12 страв на Святий вечір
Здавалося б, впоралися з новорічним столом, але розслаблятися ще рано — на носі Святий вечір. Це вечір напередодні Різдва і на нього прийнято готувати 12 пісних страв. Сьогодні ми підготували для Вас рецепти 12 страв, які можна приготувати на Різдво.
1. Кутя Кутю прийнято готувати в переддень Різдва, перед Старим Новим Роком, на Водохреща і в дні поминання. Кутю, приготовлену перед Днем Святого Василя (напередодні 14 січня) називають Щедрою, а водохресна кутя, приготовлена ввечері 18 січня, отримала назву Голодна кутя. Детально ознайомитися з рецептом приготування Різдвяної куті Ви можете в нашій статті: Як приготувати кутю на Різдво
2. Пісні вареники з капустою Інградієнти: борошно 350 гр; 2 середні цибулини; морква 150 гр.; 500 гр капусти; оливкова олія 3 ст. ложки; рослинна олія 2 ст. ложки; сіль за смаком; перець за смаком. Приготування пісних вареників до Різдва: У склянці теплої води розмішуємо сіль, додаємо в борошно і вимішуємо тісто. Залишити на годину під плівкою або рушником. Почистити і натерти на дрібній тертці цибулю з морквою, обсмажити на оливковій олії до золотистого кольору. Третину засмажки відкласти в окрему тарілку. Нашаткувати капусту і тушкувати разом з частиною засмажки що залишилася на повільному вогні. Посолити / поперчити, охолодити. Читайте також: Рецепти салатів на Різдво Розкачати тісто на пласт товщиною близько 2 мм. Розділити на частки відповідного діаметру. У центр кожного кружечка кладіть трохи начинки, складаєте майбутній вареник навпіл і скріпляйте краї тіста. Партію вареників відправити в киплячу і підсолену воду, після їх спливання на поверхню необхідно ще поварити хвилин 5-7. Вийняти за допомогою шумівки, скропити олією і посипати засмажкою.
3. Овочеве рагу з грибами Інградієнти: 600 гр кабачків; 2 середні морквини; 1 великий червоний солодкий перець; 4 помідори; 2 цибулини; 1 корінь петрушки; 200 гр печериць; 300 гр консервованої квасолі; сіль і спеції за смаком. Приготування овочевого рагу до Різдвяного столу: Овочі ретельно вимити, очистити. Кабачки з морквою — дрібно нарізати, перець — соломкою, петрушку і цибулю — подрібнити, помідори — великими кубиками, шампіньйони — на 3-4 частини. Розігріти в сотейнику оливкову олію, обсмажити до золотистого кольору цибулю і петрушку, близько 5 хв. Додати моркву, кабачки, сіль. Через 7 хвилин — гриби і перець. Через 5 хвилин — помідори. Додати пару ст. ложок води, перевірити сіль, спеції, накрити кришкою. Через 5 хвилин — додати квасолю і пару ст. ложок рідини з банки. Готувати ще хвилин 5-10, подавати на стіл разом із зеленню.
4. Пісні голубці з грибами Інградієнти: 2 середніх капустини; 500 гр печериць; 150 гр довгозернистого рису; 4 ст. ложок рослинного масла; 2 середні морквини; 2 цибулини; 500 мл томатів у власному соку; 3 ст. ложок подрібненого кропу; 4 ч. Ложки мускатного горіха; сіль, спеції за смаком. Приготування пісних голубців на Різдвяний стіл: Очистити і дрібно порізати цибулю, моркву і гриби. Частину цибулі відкласти, все інше підсмажити на олії (близько 8 хв). Перекласти в миску, сік зі сковорідки не виливати. Рис промити і залити окропом, накрити кришкою або тарілкою, так він повинен на половину приготуватися, ввібравши в себе всю воду. Капусту наколоти на вилку, опустити в підсолений окріп, поступово надрізати все листя. Вийняти з води, розібрати на окремі листки. Рис змішати з грибами, додати мускатного горіха і кропу, посолити, додати спеції. Читайте також: Салати на Різдво — рецепти приготування Начинку обережно викласти на розгорнуте листя, згорнути і скласти в підготовлену форму для випікання. У соус на сковорідці додаємо рослинного масла і обсмажуємо на цій суміші цибулю практично до прозорості. Очистити помідори від шкірки, порізати на великі шматочки і вилити їх разом з рідиною на сковорідку. На повільному вогні довести до кипіння і залити цим соусом голубці. Духовку розігріваємо до 190 градусів. Форму закриваємо фольгою і запікаємо близько години.
5. Смажена риба Інградієнти: 2 стейка червоної риби; 2 середніх лимона; рослинне масло для обсмажування; сіль і спеції за смаком. Приготування: Миємо й нарізаємо лимони на кружечки товщиною близько 3 мм. Нагріваємо в сковорідці масло, викладаємо стейки. Додаємо сіль і спеції, викладаємо 1 лимон. Смажимо на середньому вогні кілька хвилин під закритою кришкою. Перевертаємо стейки разом з лимонами, викладаємо і смажимо до готовності. Подавати з лимонами або тушкованими овочами.
6. Салат з червонокачанної капусти Інградієнти: 1 качан капусти; 1 кисле яблуко; 2 столові ложки хрону; 2 ст. ложки гірчиці; 4 ст. ложки цукру; 5 ст. ложок оливкової олії; сіль і перець за смаком. Приготування: Яблуко і капусту помити, обсушити. Капусту дрібно нашаткувати, яблуко — натерти. Тертий хрін перемішати з оцтом, оливковою олією, гірчицею, цукром, сіллю і перцем. Всі інгредієнти ретельно перемішати і дати відстоятися пару годин в прохолодному місці.
7. Мариновані гриби з сиром Інградієнти: 500 гр маринованих грибів; 100 гр вершкового масла; 100 гр гострого твердого сиру; 1 ст. ложка майонезу; петрушка — за смаком. Приготування: Дістаньте гриби з рідини і обсушіть капелюшки на серветках / рушнику. Сир необхідно натерти на дрібній тертці і ретельно перемішати до однорідності з маслом. Додати майонез, перемішати. Начинити вийшовшу сумішшю капелюшки, наколоти їх на зубочистки і подати на стіл.
8. Капусняк із квашеної капусти Капусняк із квашеної капусти — український суп, основним інгредієнтом якого є квашена капуста. Завдяки капусті страва набуває кислуватий смак і чудовий аромат. Готується капусняк з пшоном. Інградієнти: М’ясо (будь-яке) — близько 1 кг Картопля — 600 г Морква — 1 шт. Цибуля ріпчаста — 1 шт. Капуста квашена — 400 г Пшоно — 0,5 склянки Томатна паста — 3 ст.л. Олія — 3 ст. л. сіль Перець (суміш перців) часник Зелень свіжа — за смаком Лавровий лист — за смаком Вода — 3 л Підготувати продукти. Промити добре пшоно і начистити овочі. Насамперед приготуємо м’ясний бульйон. Він може бути будь-яким: підійде і свинина, і яловичина, і м’ясо птиці. У нас курка. Після того, як бульйон закипить, зняти пінку, додати лавровий лист і перець горошком. Варити 30 хв. Читайте також: Рецепти різдвяного печива Після процідити. Додати варитися пшоно. Приблизно 30 хвилин. Додати нарізану картоплю і моркву. Дрібно подрібнену цибулю і часник обсмажити на олії, додати томатну пасту і тушкувати 2-3 хвилини. Після того, як картопля стане м’якою, відправити в суп піджарку. В кінці варіння додати капусту і варити ще 5 хвилин. Посолити і поперчити за смаком. Перед подачею заправити сметаною або майонезом.
9. Грибна запіканка Інградієнти: 10 штук шампіньйонів; 5 цибулин; 0,5 склянки рослинного масла; 1 стакан паніровачних сухарів; сіль і перець за смаком. Приготування: Гриби необхідно очистити, відварити до готовності і дрібно порізати. Обсмажити на олії цибулю. Змішати з паніровачнимі сухарями і додати в гриби. Розрівняти масу, посипати спеціями і додати пару-трійку ложок грибного бульйону. Ретельно все перемішайте. Посипати сухарями що залишилися форму для запікання, викласти на неї підготовлені гриби. Закрити фольгою і випікати в духовці до готовності при 180 градусах.
10. Узвар до Різдвяного столу Інградієнти: 200 гр сушених яблук і груш; 4 ст. ложки меду; 1,5 л окропу. Приготування: Ретельно промити сушені яблука і груші, скласти їх в каструлю і залити окропом. Накрити кришкою і залишити в прохолодне місце на 4-5 годин. Процідити, додати мед і розмішати. Подавати охолодженим.
11. Вінегрет Інградієнти: 1 буряк; 2 картоплини; 3 солоних огірка; 150 гр солі; 1 цибулина; 4 ст. ложки рослинної олії; сіль і перець за смаком. Приготування: Картоплю і буряк ретельно вимити і варити в окремих ємкостях, в мундирах, до повної готовності. Після — охолодити, очистити від шкірки і нарізати дрібними кубиками. Квасолю з вечора замочити в холодній воді, вранці — відварити до готовності, охолодити. Нарізати дрібними кубиками огірки. Цибулю дрібно порубати, можна залити на кілька хвилин невеликою кількістю окропу з часткою оцту. Всі складові ретельно перемішати і заправити олією. Посолити за смаком.
12. Яблука, запечені з медом і горіхами Яблука ретельно вимити, видалити насіння. Змішати мелений мускатнй горіх з корицею, гвоздикою і родзинками, заповнити цією сумішшю підготовлені яблука. Викласти начинені яблука на деко, змастити їх медом. На дно форми додати трохи води. Випікати до м’якості при 180 градусів. Можна періодичний поливати фрукти сиропом. Крім того, можете також подати на стіл асорті з солінь (квашена капуста, помідори і заморожена журавлина). Таке асорті буде багате на вітаміни, кальцій, білком і іншими речовинами, необхідними для нашого організму.
Пропоную учням рецепти страв і розпочинаємо гру : «Моя Свята вечеря» в ході якої учень розповідає, якогомога довше про страви,які готують у його родині.Хто розповів найбільше-отримує рецепт святкової страви на вибір.