" Розквітни моя Україна!"

Про матеріал
Мета: Навчати отримувати задоволення від власних музичних дій; зміцненювати кістково-м'язового апарат дітей; розвивати дихання, моторні функції, мовлення , слух, чуття темпу та ритму; формувати правильну поставу, ходу, граційність рухів; виховувати особистісні якості; корегувати мовленнєві порушення .
Перегляд файлу

 

Тема :  «Розквітне моя Україна»

Мета:  Навчати отримувати  задоволення від власних музичних дій; зміцненювати кістково-м'язового апарат дітей; розвивати дихання, моторні функції, мовлення , слух, чуття темпу та ритму; формувати правильну поставу, ходу, граційність рухів; виховувати особистісні якості; корегувати мовленнєві порушення .

Обладнення: синтезатор, музичний центр, діатонічні дзвіночки,проектор, ілюстрації за темою, стільці.

                                 Хід заняття

 

 

І. 1.Крокування (Маршування,перешикування,). (тр.01)

 

         

   2.Привітання ( Під супровід учителя)  

Доброго ранку, ліси і поля

Доброго ранку ,Україно моя!

Щастя й здоровя вам бажаємо

Зранку один одного щиро вітаємо!

 

 

ІІ. Музично-ритмічні рухи та вправи.

 

 

    1. .Вправа на регулювання м’язового тонусу; самомасаж «Бджола»

 

 

Жук літає : «Жу-жу-жу! Усіх сьогодні розбуджу!

 

Прокидайтеся від сну—зустрічать ідем весну!

 

Провести пальцями обох рук по лобі,від середини до скронь-7разів

Провести пальцями пощоках,згори донизу- 7разів

 

 

2.Вправа на  узгодження слів із рухами та музикою.(тр.02відео)

Музична руханка  «Ми  плещемо в долоньки» (Відеосупровід на екрані)

 

 

3.Дихальна вправа «Коли я прокидаюся»

(тр.03 відео)

 

4. Пальчикова гімнастика   « Моя країна - Україна"(тр.04 відео)

Сонечко сяє, пташка літає.

Дощик весняний поля поливає.

Діти гуляють, квіти зростають.

Дерева в садочку вітер гойдає.

Гляну навколо, все це я люблю

Квітучу та сильну країну мою!

 

 

ІІІ. Основна частина(тр.06 )

          

 (Звучить весняна мелодія )

1.На дошці у нас була чарівна квітка – семицвітка – КВІТКА ПІЗНАННЯ. Та поки ми гралися, вітерець-пустунець розвіяв усі пелюсточки. Щоб повернути їх, треба виконати різні завдання.                                                                                    

Діти, допоможемо квітці-семицвітці?

 

Тож до роботи. Ось перша пелюстка. 

1 пелюстка. Ви послухайте загадку, а відгадка вам   підкаже тему заняття нашого.

Красивий, щедрий, рідний край .

І мова наша – солов’їна,

Люби, шануй, оберігай .

Усе що зветься …     (Україна )

 

  

–  Діти, якими словами можна замінити слово Батьківщина? ( Вітчизна, країна, держава, рідна земля…)

 

Отже, діти, сьогодні у нас на уроці піде мова про країну, в якій ми живемо, і про вас, малих дітей, які зростають у державі Україна. Що ж ви вже знаєте про

Україну, - про це на завданнях наступних пелюсток. 

 

2 пелюстка. Великих і славних міст багато,       а нам треба головне місто України знати.             

(тр.07) ( Лунає пісня про Київ, діти відгадують. Про яке місто йдеться. )

 

Яка столиця нашої держави? (Київ) Хто керує нашою державою? (Президент)

  

3 пелюстка. Треба гарно працювати,                                   щоб свою батьківщину прославляти:

 

2. Розспівування  (вокальні поспівки)  (тр.08.09)

3. Робота над піснею.

Вивчення слів.

( тр.10) 

Пісня «Ми вкраїнські козачата»

4 пелюстка. Щоб патріотом-українцем зростати,         треба багато про батьківщину свою знати

 

Які ви знаєте державні символи України?

 

Кожна держава відрізняється символами – це прапор, герб,та національна пісня – гімн.

 

Послухайте легенду про державні символи.

Давним давно жила одна жінка. І було в неї три сини. Росли сини чесними, сміливими і дуже любили свою матір, готові були віддати за неї своє життя. Підросли вони і вирішили піти в люди і прославити свою матір.

Першим пішов старший син. Мати, щоб він про неї пам’ятав,  подарувала йому золоту корону з трьома промінчиками. Пішов син. І за корону, яка зігрівала людей і вела вперед, показувала дорогу до кращого життя, дали першому сину ім’я – Тризуб

Середньому сину в дорогу подарувала жовто-блакитний одяг. Своїми хорошими справами  прославив він свою матір. Дали люди йому ім’я – Прапор

А там де був молодший син, завжди звучала дзвінкоголоса пісня, тому що мати подарувала молодшому сину голос солов’я і дала йому ім’я – Гімн.

Картинка прапора – Які кольори? А що означають? (відповіді).

А що означає малий герб – тризуб?

Золотий тризуб на блакитному тлі – символ влади. Герб – це частина корони, яку носив київський  Князь. А чому саме тризуб вважають гербом? Мабуть, тому, що число три завжди вважалося числом казковим, чарівним. А ще у тризубі відображено триєдність життя – це Батько, Мати, Дитина, які символізують Силу, Мудрість, Любов.

 

Учитель: А як називається національна пісня України? – Гімн.

А як треба виконувати  гімн?

(ТР 08 звучить Гімн)

Фізкультхвилинка.

(тр.11відео )

5 пелюстка. Нумо всі ставаймо і таночок український починаймо 

Фізкультхвилинка під мелодію пісні про Україну 

 

 6 Пелюстка: А хто ми є і як нас звати

                         І що ми на свято будемо одягати

 

Ми дітвора українська,Хлопці й дівчата,Хоч не міцні у нас ще руки,Та душа завзята.

Ми малі, та всі ми друзі,Ми одна родина,А найбільша наша мати -Рідна Україно.

 

4. Гра на музичних інструментах (тр.12)

Відеопісня  «Проліски».(Супровід на діатонічних двіночках).

(тр.10)

5.Танцювальна діяльність.

Вправа на розвиток чуття ритму та темпу для танцювального супроводу пісні " Ми вкраїнські козачата"

 

6.Рухлива гра.(тр. 13)

«    Ми- українці  »

 

 

ІІІ Заключна частина. (тр.11)

Релаксація

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КЗ " Городнянський ліцей"

Чернігівської обласної ради

 

 

 

 

 

 Заняття з логоритміки

«Розквітне моя Україна»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель   Гарна М.О.

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Інкл
Додано
16 березня
Переглядів
272
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку