Розробка першого уроку-2015 "Я - патріот України"

Про матеріал

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Учні розташовуються в класній кімнаті. Лунає пісня «Лише у нас на Україні». (Кадри презентації)

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

Вчитель. Кожній людині мила своя сторона! Земля, на якій ви народились, є рідною для вас, бо на ній живуть ваші мама і тато, братики і сестрички, бабуся і дідусь – ваш рід, ваша родина. Родина до родини – то народ.

Наш Перший урок пропоную розпочати рядками про Батьківщину - Україну.

Моя Україна

Учень: На світі багато чудових країн,

Мені наймиліша, найкраща країна,

Яка піднялася, мов Фенікс, з руїн,

Безсмертна моя Україна.

Ти з давніх віків непокірна була

І волю свою боронила невпинно.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Серце моє - це моя Україна ! Душу свою віддаю я тобі. Прославляти тебе буду знову і знову Нехай заздрять мені вороги! Ти тепер на коліна не станеш, Бо ти маєш найкращих синів. Зацвіте незабаром калина, Бо найкращий той цвіт на Землі! Буду Бога просити про поміч, Бо він поруч з тобою завжди Ми всі разом повстанем за волю І доньки твої і сини...

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Державний Гімн України Гімн – це не звичайна пісня, це урочиста пісня нашої країни, це символ державної єдності та віддзеркалення душі українського народу.

Номер слайду 5

Державний герб України Тризуб - історичний символ Української Державності, княжий Знак середньовічних Київських князів. 

Номер слайду 6

Державний прапор України  стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3

Номер слайду 7

Лиш у єдності, знаємо, треба нам йти, Щоб нове будувати майбутнє. Не діліться по вірі і мові, брати! І тоді буде вдача супутня. Ми єдині в думках і ми вільні у них. Не керуйтесь “совковим диктатом”! Що збудуємо ми, не збудують вони, Лиш єдину мету треба мати.

Номер слайду 8

Україна – країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна гарячої любові до народу і чорної йому зради, довгої вікової героїчної боротьби за волю. Шлях України позначений високими степовими могилами, руїнами та прекрасними місцями.

Номер слайду 9

Є щось святе в словах мій рідний край. Для мене – це матусі ніжна пісня. І рідний сад, від квіту білосніжний І той калиновий у тихім лузі гай. Його історія … В ній стільки гіркоти! І тим рідніше мені ти, краю рідний, Що вже назад поламані мости, І день встає, як райдуга, погідний!

Номер слайду 10

Україна сьогодні – незалежна держава, частина Європи, величезна територія з величезним населенням. А згадаємо її історичне минуле – безмежна боротьба, величний порив волі, вічна сутичка з людьми, котрі бажали розділити нашу землю.

Номер слайду 11

Не оминають нашої пам’яті величні походи князів за часів Київської Русі, набіги на татар козаків під супроводом гетьманів, бунти під проводом Олекси Довбуша та Максима Залізняка.

Номер слайду 12

Захист національних прав під час Першої і Другої Світових Воєн, від’єднання від СРСР утворення самостійної держави. Люди боролися бо розуміли, що за них ніхто не побудує їхнього майбутнього. Нас роками хотіли знищити, як націю.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Зараз наша держава переживає тяжкі часи і кожен намагається допомогти, внести свій вклад у майбутнє. Ми пам’ятаємо наших героїв, які боролися проти несправедливості, стояли на смерть за незалежність нашої держави. «Небесна сотня», герої АТО називають їх, низький їм уклін. Ми серцем і душею з тими, хто й у ці дні боронить нашу свободу на сході України, пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя задля нашого щасливого майбутнього. Давайте хвилиною мовчання вшануємо їхню пам'ять…

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Ми - патріоти - дочки і сини Для твого блага все в житті здолаєм! Бо ти найкращий, краю мій ясний, Вітчизну й матір ми не вибираєм! Звертаючись до історичного минулого української нації, ми бачимо кращі риси наших предків: патріотизм, волелюбність, повага до своєї нації. Але чи легко бути патріотом? Чи вважаєте ви себе патріотами своєї держави? Чому?

Номер слайду 25

Україна – багатонаціональна країна

Номер слайду 26

Щоб зрозуміти Україну треба побачити її красу, відчути велич її історії, доторкнутись до її культури, звичаїв і традицій, познайомитись з її щедрими, трудолюбивими людьми, які люблять свою країну усім серцем. “Без традиції нема культури, без культури немає нації” (В’ячеслав Липинський )

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Шевченко Тарас Григорович (поет, письменник, художник)

Номер слайду 29

Чорновіл В’ячелав Максимович (політик) літературний критик, діяч руху опору проти русифікації та національної дискримінації українського народу. був ув'язнений за "антирадянську пропаганду». перебував у таборах суворого режиму і на засланні. 2000 року присвоєнно звання Героя України.

Номер слайду 30

Хмельницький Богдан Михайлович (гетьман)

Номер слайду 31

Ступка Богдан Сильвестрович (актор) Український актор театру і кіно лауреат Шевченківської премії Народний артист УРСР (1980). Народний артист СРСР (1991). Герой України (2011).

Номер слайду 32

Подкопаєва Лілія Олександрівна (гімнастка) володарка 45 золотих, 21 срібної та 14 бронзових медалей тільки на міжнародних змаганнях, не рахуючи національних першостей засновниця і голова Міжнародного благодійного фонду «Здоров'я поколінь».

Номер слайду 33

Лижичко Руслана Степанівна (співачка)

Номер слайду 34

Леся Українка (поетеса, письменниця)

Номер слайду 35

Кличко Віталій Володимирович (боксер)

Номер слайду 36

Номер слайду 37

Відомі місця України

Номер слайду 38

Номер слайду 39

Номер слайду 40

Номер слайду 41

Номер слайду 42

Номер слайду 43

Номер слайду 44

Номер слайду 45

Номер слайду 46

Номер слайду 47

Номер слайду 48

Вченому світ, а невченому…. Гарно того вчити, хто хоче ... Голова не на те, щоб тільки… Книга вчить, як на….. Людей питай, а свій розум……

Номер слайду 49

Добрий початок — половина…... Маленька праця краща за велике …… Бджола мала, а й та…. Вік живи — вік …….

Номер слайду 50

Номер слайду 51

Номер слайду 52

її культуру, своїми досягненнями славте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануйте себе і свою гідність, і шановані будете іншими. Ви - майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками примножуйте

Номер слайду 53

Номер слайду 54

Вітаю з Днем Знань!!!!

Перегляд файлу

http://memorybook.org.ua/images/map.jpghttp://memorybook.org.ua/images/monthly.jpg

Перегляд файлу

Тема уроку: «Я - ПАТРІОТ УКРАЇНИ!»

 

 Мета:  поглибити знання учнів про історію, поглибити знання учнів про  культурну  спадщину України; формувати культуру взаємовідносин між людьми, повагу до  традицій і звичаїв українського народу; виховувати почуття патріотизм, любові до рідної землі, до державних символів, прищеплювати любов до України, чуйність, людяність, терпимість і небайдужість, почуття взаємодопомоги  та дружнього прийняття іншої людини; сприяти формуванню навичок толерантної по­ведінки.   

 Обладнання:  Державний Прапор України, переданий учням випускником школи Сваранчуком В. з зони АТО; класна кімната прикрашена  елементами народної  та національної символіки; записи музики; проектор, ноутбук, презентації  «В моїм серці Україна»,  «Відкриття меморіалу загиблим в АТО у Новограді-Волинському 23.08.2015 р.», свічка пам’яті, аркуші з тестами.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Учні розташовуються в класній кімнаті. Лунає пісня «Лише у нас на Україні». (Кадри презентації)

 

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

Вчитель. Кожній людині мила своя сторона! Земля, на якій ви народились, є рідною для вас, бо на ній живуть ваші мама і тато, братики і сестрички, бабуся і дідусь – ваш рід, ваша родина. Родина до родини – то народ.

Наш Перший урок пропоную розпочати  рядками про Батьківщину - Україну.

 

Моя Україна

Учень: На світі багато чудових країн,

Мені наймиліша, найкраща країна,

Яка піднялася, мов Фенікс, з руїн,

Безсмертна моя Україна.

Ти з давніх віків непокірна була

І волю свою боронила невпинно.

Нарешті збулося – її здобула

Звитяжна моя Україна.

На землях твоїх неозорих степів

Живе працьовита і чесна родина,

Хвилюється колосом стиглих хлібів

Моя золота Україна.

В садах і дібровах в вечірні часи

Чарує нас пісня дзвінка солов’їна,

І чути співочі дівчат голоси, –

Пісенна моя Україна.

Тепер ще не легко живеться тобі,

Є в тому, мабуть, особлива причина.

Та все подолає в тяжкій боротьбі

Незламна моя Україна.

Квітуй, мов калина, над плесами вод,

Будь в дружбі і праці міцна та єдина.

Хай буде щасливим твій вільний народ,

Прекрасна моя Україно!

