Урок –квест з теми: Різноманітність організмів в 5 класі.
Мета: Поглибити якість знань учнів з теми, визначити рівень опанування знань, умінь, навичок. Виховувати тактовність у спілкуванні, інтерес до колективної роботи, підвищити загальний рівень ерудиції та розвитку логічного мислення серед учасників квесту.
Тип уроку : урок узагальнення знань ( урок – квест)
Обладнання: картки із завданнями, карта маршруту, картинки.
Хід уроку
Організаційний момент. Привітання учнів.
Повідомлення теми, мети і завдань квесту.
Підготовка до квесту: - Розробка завдань ;
1.У встановлений час старту учасники команди отримують завдання (карту маршруту, за яким повинні пройти всі станції.
2.Маршрут квесту складається з 5 станцій. Для проходження маршруту команда зобов’язана відвідати всі станції згідно зі своїм маршрутним листом.
3.Команди рухаються за визначеним маршрутом по станціях, виконуючи завдання та отримуючи за правильні відповіді бали.
4. Журі вирішує будь-які спірні питання, які виникли під час квесту.
5.Відповідальні особи (квестори) із запитаннями (завданнями) знаходяться на станціях.
6. Після закінчення квесту команди повертаються на старт і віддають представникам Оргкомітету свої маршрутні листи з балами для підрахунку їх кількості.
7. Після підрахунку проводиться церемонія нагородження переможців грамотами та призами.
Права та обов’язки гравців квесту
Гравці квесту мають право:
Гравці зобов’язані:
Під час проходження маршруту заборонено:
Маршрутний лист
№ СТАНЦІЇ |
БАЛИ |
ЧАС |
Координатор |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Станція "Інтуїція"
1.Завдання. Розкодуйте слово.
- Літери у нашому мобільному телефоні розташовані під цифрами на кнопках. Кожній цифрі відповідає кілька літер. Щоб відгадати зашифроване слово, треба вибрати тільки одну літеру. Отже, будьте уважними, номер: 2 7 4 1 6 4 8 0
АБВ ГДЕ ЄЖЗИ ІЇЙ КЛМ
НОП РСТ УФХ ЦЧШЩ ЬЮЯ
(Відповідь: 2 7 4 1 6 4 8 0 - г р и б н и ц я)
2. З яких ще частин складається тіло гриба? ( Ніжка, шапинка.)
3.Завдання. Закодуйте слово «шапинка».
(Відповідь: 9 1 6 3 6 5 1 - ш а п и н к а )
2. Станція " Назви мене"
Учням потрібно записати назви рослин у потрібну групу.
Дерева |
Кущі |
Трав'янисті рослини |
|
|
|
Назви рослин: береза, ліщина, калина, ромашка, конвалія, дуб, клен, ялина, шипшина, чорнобривці, кульбаба, конюшина, малина, вільха, тополя, бузок, латаття, вовчі ягоди
3. Станція " Ерудитів"
Тести
1. Процес фотосинтезу у рослин відбувається:
А-постійно Б-вночі В-вдень
2. У природі є чимало рослин , які не мають квіток. До них належать:
А-морська капуста Б-пшениця В-петрушка Г-мох
3. Рослини живляться готовими органічними речовинами. Чи згодні Ви з твердженням?
А-так Б-ні
4. Орган, який закріплює рослину у ґрунті, поглинає з ґрунту воду та мінеральні речовини, відкладає поживні речовини про запас називається:
А-листок Б-пагін В-стебло Г-корінь
5. До якої групи тварин належать риби, жаби, ящірки?
А-отруйні Б-холоднокровні В-безхребетні Г-теплокровні
6. До м'ясоїдних тварин належать:
А-кінь Б-вовк В-козуля Г-пугач
7. Наведіть приклади диких тварин.
А-вівця Б-їжак В-собака Г-білка
8. Існують всеїдні тварини. До них із запропонованих належать:
А-лось Б-ведмідь В-свиня Г-слон
9. Виберіть групи на які поділяються гриби?
А-гриби-паразити В-хвороботворні гриби Д-дворічні гриби
Б-шапинкові гриби Г-цвілеві гриби Е-гриби дикорослі
10. Оберіть варіант їстівних грибів.
А-мухомор,бліда поганка,гірчичний гриб В-маслюк, підосичники, опеньки
Б-лисичка справжня, маслюк, мухомор Г-печериці,бліда поганка, лисичка
11. Бактерії - це переважно … організми:
А-колоніальні В-одноклітинні і багатоклітинні
Б-одноклітинні Г-багатоклітинні
12. Ґрунтові бактерії гниття:
А-розкладають органічні речовини тварин і рослин
Б-виділяють кисень в атмосферу
В- поглинають з повітря вуглекислий газ
4. Станція "Розпізнай"
За картинками назвати рослини і тварини,Що занесені до Червоної книги України.
5. Станція "Екологічна"
Молодий лісник запланував вирубку старих дуплистих дерев у лісі, бо вважав,що вони не приносять ніякої користі. План виконали. Через кілька років молоді дерева лісу почали гинути - їх усе більше вражали шкідники. Чому? Якої помилки припустився лісник?
Перевірка, аналіз і оцінка виконаних під час квесту робіт.
Підведення підсумків