Розробка уроку алгебра 7 клас "Лінійні рівняння"

Про матеріал
Цілі: навчальні: узагальнити і систематизувати знання учнів по темі «Лінійні рівняння з однією змінною». Сприяти формуванню практичних умінь та навичок розв’язувати рівняння з однією змінною, використовуючи основні властивості рівнянь; складати рівняння по умові розвивальні: розвивати пізнавальний інтерес до предмета, просторову уяву, увагу, інтелектуальні здібності учнів, уміння аналізувати та робити висновки; виховні: виховувати дружелюбність, працьовитість, цілеспрямованість, толерантність, вміння працювати в колективі, підтримувати один одного; формування ключових компетентностей: математичної, інформаційної, комунікативної, пізнавальної, творчої.
Перегляд файлу

1

 

Тема. Розв’язування вправ по темі «Лінійні рівняння з однією змінною».

Клас. 7 (алгебра)

Цілі:

навчальні: узагальнити і систематизувати знання учнів по темі «Лінійні рівняння з однією змінною». Сприяти формуванню практичних умінь та навичок розв’язувати рівняння з однією змінною, використовуючи основні властивості рівнянь; складати рівняння по умові

розвивальні: розвивати пізнавальний інтерес до предмета, просторову уяву, увагу, інтелектуальні здібності учнів, уміння аналізувати та робити висновки;

виховні: виховувати дружелюбність, працьовитість, цілеспрямованість, толерантність, вміння працювати в колективі, підтримувати один одного;

формування ключових компетентностей: математичної,  інформаційної, комунікативної, пізнавальної, творчої.

 

Тип уроку: урок узагальнення і систематизація знань, вмінь та навичок учнів.

 

Обладнання: проектор, плакати, самоклейні стрічки, макет піраміди знань, підручник.

 

 

Педагогічний і методичний сценарій уроку

 

Етапи уроку

Дидактичне завдання

Діяльність учителя

Діяльність учнів

Показники виконання завдання

 

І.

Організаційний етап

 

 

 

Аутотренінго-ва вправа

 

 

 

Налаштування на приємну й цікаву роботу

Сьогоднішній урок я хочу розпочати з вислову Конфуція « Від того настрою, з яким ви вступаєте в день, або в якусь справу залежать ваші успіхи, а можливо, і невдачі». (Слайд 2 )Я бажаю вам розпочати урок з гарним настроєм і отримати від нього задоволення і гарні результати.

Витягніть, будь-ласка, руки перед собою. Подивіться: у багатьох долоньки відкриті. А це означає, що ми всі відкриті для того, щоб поділитися своїми знаннями й здобути нові; ви готові до діалогу й співробітництва.

 

 

Вітаються. Сідають за парти.

 

 

 

Виконують аутотренінгову вправу

Готовність класу до роботи

 

 

 

Короткочасність, швидкість включення учнів у роботу, ритм

 

 

ІІ.

Мотиваційний етап

 

Оголошення теми та мети

 

 

 

Мотивація, й активізація опорних умінь і навичок учнів

А зараз розгорніть зошити, запишіть дату, класна робота, тему: «Розв’язування вправ по темі «Лінійні рівняння з однією змінною». (Слайд 3).

Основне завдання нашого уроку– формувати практичні уміння та навички розв’язувати рівняння з однією змінною, використовуючи основні властивості рівнянь; складати рівняння по умові

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Готовність учнів до співпраці, усвідомлення практичного застосування набутих знань

ІІІ. Організаційно- діяльнісний етап

 

Мобілізувати учнів для активної роботи на уроці

 

На уроці ми повторимо означення рівнянь, їх властивості. Встановимо логічний зв’язок між обсягами цих понять. Доведемо, що дійсно «Рівняння – це золотий ключик, що відчиняє всі математичні сезми». (С.Коваль, польський математик). (Сезам – (в переносному значенні) приємна несподіванка.

 

 

 

 

                                                                 

 

ІV.Перевірка домашнього завдання

 

Розпочнемо з перевірки домашнього завдання. Що було задано додому? (§23, № 862, 867, 884).(слайд 4-5)

Обміняйтеся зошитами і перевірте правильність виконання домашніх завдань, які записані на проектній дошці. Простим олівцем підкресліть, де неправильна вийшла відповідь і поставте оцінку.

 

 

 

 

Учні здійснюють взаємоперевірку

 

V.

Відтворення та коригування опорних знань

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гра «Знайди помилку»

А зараз пригадаємо, що ми вивчили на попередньому уроці. Актуалізувати свої знання нам допоможе Кубик Блума. (слайд 6)

Поясни:

-         як будь-який член рівняння перенести з однієї частини до іншої?

-         як розкрити дужки, коли перед ними стоїть знак «+»?

-         як розкрити дужки, коли перед ними стоїть знак «»?

Придумай:

-        лінійне рівняння, яке має один корінь; (5х = 0)

-        лінійне рівняння, яке має безліч коренів;  (0х = 0)

-        лінійне рівняння, яке не має коренів.  (0х = 5)

Чому:

-  потрібно знати основні властивості рівнянь?

-  дорівнює корінь рівняння 8х = -1?    .

-  дорівнює корінь рівняння     (-5)

Назви:

-         в рівнянні ах=7,значення а, щоб рівняння не мало розвязків

-         в рівнянні х=b,значення b, щоб рівняння мало безліч розвязків

-         в рівнянні а·х=0,значення а, щоб рівняння мало один розвязок

Поділися:

-   думкою про ці рівняння 5х=10 та 3х=6?

-   Своїм настроєм від оцінки за  домашню роботу з алгебри?

-   які завдання з алгебри тобі вдома було складно виконати?

Виконай: (На дошці відкриваються пари рівносильних рівнянь, в записі яких допущені помилки. )

Знайдіть помилки і виправте їх:

-   завдання № 1:

15 – х = 31 + 43    і      15 – х =77                                       (15х=74)

-   завдання № 2:

 3(2х + 4) = 12       і       2х + 4 = 3                                    (2х+4=4)

-   завдання № 3:

3х – 9х = 12          і        6х = 12                                        (6х=12)

 

Учень кидає кубик. Грань, яка випала вкаже, якого типу запитання слід задати.

 

Виявлення учителем за короткий проміжок часу знань у більшості учнів класу, встановлення типових недоліків і їх ліквідація

 

 

 

VІ.

Узагальнення та система-тизація знань

 

Робота з підручником

 

 

 

 

 

Робота в парах

(самостійна)

 

 

 

 

Фізкульт-хвилинка

 

Формування здоровя –збережувальних технологій

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гра «Машина часу»

 

Історична довідка

 

 

 

 

 

 

 

Робота з підручником

Молодці. Розкрийте свої підручники на сторінці 175 і розв’яжіть рівняння №878(1-3) , №876(1,3)(слайд 7)

 

 

 

Розвяжіть рівняння. Заповніть пропуски (слайд  8-9)

 

 

 

Бачу, що ви всі трішки втомилися. Тому пропоную виконати фізкультхвилинку.

Прошу всіх встати і продемонструвати ваші акторські здібності. (Слайд 9 )

Трава - низенька-низенька, (присісти)

Дерева - високі-високі  (потягнутися)

Вітер дерева колише, гойдає, (нахили тулуба)

То вправо, то вліво хитає,

То вперед, то назад, то вниз пригинає.

Птахи летять, відлітають, (помахати руками, як крилами)

А учні тихенько за парти сідають

І алгебру далі вивчають.

 

Прошу сідайте і уявіть собі, що машина часу перенесла нас на 4 тисячі років тому в Єгипет (

   В той час там вже вміли розв’язувати рівняння. Вчені невідоме число у рівнянні називали „хау” ( в перекладі  - „купа”) і позначали спеціальним знаком. У папірусі, який дійшов до нас, є і така задача: (Слайд 10).

 Купа і її сьома частина становлять 19.

            Знайдіть купу.

Як сьогодні буде звучати ця задача?

 Сьогодні ця задача звучала б так: (Слайд 11). «Сума невідомого числа і його сьомої частини дорівнює 19. Знайдіть невідоме число». Щоб розв’язати цю задачу необхідно скласти рівняння. Що позначимо буквою х? Яке отримаємо рівняння? 

х + = 19.

= 19; х = 19 : ; х = 19 : ; х = 19 х = ;

х = 16 х = 16,625.

Подібні задачі вміли розв’язувати вчені Стародавньої Греції, Індії, Китаю. (Слайди 14 - 16). Даньогрецький математик Діофант (III cт. н.е.) розв’язував і складніші рівняння. (Слайд 17).

 

Після того, як ми поринули в далеке минуле, кожному із вас пропоную розв’язати стародавню індійську задачу:

(Слайд 18)

З чотирьох жертвувателів другий дав удвічі більше, ніж перший, третій – утричі більше, ніж другий, четвертий – учетверо більше, ніж третій, а всі разом дали 132. Скільки

 

 

 

Розв’яжіть  вправи  №871,874 (слайд 12)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виконують фізкультхвилинку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Із задоволенням виконують фізичні вправи

VІІ. Домашнє завдання

 

 

На основі виявлених результатів дати домашнє завдання, яке закріплювало б і розвивало здобуті знання й готувало до подальшого вивчення матеріалу

Розкрийте щоденники і запишіть домашнє завдання.

(Слайд 13)

Повторити головне в п.23,12

Виконати вправи:

-               початковий та середній рівні 877,879

-               достатній та високий рівні 872

-               знайти стародавні задачі на складання і розв’язування рівнянь.

 

Діти записують у щоденник завдання й ставлять запитання за змістом і виконання

 

Прийняття домашнього завдання. Точність і коректність запитань

 

VІІІ. Підсумки уроку

 

 

 

 

 

 

 

Відповідають на запитання

 

 

ІХ.

Етап рефлексії

 

 

Піраміда знань

(містить чотири рівні знань)

Самооцінка й самоаналіз

(Слайд 14) А зараз підійдіть до піраміди знань і зробіть свій вибір: прикріпіть стрічки із своїми прізвищами на тому рівні, якого, на вашу думку, ви досягли з вивченої теми.

Здайте, будь ласка, свої робочі зошити. Враховуючи вашу діяльність на уроці, роботу в групах, самооцінку, результати ви отримаєте на наступному уроці.

Закінчуючи урок, я від щирого серця бажаю всім присутнім, щоб ваші труднощі, ваші перешкоди в житті минали дуже легко. На вашому шляху завжди хай сяють феєрверки радості, щастя, успіху, а веселі, щирі друзі завжди нехай будуть поруч із вами.

Діти на самоклейних стрічках пишуть свої прізвища й кріплять стрічки на тому рівні, якого, на їхню думку, досягли з вивченої теми

 

 

docx
Додав(-ла)
Курленя Олена
Додано
24 січня
Переглядів
125
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку