план уроку
Тема: Основи стрільби. Постріл і його періоди.
Дата проведення :__________Урок №: ____ Група ____________
Тип уроку: (СТЕМ урок.) комбінований , модульних урок.
Мета: - ознайомити учнів з питаннями внутрішньої та зовнішньої балістики; історією винекнення пороху та його власивостями; навчити учнів презентувати свої дослідження та використовувати для дослідження міжпредметні з’вязки.
- сформувати переконання в необхідності знань про основи та правила стрільби,історичну значимість винайдення пороху його хімічні та фізичні властивості, розвивати в учнів інженерно-математичні і комунікативні здібності.
- виховувати любов до стрілецької зброї , навчання , пошуку і презентації необхідного матеріалу для більш повного вивчення данної теми.
Розумова діяльність: аналіз, синтез, класифікація, здатність спостерігати, робити висновки, виділяти істотні ознаки об'єктів, вміння виділяти цілі і способи діяльності, перевіряти її результати, висувати гіпотези, будувати план експерименту.
Обладнання до уроку:покажчики назв підгруп(1 група – «Військові експерти»; 2 група – «Історики»; 3 група - «Фізики і хіміки»; 4 група – «Математики і інформатики»; 5 група - «Технологи».), 5 листів ватманів, 5 шт. ножниців, 5 тюб. клею, 5 уп. фломайстерів, 1 пачка пласиліну, 5 папок з досліджуваним матеріалом ( по одній для кожної підгрупи), 5 ноутбуків (компьютерів),мультимедійний проектор, підручники «Захист Вітчизни», «Хімії» , «Фізики» , «Історії» , «Математики», класна дошка (з можливістю закріплення ватманів з виготовленим продуктом досліджень),екран для мультимедійного проектора, презентації в електронному та печатному варіантах кожній підгрупі, відеоролики для кожної підгрупи (1 група – «Військові експерти» - Балістика в цифрах; 2 група – «Історики» - Как изобрели порох Андрей Уланов. Лекторий- История оружия #1; 3 група - «Фізики і хіміки» - Чем отличается дымный порох от бездымного; - Фаербол, огонь, веселье. Химия – просто. 4 група – «Математики і інформатики»- ЕГЭ 2017. Задание 4. Теория вероятности. Биатлонист стреляет по мишеням , Как решать задачи о выстрелах и попаданиях.
1. Організаційна частина-2-3 хв.
2. Повідомлення нових знань (презентація 1 групи – «Військові експерти» )-8-10 хв.
3. Практична робота учнів в підгрупах -31-25 хв.
4. Завершальний контроль (презентація досліджень кожної групи по черзі).
5. Повідомлення завдання додому-3-5 хв.
6. Рефлексія - 1-2 хв.(Останнє пов'язано з самооцінками і судженнями учнів про роботу групи, своєї діяльності на уроці, про те, яке склалося у кожного учня думка про урок. )
Хід уроку:
Підготовчий етап.
На уроці Захист Вітчизни» визначаємо форми та методи дослідження, створеюємо групи, розподіл функцій між учасниками.
Учні діляться на 5 груп:
1 група – «Військові експерти»;
2 група – «Історики»;
3 група - «Фізики і хіміки»;
4 група – «Математики і інформатики»;
5 група - «Технологи».
Для раціонального використання часу уроку доцільно -І групу – «Військові експерти» визначити завчасно (з більш добросовісних та дисциплінованих учнів) та видати їм матеріал для дослідження і вивчненя презетації.
Група – «Військові експерти» презентує свої дослідження першими після вступного слова вчителя як домашнє завдання.
Інші групи в цей час працюють над своїм завданням і досліджують вивчаємий ними матеріал для подальшого його презентування згідно черги.
1.Захист Вітчизни (Військові експерти) На даному етапі учні дізнаються про поняття про основ стрільби із стрілецької зброї. Вивчають поняття: постріл, його періоди, прямий постріл, відбій, траєкторія. Презентують малюнок і презентацію.
2. Історія (історики).Учні ціеї підгруни дізнаються, про історію винекнення пороху. Значення пороху в розвитку людства . Виготовлення пороху за часів козацтва. Презентують презентацію на тему: «Винекнення пороху,порох в житті людей» Створюють колаж -ІСТОРІЯ ВИНЕКНЕННЯ ПОРОХУ ТА ЙОГО ЗНАЧЕННЯ
3.Фізика ,Хімія.( Фізики і хіміки) Мета даної прупи розглянути Розглянути і визначити склад пороху.Дати визначення поняттю вибух.Визначитись з фізичними та хімічними процесами які проходять під час вибуху .Привести формулу пороху ,та формулу горіння пороху . Вказати на небезпеку під час користування вибухонебезпечними речовинами і порохом та застосування його у житті людини. Створення карти памяті «Фізико-хімічний властивості пороху».Презентувати презентацію
4 Математика, інформатика (математики і інформатики)
Метою даної групи є: ознайомити учнів та сформувати в учнів поняття про балістику, як науку тісно пов’язану з математикою. Познайомити з комп’ютерною програмою Paint та продуктами її діяльності - відеоролик та графічне зображення. Презентація рішення задач про постріл. Презентація -Графічний редактор PAINT
5. Технології. ( технологи)
Завдання підгрупи виготовлення за малюнками куль , об’ємної фігури (макет кулі).Презентувати презентацію «Експансивна куля» Учні працють з пластиліном. Творча робота «куля повинна бути такою …» проводиться за карткою.
Інструкційна картка:
5.Створіть свою власну розробку кулі та дайте пояснення вашого винаходу.
|
Предмет
|
Тема |
Завдання за предметами |
Очікуваний результат з предмету (міні-продукт у проекті) |
|
Захист Вітчизни |
Основи стрільби. Постріл і його періоди
|
Сформувати в учнів поняття про основи стрільби із стрілецької зброї. Вивчити з учнями поняття: постріл, його періоди, прямий постріл, відбій, траєкторія.
|
Створення презентації.
Створення малюнку : постріл, його періоди, прямий постріл, і траєкторія |
|
постріл |
Сформувати уявлення про Постріл та його механіку. |
|
|
|
Історія |
Історія винекнення пороху.Значення пороху в розвитку людства.Виготовлення пороху за часів козацтва. |
Сформувати уявлення про значимість винаходу пороху для людства , про розвиток віськової справи ,та ведення бойових дій. |
Створити презентацію на тему: «Винекнення пороху,порох в житті людей» Створити колаж -ІСТОРІЯ ВИНЕКНЕННЯ ПОРОХУ ТА ЙОГО ЗНАЧЕННЯ |
|
Фізика і хімія |
Порох його фізико-хімічні властивості. Техніка безпеки під час користування вибухонебезпечними речовинами
|
Розглянути і визначити склад пороху. Дати визначення поняттю вибух. Визначитись з фізичними та хімічними процесами які проходять під час вибуху .Привести формулу пороху ,та формулу горіння пороху . Вказати на небезпеку під час користування вибухонебезпечними речовинами і порохом
застосування у житті людини
|
Створення карти памяті
«Фізико-хімічний властивості пороху». Презентувати презентацію |
|
Математика |
Теорія імовірності
|
Сформувати в учнів поняття балістику як науку тісно пов’язану з математикою.
|
Презентація рішення задач про постріл. Презентація-постріл математики інформатики |
|
Інформатика |
Знайомство з графічною програмою Paint. |
Ознайомити учнів з комп’ютерними програмою Paint та її складниками. |
Презентація - Графічний редактор PAINT |
|
Створити відеоролик та малюнок. |
Навчитися вводити текст, вставляти зображення. Вміти переміщувати об’єкти на шкалі часу. |
||
|
Технолігії |
Виготовлення об’ємних виробів – куль (пістолета, автомата, гвинтівки) |
Виготовлення з пластиліну об’ємної фігури – кулі. |
Макет кулі Презентація «Експансивна куля» |
|
|
Творча робота на тему: «куля повинна бути такою …» |
Підсумковий результат:
Застосовуючи знання з різних предметів (хімія, фізика, інформатика, історія, технології) учні не тільки навчилися оволодівати новими знаннями про постріл, здобувати потрібну інформацію, а й комплексно формувати ключові фахові, соціальні й особистісні компетенції, які визначають конкурентну спроможність на ринку праці: здатність і готовність до розв’язання комплексних задач (проблем), критичного мислення, творчості, когнітивної гнучкості, співпраці, управління, здійснення інноваційної діяльності.
Повідомлення завдання додому-3-5 хв. Підручник. — За ред. Ю.О. Квашньова, А.О. Литвиненка. — К.: Вежа, 2006. Предмет «Захист Вітчизни» ст.132 -135. Дайте відповідь на контрольні запитання ст 135.
Рефлексія - 1-2 хв.(Останнє пов'язано з самооцінками і судженнями учнів про роботу групи, своєї діяльності на уроці, про те, яке склалося у кожного учня думка про урок. )
Викладач _________________ ( __________________)
Назва проекту «Постріл»
Пояснювальна записка
Сучасний світ неможливо уявити без інформаційних технологій. Вони все глибше проникають в наше життя, захоплюючи все більше і більше наук: інформатику , математику, хімію, фізику. Інформаційне суспільство потребує новітніх розробок, альтернативі минулого століття.
Актуальність проекту:
Одним із актуальних напрямів інноваційного розвитку військової освіти є STEM-орієнтований підхід до навчання. Така освітня технологія має на меті комплексно формувати ключові фахові, соціальні й особистісні компетенції молоді, які визначають конкурентну спроможність на ринку праці: здатність і готовність до розв’язання комплексних задач (проблем), критичного мислення, творчості, когнітивної гнучкості, співпраці, управління, здійснення інноваційної діяльності та ін.
Інноваційні напрямки освіти, зокрема STEM, з кожним днем стають все популярнішими. І це не дивно, адже саме такий підхід дозволяє зацікавити учнів військовими і природничими науками та зробити сам процес навчання більш жвавим та оригінальним.
Не дивлячись на те, що STEM є достатньо новим явищем для української освіти, вчителі активно використовують його у навчальному процесі. Саме тому я підібрав проект з використанням STEM-технологій з Захисту Вітчизни «Постріл».
Урок Захисту Вітчизни для І-го курсу. В основі розробки інтеграція природничих наук, що є основою STEM ocвіти. Учні на уроці демонструють знання з предметів природничого циклу, об’єднують інформацію та роблять висновок про значення пострілу як історичне явище, його військове значення, визначають механіку пострілу , розглядають постріл з математично балістичної точки зору ,а також постріл як фізико-хімічне явище.
Мета проекту: сформувати поняття про постріл як історичне , природне ,механічне , фізико-хімічне , балістично – математичне явище викидання кулі з каналу ствола зброї енергією газів, які створюються при згоранні порохового заряду.
Завдання проекту:
Синхронізація програми
|
Предмет
|
Тема |
Завдання за предметами |
Очікуваний результат з предмету (міні-продукт у проекті) |
|
Захист Вітчизни |
Основи стрільби. Постріл і його періоди
|
Сформувати в учнів поняття про основи стрільби із стрілецької зброї. Вивчити з учнями поняття: постріл, його періоди, прямий постріл, відбій, траєкторія.
|
Створення презентації.
Створення малюнку : постріл, його періоди, прямий постріл, і траєкторія |
|
постріл |
Сформувати уявлення про Постріл та його механіку. |
|
|
|
Історія |
Історія винекнення пороху.Значення пороху в розвитку людства.Виготовлення пороху за часів козацтва. |
Сформувати уявлення про значимість винаходу пороху для людства , про розвиток віськової справи ,та ведення бойових дій. |
Створити презентацію на тему: «Винекнення пороху,порох в житті людей» Створити колаж -ІСТОРІЯ ВИНЕКНЕННЯ ПОРОХУ ТА ЙОГО ЗНАЧЕННЯ |
|
Фізика і хімія |
Порох його фізико-хімічні властивості. Техніка безпеки під час користування вибухонебезпечними речовинами
|
Розглянути і визначити склад пороху. Дати визначення поняттю вибух. Визначитись з фізичними та хімічними процесами які проходять під час вибуху .Привести формулу пороху ,та формулу горіння пороху . Вказати на небезпеку під час користування вибухонебезпечними речовинами і порохом
застосування у житті людини
|
Створення карти памяті
«Фізико-хімічний властивості пороху». Презентувати презентацію |
|
Математика |
Теорія імовірності
|
Сформувати в учнів поняття балістику як науку тісно пов’язану з математикою.
|
Презентація рішення задач про постріл. Презентація-постріл математики інформатики |
|
Інформатика |
Знайомство з графічною програмою Paint. |
Ознайомити учнів з комп’ютерними програмою Paint та її складниками. |
Презентація - Графічний редактор PAINT |
|
Створити відеоролик та малюнок. |
Навчитися вводити текст, вставляти зображення. Вміти переміщувати об’єкти на шкалі часу. |
||
|
Технолігії |
Виготовлення об’ємних виробів – куль (пістолета, автомата, гвинтівки) |
Виготовлення з пластиліну об’ємної фігури – кулі. |
Макет кулі Презентація «Експансивна куля» |
|
|
Творча робота на тему: «куля повинна бути такою …» |
Етапи проекту:
Підготовчий етап.
На уроці Захист Вітчизни» було визначено форми та методи дослідження, створення груп, розподіл функцій між учасниками. Учні розділилися на 5 груп:
1 група – «Військові експерти»;
2 група – «Історики»;
3 група - «Фізики і хіміки»;
4 група – «Математики і інформатики»;
5 група - «Технологи».
1.Захист Вітчизни (Військові експерти) На даному етапі учні дізнаються про поняття про основ стрільби із стрілецької зброї. Вивчають поняття: постріл, його періоди, прямий постріл, відбій, траєкторія. Створюють малюнок презентацію.
2. Історія (історики).
На даному етапі діти дізнаються, про історію винекнення пороху. Значення пороху в розвитку людства.Виготовлення пороху за часів козацтва. Презентують презентацію на тему: «Винекнення пороху,порох в житті людей»
Створюють колаж
-ІСТОРІЯ ВИНЕКНЕННЯ ПОРОХУ ТА ЙОГО ЗНАЧЕННЯ
3.Фізика ,Хімія.( Фізики і хіміки)
Метою даного уроку було розглянути Розглянути і визначити склад пороху.
Дати визначення поняттю вибух.
Визначитись з фізичними та хімічними процесами які проходять під час вибуху .Привести формулу пороху ,та формулу горіння пороху . Вказати на небезпеку під час користування вибухонебезпечними речовинами і порохом та застосування його у житті людини.
Створення карти памяті «Фізико-хімічний властивості пороху».
Презентувати презентацію
4 Математика, інформатика (математики і інформатики)
Метою даного уроку було ознайомити учнів та сформувати в учнів поняття про балістику як науку тісно пов’язану з математикою. Визначити постріл і його періоди. Познайомити з комп’ютерною програмою Paint та продуктами її діяльності - відеоролик та графічне зображення. Презентація рішення задач про постріл.Презентація - Графічний редактор PAINT
5. Технології. ( технологи)
Завдання уроку: виготовлення за малюнками куль , об’ємної фігури макет кулі.
Презентувати презентацію «Експансивна куля» Учні працють з пластиліном. Творча робота «куля повинна бути такою …» проводиться за карткою.
Інструкційна картка:
5.Створіть свою власну розробку кулі та дайте пояснення вашого винаходу.
Підсумковий результат (продукт):
Застосовуючи знання з різних предметів (хімія, фізика, інформатика, історія, технології) учні не тільки навчилися оволодівати новими знаннями про постріл, здобувати потрібну інформацію, а й комплексно формувати ключові фахові, соціальні й особистісні компетенції, які визначають конкурентну спроможність на ринку праці: здатність і готовність до розв’язання комплексних задач (проблем), критичного мислення, творчості, когнітивної гнучкості, співпраці, управління, здійснення інноваційної діяльності.
Викладач _________________( _______________)
1