівці рідна рука. Це – мить і це вічність, бо мама завжди з вами, вона живе в вас.
Важко усвідомити все те , що вміщує в себе це звичне і водночас дороге слово – мама. Бо матір означає мати все. Мама ніколи не вимагає від нас жодних жертв, а сама жертвує заради вас усім: сном, відпочинком і якщо потрібно, той життя віддасть заради своєї дитини.
(Притча «Серце матері»)
Дорогі діти! Якби ви знали, як потрібні любов і ласка, повага вашим матерям, ласкаве слово, особлива увага, доброта. Все це сповнює життя їх радістю, відновлює сили, продовжує молодість. Кожне ваше грубе слово, образа, боляче ранить материнське серце, викликає сльози, збільшує кількість зморшок на її обличчі, засніжує голову сивиною. Тож будьте хорошими синами й дочками! Куди б не занесла в житті вас на своїх крилах доля, не забувайте рідні пороги.
Матерів мільйони і кожна несе в серці любов. Скажіть тихо: «мама». І ви відчуєте як частіше забилось ваше серце. Коли поруч мама все навколо здається наче в казці. Бо вона найдобріша, наймиліша. І кожен скаже: «Найкраща мама – це моя!». Мама… Скільки любові і ніжності містить в собі таке коротке слово.
І якби в світі було стільки доброти, скільки випромінює серце матері, зло згинуло б з землі. Саме їм – найріднішим, наймилішим нашим мамам, слова вдячності і подяки, слова любові і глибокої шани.
1.Мама, наша мама, як голубка сива,
Любові крильцями усіх нас прикрила.
Мама, наша мама, як сонечко ясне,
Цілий день нам світить, і в нічку не гасне.
2.Мама, наша мама, як ангел із неба,
Вдень і вночі знає, що дітям треба.
Моя люба мама, калиновий цвіт,
В тобі, рідна мама, весь мій любий світ.
3.Матусю рідненька, для тебе є втіха,
Коли повна хата дитячого сміху.
Коли син чи донька до твого серденька
Пригорнеться й скаже: «Люблю тебе, ненько»
4.Є у мене найкраща у світі матуся,
За неї до тебе, Пречиста, молюся.
Молюся устами, молюся серденьком,
До тебе, небесна Ісусова ненько.
5.Благаю у тебе дрібними словами
Опіки та ласки для рідної мами.
Пошли їй не скарби, а щастя і долю,
Щоб дні їй минали без смутку, без болю.
6.Рятуй від недуги матусеньку милу,
Даруй їй здоров’я, рукам подай силу,
Щоб вивела нас у світ той, у люди,
Щоб нами раділа – пишалась усюди.
(Пісня «Молитва за маму»)
(Гра «Впізнай свою маму»; Конкурс «Знайди зошит дитини»)
Ведучий: Дорогі мами час плине так швидко, що можна з упевненістю сказати, що ваші діточки зовсім недавно були немовлятами. Хіба не так? Саме тому вам легко буде пригадати голос вашого немовляти. Сподіваюся, що ваші пам'ять та слух вас не підведуть. (Конкурс“Уа-уа!”)
Ведучий: Важко було б мамі, якби поруч не було тата, якого ви любите і поважаєте не менше від мами. В українській сім’ї головою родини, за традицією, був батько. Батьків приклад, батькове слово завжди було, є і буде законом. Як скаже батько, так і буде, тому що він – голова сім’ї, зразок для своїх дітей. Кожна дитина хоче, щоб батько був людиною сильною, справедливою, щоб був мудрим і мужнім. Хоча ззовні ваші тата часом суворі, вимогливі, але в своїй душі вони добрі ласкаві та ніжні, як мама. Це їхня чоловіча вдача не дозволяє їм показати себе. Батькова любов до Вас стримана. Недарма у народі кажуть, що дитину треба любити так, щоб вона про це не знала. Саме такою і є батьківська любов.
Батько — це постійний взірець для сина. Від нього він має навчитись вести домашнє господарство, радитись, вчитись в майбутньому поважати свою дружину, говорити їй теплі, щирі слова.
Ведучий: Діти, а ви хочете подивитися, як ваші тата допомагали вашим мамам, коли ви були зовсім маленькі?
Ведучий: Шановні тата, сьогодні Ваші діти хотять Вас привітати і теплі слова Вам сказати.
1.Батьку любий, тату милий
Нинішньої днинки,
Ти прийшов до нас на свято,
Нашої родини.
2.Ми тобі складаєм нині
Щире побажання
Щоб прожив ти многі літа,
Не зазнав страждання,
3.Щоб ти вивів нас у люди
Та пишався нами,
Щоб гордитись міг своїми
Донями й синами.
(Пісня Ольги Захаріяш «Моя сім’я», фото- слайд «Сімейне фото»)
Ведучий: У народі кажуть, що гарна та сім'я, де виростають гарні діти.
Знайте, шановні батьки, що діти переживають разом з вами все, що відбувається навколо, сприймають ваші радощі та невдачі як особисті.
"Дитина - дзеркало родини; як у краплі води відбивається сонце, так у дітях відбивається моральна чистота матері і батька", - писав В.О. Сухомлинський.
Ведучий: Діти! На нашому святі присутні ваші мудрі бабусі і розважливі дідусі, які завжди з нетерпінням чекають вас до себе в гості. Бабусі - невтомні трудівниці, берегині скарбниці мудрості, звичаїв та обрядів, цікаві казкарки. Ось, вслухайтесь, у саме слово бабуся, бабусенька, бабуня, бабусечка. Воно ніжне, красиве, лагідне, пестливе. Дорогі наші бабусі, сьогодні ми хочемо подякувати Вам за Вашу ніжність і тепло, за ваші прекрасні працьовиті руки, що вміють випікати хліб, гладити по голівці і захищати від біди. Є багато різних закликів: бережіть жінок, бережіть мир. А мені сьогодні хочеться Вам, діти, заявити «бережіть бабусь», бо вони та срібна ниточка, котра зв’язує берег Вашого дитинства з берегом дитинства Ваших батьків
Дідусь... Ця людина в нашому житті завжди викликає повагу. Досвід, отриманий у спадок від нього, залишається золотим набутком на все життя. Дідусь—це справжня енциклопедія. Незабутні його розповіді, цікавинки надовго закарбовуються в пам'яті, тому що виховують любов до природи, вчать мудрості та краси, благородства і мужності.
Бабуся та дідусь - мамина або татова мама чи тато. Вони прожили вдвічі довше, ніж мама чи тато, бачили в житті вдвічі більше. І ви мабуть, удвоє дорожчі для них, бо ви діти їх дітей, а онуків люблять більше, ніж дітей.
Заради онуків вони віддадуть усе, останньою крихтою поділяться. Кажуть, що бабусі та дідусі люблять онуків більше, ніж власних дітей: "Діти - це діти, а справжні діти - це онуки. Онуки удвічі дорожчі. "Онуки - це їхні пташенятка, ластів'ятка, котятка, сонечка, зайчики.
1.Я до бабусі з любов’ю звертаюсь:
Бабцю, бабуню, бабусю моя.
І до бабусиних рук притуляюсь,
І відчуваю в них лагідність я!
2.Я до дідуся іду по науку:
Діду, дідуню навчи в світі жить!
Він на голівку кладе свою руку,
Голос сріблястим струмочком біжить!
3.Мій сивий, лагідний дідусю,
Я до землі тобі вклонюся.
За теплоту твою і ласку.
За мудре слово, гарну казку.
4.Ти вчиш нас, як на світі жить,
Як один одного любить.
І твій розумний заповіт
Я пам'ятатиму повік.
(Пісня про бабусю)
(Перегляд відео“Мої батьки - найкращі в світі”)
Ведучий: Мабуть, у кожній родині люблять жартувати, якою б засмученою не була людина, та, почувши дотепний жарт, вона обов’язково посміхнеться. Давайте послухаємо гуморески, які нам підготували діти.
ГУМОРЕСКА 1. (Дідусь, бабуся).
Зубрить дід англійську мову,
Хоч йому вже близько ста.
З словником казки дитячі
Помалесенько чита:
— Пліз, гет май шюз, мендід, бабо!
Раз повів він мудру річ.
Баба злиться: що це значить?
— Постав валянки у піч.
Вранці баба діда будить:
— Гей, о’кей! Шурлей-мурлів!
Дід питає: — Що то значить?
— Правий валянок згорів.
ГУМОРЕСКА 2. (Мати, батько).
Мати шиє, поруч сидить батько і дає поради:
— Не поспішай, візьми тррохи вліво, пильнуй, щоб голка була від краю на півсантиметра…
— Ти що здурів? Ти ж зовсім не вмієш шити, а вчиш мене?!
— Але ж і ти не вмієш водити машину, а постійно вчиш мене, коли я за кермом.
Ведучий: Дозвольте закінчити нашу теплу зустріч щирим зиченням добра вашим родинам. Хай будуть ваші серця люблячими, душі – зрячими. Я дякую вам, шановні батьки, що ви прийшли на наше родинне свято, розділили з вашими дітьми найдорожче, що у нас є, - радість спілкування. Хай у ваших сім’ях назавжди поселяться любов, повага, достаток, а місточок доброти й любові між вами та дітьми ніколи не зруйнується. Щастя, добра, взаєморозуміння, злагоди вам і вашим сім’ям !
(Пісня Софії Ротару «Родина»)