Розробка першого уроку "Мій сонячний дім - моя Україна, пишаюся ним, я - вкраїнська дитина!"

Про матеріал

Розробка першого уроку у початковій школі допоможе підготуватися педагогам до першого шкільного дня, також тут є авторські вірші про Україну, короткі і зручні для запам`ятовування учням початкової ланки.

Перегляд файлу

Перший урок

 

Тема:   Мій сонячний дім – моя Україна,

  Пишаюся ним, я – вкраїнська дитина!

 

Мета: : поглибити знання учнiв про Україну; формувати національну свідомість і людську гідність,  поважне ставлення  до рідної землі, свого народу. Розвивати мовлення та мислення; розширити уявлення дітей про красу та багатство України, виховувати любов до Батьківщини, допомогти усвідомити дітям те, що для її добробуту важлива діяльність кожного громадянина.

 

Завдання:

-  формувати відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу;

-  формувати готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни;

- виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну.

Обладнання: малюнки дітей, музичний супровід, презентація на комп’ютері «Пишаюся Україною!», роздаткові матеріали, мапа України

Хід уроку:

  1. Організація класу

Добрий день, сонце привітне!

Добрий день, небо блакитне!

Добрий день, у небі пташки!

Добрий день, дерева, дубки!

Я вас ціную, люблю, визнаю,

Бо живемо ми в одному краю!

 

  1. Мотивація навчальної діяльності учнів

Читання вірша вчителем під тиху музику

                     Батьківщина

На білому світі є різні країни,

Де ріки, ліси і лани...

Та тільки одна на землі Україна,

А ми – її доньки й сини.

Усюди є небо, і зорі скрізь сяють,

І квіти усюди ростуть...

Та тільки одну Батьківщину ми маєм –

Її Україною звуть.

 

  • Про що розповідається у вірші?
  • Чи знаєте ви , що означає слово „Батьківщина”?

 

  1. Сприймання та засвоєння матеріалу
  • Батьківщина – це наш рідний край. Це земля, на якій народилися і живемо ми, наші батьки, дідусі й бабусі, де поховані наші предки. Кожна людина любить те місце, де народилась і виросла, бо це батьківський край. Він для нас святий. Він – найрідніший, найдорожчий і найкращий за все на світі, тому й зветься – Батьківщина.

                  Щоб ти був щасливим – тобі заповім:

                  Люби Україну всім серцем своїм!

                 Люби щонайбільше у світі її!

                 Є інші держави, є інші краї –

                 А рідна Вітчизна у світі одна,

                 Для тебе, мій друже, як мати, вона!

  • У кожної людини є свій рідний куточок. Ось такі рідні куточки і складають нашу Батьківщину.

Показ презентації

 

  • Чим же ми пишаємося у рідному краї?

( Підготовлені діти розказують вірші)

 

  1. Україна – це країна,

 Де живемо я і ти,

      Добра славна це родина,

 Де так добре нам рости!

 

  1. Синьо-жовтий прапор –

 Гордість наша щира,

 Хочу я і тато,

 Щоб жили ми в мирі!

 

  1. Хай світить сонце Україні,

 Бо ми для Бога всі єдині!

 

  1. Хай дощик урожай примножить,

 Бо українці – щирі, гожі!

 

  1. Хай хліб крокує рушниками

 І добрий день хай буде з нами!

 

  1. Надія, Віра і Любов

 Хай подарують свій покров

 Над Україною, над нами,

 Її малими діточками!

 

  1. Мій сонячний дім – моя Україна,

 Пишаюся ним, я – вкраїнська дитина!

 

  1. Пишаюсь калиною солодко-гірко,

 Пишаюся голосом ніжним сопілки,

 Вербовим гіллям, що до ставу схилилось,

 Усим, що на рідній землі народилось!

 

  1. Хай яблуневий дивосвіт

 Дарує нам щасливих літ!

 

  1. Твої рушники, Україно, мов крила,

 Вони нас підносять угору, до мрії,

 Мереживо долі для кожного вміло

 Для нас вишивали майстри, як уміли.

 

  1. Україна – ясна сторона

 Хай завжди пишається вона

 Добрим цвітом вишень чарівних,

 Добрим квітом діток золотих!

 

  1. Хай жайвір дзвонить в небі синім,

 Що Україна добра й сильна!

 

  1. А люди у нас – в вишиваночках,

 У квітах-барвіночках, шпаночках,

 А ще – в чорнобривцях, у прошвах чудових,

 В червоних і чорних, і кольорових.

 

  1. У річці набира веселка

 Для України два цеберка:

 В одному довгії літа,

 В другому – щастя й доброта!

 

  1. Просторі лани – хлібне поле над небом,

 Лиш миру і щастя до нього нам треба!

 

  1. Світи нам, сонце золоте,

 Над нами сонце неозоре,

 Є Чорне, є Азовське море.

 І в них нам світять тихі зорі.

 

  1. Є дивний у нас заповідник, мов казка,

 Запрошуєм, люди, приходьте, будь ласка,

 В Асканію Нову, там звірі живуть,

 Щоб ми їх провідали, кожного ждуть.

 

  1. Хай Бог нам милує країну,

 І мир пошле на Україну!

 

  • Дійсно, Україна у нас багата. Як і всі інші держави вона має свою столицю. Назвіть її. Так, це славний Київ. А чи може бути держава без мови? Чи допустимо, щоб загинула наша мова, а з нею і держава? Отож, маємо любити і берегти все, що у нас зоветься українським.

 

Фізкультхвилинка під муз. супровід

Ми мандруєм, ми мандруєм,

Україною крокуєм.

Ось побачили Карпати,

Як вершину нам дістати?

Заглядаєм у озерце –

Не торкнутися нам дна.

Там ми довго-довго йшли,

В Ранній Ранок ми прийшли.

 

Робота з прислів”ями

Мудрі люди нашої землі здавна говорили про свою рідну країну так:

 

  • Де рідний край, там зелений рай.
  • Кожному мила своя сторона.
  • Рідна земля і в жмені мила.
  • Людина без Батьківщини, як соловей без пісні.

 

Наша країна – наш рідний дім. Як кожен дім потребує мудрих та працелюбних  господарів, так і країна потребує працелюбних людей.А звідки беруться люди? Звичайно, вони народжуються і живуть у родинах. Розкажіть мені про свою родину.

( Кілька учнів розповідають про свою родину)

Вчитель: Серед ваших батьків є люди, які нині захищають нашу державу на Сході України в АТО. Це батько нашої )))))))))))), а також дідусь ))))))))))))). Вони нам трошки розкажуть про своїх героїв.

( Діти розказують )

Вчитель: Отже, країна складається з багатьох родин, і з ваших також. Давайте намалюємо кожен свою родину, прикріпимо на дошку малюнки і поглянемо, як може виглядати мапа нашої країни, якщо дивитися на наші сім'ї.

(Діти малюють малюнки, кріплять до дошки)

 

 Яка гарна наша Батьківщина, яку ви творите своїми руками. Тож ваше завдання – добре вчитись, щоб піти у світ розумними, мудрими, працьовитими. Щоб своїми знаннями і працею в майбутньому приносити користь країні, зробити все для того, щоб наша Україна стала могутньою, сильною і багатою державою.

  • Чи може кожен із вас уже зараз зробити щось корисне для своєї країни?
  • А для чого нам потрібен мир у житті?
  • Ви знаєте, діти, що символом миру у всіх країнах світу є білий голуб. Я пропоную вам зараз написати на цих голубах свої імена і написати своє побажання. Голуб разом з вами полетить до вашого дому, щоб там теж завжди був мир, - саме головне для всіх нас.

  Роздає вчитель  голубки з паперу, діти пишуть побажання.

 

  1. Підсумок уроку

 

Ми маємо любити землю, де ми виросли, дбати про неї, як про рідну маму. Із добрих справ кожної людини, що живе на землі, проростає добробут усієї країни. Тому нам потрібно дарувати своїй країні хоч невеличкі, але такі необхідні , корисні зернятка доброти, миру.

 

Даруй добро на цілий світ ,

Даруй добро –віддай, що маєш.

Даруй добро багато літ,

Нехай зоря твоя палає!

Наостанок я пропоную вам послухати пісню про нашу рідну Україну.

Звучить запис пісні «Розкажи про Україну»

Дякую всім за чудову роботу на уроці. Урок закінчено.

 

1

 

doc
Додано
6 липня 2018
Переглядів
1256
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку