Тема: «Пригоди на ковзанці» О. Цегельська
Мета: познайомити дітей з оповіданням О. Цегельської; удосконалювати вміння переказува оповідання своїми словами, ділити текст на частини і добирати до кожної частини заголовок, складати за змістом однієї частини діалог.
Хід уроку
І.) Організація класу.
ІІ.) Перевірка домашньої роботи.
-
Що вам було задано до дому? (від.дітей).
-
Чи усі виконали домашню роботу? (від.дітей)
-
Скажіть, яка головна думка оповідання «Пригоди на ковзанці»?
-
Що хотів сказати автор своїм текстом?
-
Добре, молодці.
За роботу дітям виставляється оцінка.
ІІІ.) Повідомлення теми і мети уроку.
-
Сьогодні ми з вами продовжуємо знайомитися з оповіданням О. Цегельської «Пригоди на ковзанці». До кожної частини оповідання будемо підбирати заголовок, тобто будемо складати план оповідання. А також будемо складати діалог до 3 частини оповідання.
ІV.) Осмислення і усвідомлення.
-
Перш ніж ми почнемо складати план оповідання, нам треба прочитати його. Будь-ласка першу частину починає читати Радик.
-
Добре, молодець.
-
Що ми дізналися з першої частини оповідання?(від.дітей).
-
Скажіть, а як ви розумієте слово громадка?.
-
Добре, а зараз відкриваємо зошити і записуємо число класна робота. Посередені- план.
-
А як ми можемо озаглавити першу частину? (діти пропонують версії)
-
Добре, записуємо заголовок «Весела громадка»
-
Другу частину читає Микита.
-
Добре.
-
Що дізналися з другої частини?
-
Яка головна думка цієї частини?
-
Який заголовок ви пропонуєте? (діти пропонують версії).
-
Добре, записуємо заголовок 2 частини «Необережність Гриня».
-
Третю частину читає Катя.
-
Добре.
-
Про що розповідається в 3 частині?
-
Чи правельно зробив Андрійко, що допоміг Гриню?
-
А чи доводилося вам рятувати своїх друзів, взагалі людей?
-
А хто з вас бачив чи дивився по телевізору таку ситуацію?
-
Скажіть, а як ви розумієте таке слово гориверхи? .
-
Який заголовок до 3 частини ви пропонуєте?
-
Добре.
-
Записуємо в зошити - Порятунок Гриня.
-
Четверту частину читає Руслан.
-
Добре.
-
Що ми дізналися з 4 частини?
-
А як ви розумієте таке слово пахви? А дядина? .
-
Який заголовок ми дамо 4 частині?
-
Записуємо в зошити.
-
П`яту частину читає Артем.
-
Добре, молодець.
-
Про що ми дізналися з 5 частини?
-
Який заголовок ми доберемо?
-
Добре, записуємо в зошити.
-
Скажіть, дітки чи сподобався вам Андрійко з оповідання О. Цегельської?
-
Чим саме?
-
А що нам потрібно знати, щоб не потрапляти в такі ситуації? (Правила поведінки на льоду)
-
А хто з вас знає їх? (від.дітей)
V.) Закріплення і узагальнення.
- А тепер вам завдання, ви повинні поділитися на мікро групи, по 4 чоловіки і повинні за змістом 3 частини скласти діалог.
-Що таке діалог? (від.дітей)
Діти пишуть діалог.Після завершення роботи перевіряємо діалоги і оцінюємо роботу дітей.
VІ.) Підсумок уроку.
-
З яким оповіданням ми сьогодні познайомилися? Хто автор оповідання?
-
Що ми повинні зрозуміти з цього оповідання?
-
VІІ.) Домашня робота.
-
Скласти текст роздум на тему «Поведінка на льоду». В тексті 10-12 речень