 

ІІІ. Основна частина.

Кадри презентації. Символи України.

Вчитель. 

Трагічні події в Україні, починаючи з листопада минулого року, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. Кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану  та АТО і заради чого вони  жертвують своїм життям.

Відповіді учнів: свободу, волю, єдинство, незалежність!!! 

 

Спілкування з учнями: Євромайдан, АТО, переданий прапор.

Презентація «Відкриття меморіалу загиблим в АТО у Новограді-Волинському 23.08.2015 р.»

 

Учитель:  Вшануємо пам’ять загиблих  хвилиною мовчання.

 

Учень: Народе мій, пишаюся тобою:

Моя душа – частинка твого «Я».

Красою правди у святім двобою

Понад Майданом сонця лик сія…

Є нація! Хай знають всі у світі:

Ми є! Народ піднявся із колін!

І переможно сонце правди світить,

Співає гордо наш Державний Гімн.        (Звучить Державний Гімн України).

Учитель: – Україна – це отча земля, рідний край, де ми народилися.

Погляньте на карту України. На нiй позначено кордони української  землi. На півдні нашу державу омивають теплі моря – Чорне й Азовське, є в нас чудові гори. Простір землі, заселений українським народом великий. Щоб його перетнути, потрібно пішки йти із заходу на схід 90 днів, долаючи щодня по 30 км.

 

Сучасна держава Україна утворилась у результаті розпаду Радянського  Cоюзу 1 грудня 1991 року. Україна – унітарна європейська держава. Нашими сусідами є такі країни: Білорусь, Росія, Польща, Молдова, Угорщина, Румунія, Словаччина. Розвиваються рівноправні міждержавні економічні зв’язки.

 

На жаль, у нас не все гаразд на сьогоднішній день. І багато громадян України у пошуках кращого життя виїздять в інші країни. Загарбники мають наміри порушити кордони України.

 

З розвитком суспільства до людей прийшло розуміння, що Земля не є надто великою, вона – наш спільний дім, де всі люди –  сусіди. А з сусідами треба знаходити спільну мову. У безмежному просторі різноманітних культур, релігій, думок, ідей, що належать людям різних країн на планеті, на допомогу з’явилася толерантності.

Висновок: Толерантність - вміння жити з іншими людьми та іншими ідеями в мирі та злагоді.

 

Колективний проект «Сонечко» (учні називають та  прикріплюють записані на листочках слова, формуючи проміні сонечка)

Вчитель: Я пропоную вам дати характеристику людині, яка на вашу думку має якості толерантної особистості.

На столі  конверт з різними якостями людини. Виберіть приклади,  які відповідають людині з толерантним відношенням.

 

Конверт: злорадство, егоїзм, конфлікт, доброта, повага, розуміння, співчуття, лояльність, тактовність, гнів, грубість, милосердя, благосклонність,  скупість,  надійність, заздрість, миролюбство, безпечність, прощення,  повага,  оригінальність, діалог, конфлікт, підтримка, співробітництво, ефектність,  брехня, згода,  доброта, безвідповідальність.

(Частина учнів обирає відповідні якості, а частина наклеює на аркуш з Сонечком в центрі. Створена робота вішається на дошку.)

Питання до учнів:

Чи всі ми маємо якості, що зображені на «сонечку»?

Чи всі ми спокійно можемо вислухати один одного?

Підтримати в важку хвилину, зрозуміти не схожих на нас людей, вирішити конфлікти мирним шляхом?

Можливо ми можемо змінити себе? Зможемо виховати в себе ті якості, про які сьогодні йде мова? Як ми можемо це зробити?

Висновок: Толерантна людина вміє дослухатися до інших, вміє уживатися в колективі, розуміє і визнає, що у кожної людини є право на свою власну думку.

 

Учитель: – Україна – одна з найбільших держав Європи. За офіційною статистикою на 1 січня 2014 року в Україні проживає 45,5 мільйонів осіб. За цим показником Україна займає 29 місце у світі. Оскільки це велика країна, то  живуть у ній люди різних національностей. Поряд з українцями на території України проживають представники понад 100 національностей. (в нашому класі є представники…. національностей, які гарно розуміють один одного та співіснують)

 

Учитель: – Слава країни – це не лише її територія, мова, природні багатства, а головне – люди, які своїми здобутками прославляють країну на весь світ. Слід згадати найвидатніших з-поміж тих, чиї імена назавжди увійшли в історичну пам’ять, у душу народу українського.  (Демонстрація презентації).

 

Тарас Григорович Шевченко – український поет, громадський діяч, і, як кажуть самі українці, духовний батько сучасного українського народу.

Григорій Сковорода – педагог, поет, автор трактатів, байок, пісень.

Микола Лисенко, український композитор, автор опер «Тарас Бульба», «Наталка Полтавка», «Енеїда», автор дитячих опер і оперет.

Михайло Грушевський – історик, організатор української науки, автор ілюстрованої історії України.

Ігор Тамм – видатний фізик-теоретик, лауреат Нобелівської премії з

фізики. Його дитинство пройшло у Єлисаветграді (нині Кіровоград), закінчив

Єлисаветградську чоловічу гімназію (1913 р.).

Микола Амосов – видатний український лікар, учений у сфері серцево-судинної хірургії, біокібернетик.

Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України, Герой України.

Відомі українські спортсмени:

Сергій Бубка (стрибки з жердиною), Лілія Подкопаєва (спортивна

гімнастика), Оксана Баюл (фігурне катання), Яна Клочкова (плавання), Олег Блохін і Андрій Шевченко (футбол), Ірина Дерюгіна і Ганна Безсонова (художня гімнастика), брати Віталій та Володимир Клички, Василь Ломаченко і Олександр Усик (бокс).

 

Творча робота «Толерантний мир»

Вчитель: У всіх людей одна спільна мета – жити в добрі та злагоді, зробити життя в Країні кращим. Якщо ти успішний - допоможи іншому, якщо ти щасливий - зроби щасливим когось поруч, будь щирим у своїх діях.

Внесок учнів:

1-й учень. Мир – це перша та необхідна умова для повноцінного дитинства. Немає більш несумісних понять, ніж війна та діти. І немає благороднішої мети у людства, ніж захистити дітей і всіх людей на Землі від війн і конфліктів.

2-й учень. За останні 5 тисяч років на планеті відбулося 14 тисяч війн, у яких загинуло майже 5 мільярдів чоловік. Після Другої світової війни у 70 країнах відбулося 130 збройних конфліктів і «малих» війн, у яких загинуло 20 млн. чоловік. За всю історію свого існування людство жило в мирі лише кілька десятків років.

3-й учень. Історичні факти війн такі: стародавній світ – Троянська війна, після викрадення Єлени ахейці розпочали війну з троянцями, щоб повернути дружину своєму царю.

Середньовіччя – війни  виникали на релігійній підставі. Хрестові походи підняли Європу на війну проти іновірців-мусульман, за визволення гроба Господнього в Єрусалимі і продовжувались майже 200 років. Ці походи забрали життя сотень тисяч людей  та принесли колосальні збитки.

4-й учень. Друга світова війна – Гітлер вважав арійську расу кращу за інші. Основний план Гітлера полягав у тому, щоб встановити панування над усім світом, перетворивши населення інших країн на рабів. Для світу це стало трагедією й призвело до смерті десятки мільйонів людей.

 

КТС «Я – патріот України!».

На партах учнів листки паперу з особистим фото і запитаннями тесту. Учні пишуть відповіді на запитання, по черзі ідуть до дошки і прикріплюють свої відповіді навколо карти України. Обговорення.

 

ІV. Підведення підсумків уроку.

 

Питання до учнів: Що зазвичай бажають люди одне одному, вітаючи зі святами?         (Щастя, благополуччя, добра, миру).

Учитель: Так, про це мріє кожен. Але щоб зберегти мир на нашій планеті, в нашій країні, примножити добро і домогтися добробуту для всіх, потрібно навчитися розуміти один одного, приймати один одного такими, якими ми є, поважати культуру і внутрішній світ інших.

 

Україна багатонаціональна, багатомовна, але Україна єдина.

Пам’ятаємо, не забуваємо і цінуємо нашу Батьківщину. Збережемо наш патріотизм, віру та силу духу для наступних поколінь. Ми з вами є нині свідками історичних подій, подій трагічних для нашого народу. Але, віра у світле майбуття переможе, бо з нашим народом правда. Мир обов’язково прийде! І головне – пам’ятаймо усіх, хто віддав найдорожче – життя – за свободу і незалежність нашої держави.

 

 

Перегляд файлу

C:\Users\Админ\Desktop\Снимок.PNG                                                                       

C:\Users\Админ\Desktop\Снимок.PNGE:\5кл.фото\22.05.15(флешмоб)\IMG_3219.JPG

E:\5кл.фото\22.05.15(флешмоб)\IMG_3215.JPG

zip
Додано
4 березня 2018
Переглядів
1948
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку