Розробка плану створення презентацій: визначення мети, сценарію та структури презентації

Про матеріал
Навчальна мета: Познайомити учнів з редактором презентацій та основами роботи з ним. Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати. Виховна мета: Виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
Перегляд файлу

Урок 30

 

Тема: Розробка плану створення презентацій: визначення мети, сценарію та структури презентації

 

Навчальна мета: Познайомити учнів з редактором презентацій та основами роботи з ним.

 

Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати.

 

Виховна мета: Виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.

 

Тип уроку: Комбінований урок.

 

Структура уроку

 

  1. Організаційний момент
  2. Етап орієнтації
  3. Етап проектування
  4. Етап навчальної діяльності
  5. Гра
  6. Контрольно-оцінювальний етап
  7. Домашнє завдання

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

Доброго ранку, діти!

Черговий, хто сьогодні відсутній в класі?

Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Розробка плану створення презентацій: визначення мети, сценарію та структури презентації».

 

ІІ. Етап орієнтації

Мета сьогоднішнього уроку познайомитися з редактором презентацій та роботою з ним.

 

ІІІ. Етап проектування

План уроку

  1. Повторення
  2. Розробка плану створення презентацій: визначення мети, сценарію та структури презентації
  3. Робота за ПК
  4. Домашнє завдання

 

  1. Етап навчальної діяльності

 

Повторення

  1. Що таке презентація? Де використовуються презентації?
  2. З яких об’єктів складається презентація?
  3. Що таке мультимедіа?
  4. Які ви знаєте можливості програми PowerPoint?
  5. Назвіть відомі вам способи запуску  PowerPoint.
  6. Назвіть основні елементи вікна PowerPoint. Поясніть їх призначення.
  7. Як відкрити у PowerPoint  вже існуючу презентацію?
  8. У яких випадках для збереження презентації використовується команда Зберегти як? Поясніть, як зберегти презентацію за допомогою цієї команди.
  9. У яких випадках для збереження презентації використовується команда Зберегти? Поясніть, як зберегти презентацію за допомогою цієї команди.
  10. Які  типи файлів найчастіше використовуються для збереження презентації? Поясніть їх призначення.
  11. Якими способи можна запустити демонстрацію презентації?
  12. Яким чином можна вносити зміни у презентацію під час її демонстрації?
  13. Які способи управління демонстрацією презентації ви знаєте?

 

Розробка плану створення презентацій: визначення мети, сценарію та структури презентації

 

Перед створенням презентації бажано:

  1. Визначити тему та призначення презентації
  2. Створити схему (сценарій) презентації
  3. Спланувати зміст усіх слайдів, їх стиль

 

План підготовки до створення презентації

  1. Визначити тему, мету і спосіб демонстрації презентації.
  2. Створити схему презентації.
  3. Продумати зміст усіх слайдів і їх оформлення.

 

План створення презентації

  1. Визначити тему презентації.
  2. Визначити кількість слайдів у презентації.
  3. Підібрати структуру з ряду наявних шаблонів або створити власну структуру презентації.
  4. Розробити вміст кожного слайда: тема, текст, графічні зображення, звукове оформлення, ефекти тощо.
  5. Створити і оформити слайди.
  6. Додати ефекти і гіперпосилання, підібрати фон сторінок тощо.
  7. Вставити (за потреби) аудіо- або відеоінформацію.
  8. Відкоригувати презентацію і продемонструвати роботи однокласника і учителю.

 

Фізкультхвилинка

Раз-два.Всі присіли.Потім вгору підлетіли.

Три-чотири.Нахилились, зі струмочка гарно вмились.

П’ять-шість.Всі веселі, крутимось на каруселі.

Сім-вісім.В потяг сіли, ніжками затупотіли.

Дев’ять-десять! Відпочили і за парти дружно сіли.

 

  1.  Робота з ПК
  1. Ввімкніть комп’ютер
  2. Відкрийте програму для створення презентацій
  3. Створіть презентацію на тему СНІД
  4. Закрийте програму.
  5. Вимкніть комп’ютер

 

  1.     Гра

Завдання № 1. Василько та Іванко розповідали після рибалки один одному про свій улов. Іванко сказав, що до семи окунів двох недобрав, а Василько — що спіймав три карасі та дві рибки таких, як Іванко. Скільки всього риби спіймали хлопці?

 

Завдання № 2. Розгадайте інформацію, доповнивши прислів'я:

  •      На язиці ___________ а на ділі пусто.
  •      До роботи плачучи, а до ____________ скачучи.
  •      3 самого початку думай, який буде _____________.
  •      Де багато крику, там мало ______________.
  •      Щоб інших вчити, треба свій _______________ поточити

 

Завдання № 3. Уяви, що ти розвідник. Ти перехопив лист, i його треба розшифрувати.

Прочитай і розшифруй текст.

Зима

тоСять ромозні декинь. пеТер piбnomні вокзани i жіли. відчатка і лопхчики ругтом жібатъ ан вокзанку. ниВо вокзають on дульо ан вокзанах. кшьСки мixyc i дapocmi!

 

 

  1. Контрольно-оцінювальний етап
  1. Що таке презентація?
  2. Як змінити кольорову гамму презентації?
  3. Як вставити малюнок?
  4. Як продемонструвати?
  5. Як змінити шаблон слайда?
  6. Як розробити план презентації?
  7. Що таке структура презентації?

 

Вчитель виставляє оцінки за роботу на уроці

 

  1. Домашнє завдання
  1. Вивчити терміни
  2. Принести фотографії свого класу на практичну роботу по створенню презентації про свій клас
  3. §  
  4. пит..

1

 

doc
Додано
14 квітня 2020
Переглядів
1561
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку