Підготовка до уроку:
Для уроку потрібна мультимедійна дошка
Для того, щоб діти активніше приймали участь потрібно надрукувати певні матеріали, які будуть дублюватися і на дошці також.
Розробка першого уроку
Урок-квест на тему:
Мета: актуалізувати знання про рідний край, Україну, її традиції, визначні місця; розвивати українське мовлення, культуру поведінки, уміння ввічливо висловлювати свої думки; виховувати любов до рідного краю, повагу та гідність за державу.(слайд 2)
Обладнання: мультимедійна дошка, проектор, презентація, відеоматеріали, картки.
Хід уроку
«Можеш вибрати друзів і дружину,
вибрати не можна тільки Батьківщину»
В.Симоненко
2020/2021 навчальний рік оголошено Роком математичної освіти в Україні, впродовж якого планується впровадити найбільш нагальні й потрібні дітям та освітянам новації, а також закріпити думку про те, що математика потрібна кожному з нас у повсякденному житті. Проведення Року математики має допомогти привернути увагу всього суспільства до розвитку математичної грамотності не лише у школярів, а у всіх громадян. Тому пропоную дати відповідь на найпростіше питання з математики. Чим число відрізняється від цифри? (слайд 3)
Відповіді дітей
Учитель: Цифри — це одиниці рахунку від 0 до 9, решта — числа. Числа складаються з цифр. Давайте поглянемо на дошку (слайд 4) та спробуємо відповісти, що це за числа?
603 628 км² - площа України
41879904 – чисельність населення без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя (на 01.02.2020).
Тема сьогоднішнього уроку « Відкрий для себе Україну ». Україна — четверта країна за величиною на європейському континенті після Росії, Туреччини та Данії (Данії належить острів Гренландія) та найбільша країна, територія якої повністю лежить в Європі.
Україна межує з 7- ма сусідами. З Росією межує на сході і північному сході, Білоруссю на півночі Польщею, Словаччиною та Угорщиною — на заході, Румунією та Молдовою — на південному заході. На півдні і південному сході омивається Чорним й Азовським морями. Щорічно мільйони українців шанують наші традиції та звичаї. Так як мета нашого уроку актуалізувати знання про рідний край, Україну, її традиції, визначні місця, то я вам пропоную пройти квест для того, щоб дізнатися 10 цікавих фактів про Україну. Для цього нам потрібно буде зібрати пазл та відгадати що зображено на ньому.
Перед вами на дошці є 9 сердець на яких вказаний місяць в якому відзначається подія, якщо ви правильно вказуєте подію чи свято цієї дати, то я вам віддаю 1 елемент пазлу. (слайд 5)
Зараз ми поділимося на команди (кожен ряд одна команда) і по черзі будемо відкривати серця.
Далі діти відкривають серця (натиснути на серце і воно включить вам потрібну подію) та розповідають про дату зображену на серці. Раптом діти не знають, то запитують у іншої команди.
7 січня – Різдво Христове за юліанським календарем (слайд 6)
22 січня – День Соборності України (слайд 7)
8 березня – Міжнародний жіночий день (слайд 8)
9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (слайд 9)
1 червня – День захисту дітей (слайд 10)
28 червня – День Конституції (слайд 11)
24 серпня – День Незалежності України (слайд 12)
1 вересня – День знань (слайд 13)
14 жовтня – день захисника України (слайд 14)
Учитель: Таким чином ми маємо всі елементи пазлу, тож запрошую по одному представнику з кожної команди для того, щоб зібрати його.
Після того як діти складуть пазл, показати картинку на мультимедійній дошці (слайд 15). Тож хто зображений на картинці і як називається даний пам’ятник?
Правильно. Пам`ятник засновникам Києва.(слайд 16)
Як бачимо, знати визначні дати дуже корисно, ви сьогодні гарно попрацювали, тож тепер можемо подивитися таке довгоочікуване відео.
Відео
Вчитель: Ось така наша ненька! (слайд 17)
Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!..
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.
До суду тебе не скують ланцюги,
І руки не скрутять ворожі:
Стоять твої вірні сини навкруги
З шаблями в руках на сторожі.
Стоять, присягають тобі на шаблях
І жити, і вмерти з тобою,
І прапори рідні в кривавих боях
Ніколи не вкрити ганьбою!
У цьому навчальному році бажаю досягти своєї мети, знайти взаєморозуміння з вчителями та батьками, зустріти добрих і надійних друзів. Ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна!
Щасти Вам! ( слайд 18)