Розробка інтегрованого уроку
з фізичного виховання та англійської мови:
«Легка атлетика»
5 клас
Підготували Павлюченко М.В, вчитель фізичного виховання.
Іманова Г.В. учитель англійської мови
План-конспект уроку
з легкої атлетики
Тема: Легка атлетика
Мета уроку: вивчити техніку стрибку у довжину з трьох кроків, повторити техніку виконання бігу з перешкодами, стрибки у висоту способом «переступання», закріпити знання ЛО з вивчених тем «Шкільне життя», «Тварини», « Спорт»;
розвивати загальну витривалість та спритність, навички аудіювання, говоріння;
виховувати наполегливість, дисциплінованість, любов до спорту, прагнення до здорового способу життя, інтерес до вивчення англійської мови.
Методи та прийоми: бесіда, демонстрація, ігровий та змагальний методи.
Завдання уроку:
1.Вивчити стрибок у довжину з трьох кроків.
2. Повторити техніку виконання бігу з перешкодами, стрибки у висоту способом «переступання»
Очікувані результати: учні виконують стрибок у довжину з трьох кроків, стрибки у висоту способом «переступання», володіють вміннями бігу з перешкодами. Учні вміють застосовувати лексичні одиниці з теми «Спорт», «Шкільне життя», доречно застосовують монологічне мовлення, розуміють англійську мову на слух.
Тип уроку: інтегрований (фізкультура, англійська мова)
Обладнання: спортивний інвентар, секундомір, нестандартне обладнання, фішки, свисток, обручі.
Місце проведення: спортивний майданчик
Інтенсивність фізичного навантаження |
ударів за 1 хвилину |
ударів за 15 секунд |
у спокої |
60 - 80 |
15 - 20 |
легке фізичне навантаження |
до 140 |
до 35 |
середнє фізичне навантаження |
141-160 |
35 - 40 |
значне фізичне навантаження |
більше 160 |
більше 40 |
максимальний пульс: 220 |
50 - 52 |
Хід уроку
№ |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
||||||
1. Підготовча частина. 10-12хв. |
|||||||||
|
1. Організація учнів до уроку: Шикування в одну шеренгу. Рапорт Повідомлення завдань уроку. Повороти на місці, стройові вправи
Інструктаж з безпеки життєдіяльності на уроках з легкої атлетики;
Вимірювання ЧСС за 10с. візуальний контроль та опитування
Повільний біг (різновиди бігу) з високо піднятими колінами, високо піднятими п’ятами, приставним кроком (правим, лівим боком) Різновиди ходьби: навшпиньках; на внутрішньому та зовнішньому боці стопи. 2. Комплекс загальнорозвива ючих вправ у русі (вправу виконувати на кожен крок): зміна положення рук; ривки руками; повороти тулуба у сторони;
Комплекс ЗРВ на місці
Черговий учень: Увага! Shake your head.
Струсни руками
1 2 3
Поверни голову ліворуч
1 2 3
Поверни голову праворуч
1 2 3
Струсни руками
1 2 3
Поклади руки на плечі
Покрути плечами вперед
1 2 3
Покрути плечами назад
1 2 3
Протягни руки
Постав руки прямо
Покрути руками
1 2 3
Постав руки на стегна
Зігнися ліворуч
1 2 3
Зігнися праворуч
1 2 3
Зігни коліна
Струсни правою ногою
1 2 3
Струсни лівою ногою
1 2 3
Торкнись пальців на ногах Посміхнись! |
До 1 хв. До 1 хв. До 30 с. 1 – 2 хв.
До 2 хв
До 30 с.
2-3 хв
5 – 5,5 хв
|
За зростом біля лінії. Привітання. Перевірити наявність учнів.
Перестроювання в 1,2,3 шеренги, колони.
Перевірка стану здоров’я дітей. Норма (60 – 80 уд/хв)
Слідкувати за поставою та правильністю виконання вправ.
Повторення лічби, назв частин тіла. |
||||||
2. Основна частина. 30-32 хв. |
|||||||||
|
Об’єднання класу в команди. 1 команда Cats( коти ) 2 команда Dogs(собаки)
Біг з перешкодами My Doggy is funny Мій собака смішний My doggy is small Мій собака маленький It likes to run Він любить бігати And play with ball І грати з м’ячем
Потрійний стрибок. Стрибок з 2-3 кроків розбігу. Easter Bunny
Великодній кролик
Стриб стриб кролик
Ти гарненький і смішний
Великодній кролик приносить нам
Великдень І весну!
Біг з перешкодами See you later alligator Побачимося алігатор After a while crocodile Дуже скоро, крокодил In an hour sunflower Через годину соняшник May be two kangaroo! Може бути через дві, кенгуру
Butterfly butterfly fly around Метелик літає навколо Butterfly butterfly touch the ground Метелику,доторкнись землі Butterfly butterfly fly so free Метелику,літай вільно Butterfly butterfly land on me! Метелику, сядь на мене!
Вимірювання ЧСС за 10с візуальний контроль та опитування
Стрибки у висоту способом «переступання»: I like to skip, Я люблю стрибати на скакалці I like to jump, Я люблю стрибати I like to run about, Я люблю бігати навколо I like to play, Я люблю грати I like to sing, Я люблю співати I like to laugh and shout. Я люблю сміятися та кричати .
Естафета з проходженням усіх етапів уроку
Гра «Світлофор» Гра «Світлофор» Red on top Нагорі червоний Green below Зелений нижче Red says “Stop” Червоний говорить: «Стоп» Green says “Go” Зелений каже: «Йди» Yellow says “Wait” Жовтий «Чекай» Even you’re late! Навіть, коли ти спізнюєшся. |
4 – 5 хв.
4 - 5хв.
4-5 хв.
До 30с
5 – 6 хв
5 хв.
4 – 5 хв
|
Використання нестандартного обладнання
Учень виконує біг уперед не наступаючи на перешкоду; Біг приставним кроком або перехресним через перешкоду; дрібний біг (обидві ноги в одній частині)
Тренування у виразному читанні вірша
Учень виконує вправу зі стартової лінії
2-3 кроків розбігу махом однією й поштовхом іншою стрибок на піднесення та приземлення на дві ноги
Слідкувати за правильність виконання вправи та станом почуття учнів. Повторення лексики за темою «Свята»
Використання нестандартного обладнання. Перестрибування у ході перешкоду висотою 30 – 40 см Повторення ЛО за темою « Тварини»
Перевірка стану здоров’я дітей.
Учні стають у колону один за одним та виконують почергово вправу. Слідкувати за правильністю виконання.
Практикувати вживання конструкції «I Like»
Запропонувати учням змагання у вигляді проходження смуги перешкод.
Пояснити правила гри.
Повтор ЛО (лексичні одиниці) теми кольори
. |
||||||
3. Заключна частина. 3-4 хв |
|||||||||
|
Вправа на розслаблення «Поза лелеки» Вимірювання ЧСС за 10с візуальний контроль та опитування
Шикування в одну шеренгу. Домашнє завдання
Підбиття підсумків. Оцінювання |
2-3 хв
До 30 с
1хв
До 30 с
|
Вправи на відновлення дихання
Перевірка стану здоров’я
Виконувати вправи для запобігання плоскостопості
Відмітити кращих.
|
||||||
Учні спеціальної та підготовчої медичної групи займаються з меншим навантаженням.