Урок-консультація, алгебра 7 клас. Тема: "Многочлен"

Про матеріал
Конспект уроку з алгебра в 7 класі по темі "Многочлен". Тип уроку: урок - консультація.
Перегляд файлу

Многочлен

 

Урок-консультація, 7 клас

 

      Мета. Узагальнити та систематизувати вміння та навички учнів. Ліквідувати прогалини у знаннях. Розвивати вміння знаходити свої помилки, розвивати логічне мислення, мову, творчість. Виховувати самостійність, інтерес до предмету, культуру праці.

      Тип уроку. Урок-узагальнення й систематизації вмінь та навичок учнів.

Хід уроку

І. Оргмомент.

Психологічна хвилинка.

     а) Любі діти, я рада знову бачити вас на уроці. Сьогодні я прийшла до вас у хорошому настрої і хочу передати його вам, щоб ми з вами плідно працювати.

     б) На сьогоднішньому уроці ми систематизуємо з вами знання по темі: „Многочлен”

     А шлях наш буде проходити згідно з планом, записаним на дошці.

      в) Урок-консультація означає, що ви можете з'ясувати всі запитання, які залишилися незрозумілими з даної теми. Не бійтеся запитувати, бо низьких балів сьогодні ніхто не одержить.

     г) Тиждень тому були вивішені в кабінеті завдання, які є основними з даної теми і кожен учень вказав, яке з них викликає труднощі в розв'язанні. І я таким чином знаю, на що більше сьогодні слід звернути увагу.


| Завдання | Знаю | Сумніваюсь | Не знаю |

2. Актуалізація опорних знань учнів.

Взаємоопитування з картками взаємоконтролю, на яких учні ставлять один одному « + » чи «-». Деякі з пар, названих учителем, озвучують свої діалоги.

     1. Що називають многочленом?

2. Що називають членом многочлена?

3. Що таке двочлен, тричлен?

4. Які доданки многочлена називаються подібними?

5. Що означає, що многочлен записано в стандартному вигляді?

6. Як додати два многочлени?

7. Як відняти два многочлени?

8. Як помножити многочлен на одночлен?

9. Як помножити многочлен на многочлен?

10. Як перемножити більше як два многочлени?

3. Усні вправи.

     1. Обчисліть значення многочлена при х = -1:

 

        х2 - 2х - 3.                    х2 - 6х - 7.

 

     2. Зведіть до стандартного вигляду многочлени:

 

       а) 4х2 + Зх - 5х2 + х3;          а) -2х2 + За3 + х2 - 5х;

 

       б) 2ху∙5у - Зу·Зх2.              б) 6а∙2ав- 4в2-3.

 

    3. Знайдіть суму і різницю многочленів:

 

       (2х2- Зх) + (5х – х2 ).             (4х2+ 2х) - (Зх – 2).

 

4. Математичний диктант.

    Два учні пишуть за відкидними дошками.

а) 3х (5х – 60)

б) 5 – 4х (8х – 4х2 + 9)

в) (2х – 6х) (7х3 – 3)

г) (8х – 2) (4х2 – 6х 4+ 9)

 

5. Розв'язування вправ ускладненого рівня.

     1. Доведіть, що сума

 

     двох послідовних непарних чисел кратна 4.

 

     трьох послідовних непарних чисел кратна 3.

    

 

      2. Розв'яжіть задачу:

 

Довжину прямокутника змен-                   Ширину прямокутника збіль-

шили на 4 см і отримали квад-                  шили на 5 см і отримали квад-

рат, площа якого менша від пло-               рат, площа якого більша від пло-

щі прямокутника на 12 см2.                       щі прямокутника на 40 см2.

Знайдіть сторону квадрата.                        Знайдіть сторону квадрата.

 

    3. Розв'яжіть рівняння:          

     а) (3х – 1) (2х + 7) – (х + 1) (6х – 5) = 1

 

6. Попереджуємо помилки.

 

Я забула деякі визначення і припустилася ряду помилок на дошці.

 

а) 3х – (5х +3 ) = 3х + 5х – 3 = 8х – 3

б) (4 -7х) – ( 6х + 5) = 4 – 7х – 6х -5 = -1 + 13х

в) 5х2 ( 6х – 5х3) = 30 х3 – 25х6

г) (2х2 – 4х) (5х +8х4) = 10х3 +16х6 – 20х2 + 32х5

 

 

 

 

7. Перевір себе і допоможи товаришу.

Робота в парах.

 

Кожна пара одержує картку із завданням. Завдавня аналогічне до завдань КР середнього та достатнього рівнів. Не забувайте порядок роботи в парах. Після

закінчення роботи ви виконуєте взаємоперевірку завдань, враховуючи самостійність розв'язання і одержану допомогу.

    Після закінчення роботи обговорюємо, які запитання виникли при розв'язанні, та виправляємо допущені помилки.
На контрольній роботі учні одержують додаткові творчі завдання, розв'язання яких свідчить про високий рівень підготовки учня.

 

1 карточка

    ІІ рівень

    1.Виконати дії:

а) (5 -3х) + (5х- 8)                       

2. Спростити вираз

2 – 2х + (5 + 11х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

 (2х +3) + (4х – 8) =37

 

      ІІІ рівень

1.Виконати дії:

а) (25 -6х2) + (5х2- 8х3)                       

б) 5х (х4 + 7)

2. Спростити вираз

2 – 2х - (5 + 11х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

 (2х +3) - (4х – 8) = х + 4 

      

 ІV рівень

    

1.Виконати дії:

а) (5 -3х)(6х – 5х2) -5х2 + 8х

2. Спростити вираз

2 – 2х (5 + 11х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

 (3х – 1) (2х +7) – (х + 1) (6х – 5) =16

 

 

 

 

 

 

 

 

2 карточка

    ІІ рівень

    1.Виконати дії:

а) (4 -3х) + (8х - 8)                       

2. Спростити вираз

17х2 – 5х + (5 + 17х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

 2 (3х -6) = 12 

      ІІІ рівень

1.Виконати дії:

а) (25 -6х2) + (5х2- 83х3)                       

б) 5х (х4 + 7)

2. Спростити вираз

2 +2х - (5 + 11х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

 (2х +3) - (4х – 8) = 3х + 14 

      

 ІV рівень

    

1.Виконати дії:

а) (4 - 9х)(6х – 5х2) -5х2 + 8х

2. Спростити вираз

2 – 6х (5 + 4х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

 (3х -2) (2х + 7) – (6х2 – 85) = 99

3 карточка

    ІІ рівень

    1.Виконати дії:

а) (14 -3х) + (5х - 8)                       

2. Спростити вираз

17х3 – 5х + (5 + 15х – 6х3)

3.Розв’язати рівняння:

 2 (3х -6) = 24 

      ІІІ рівень

1.Виконати дії:

а) (15 -4х2) + (7х2- 83х3)                       

б)15х (х4 + 7)

2. Спростити вираз

2 - 2х - (5 + 67х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

 (2х +5) - (4х – 7) = 3х + 14 

      

 ІV рівень

    

1.Виконати дії:

а) (14 - 9х)(3х – 5х2) -5х2 + 8х3

2. Спростити вираз

17х2 – 6х (5 + 14х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

  (х + 1) (х + 2) – (х – 3) (х +4) = 6

 

4 карточка

    ІІ рівень

    1.Виконати дії:

а) (6 -3х) + (15х - 8)                       

2. Спростити вираз

13х3 – 7х + (5 + 15х – 6х3)

3.Розв’язати рівняння:

 2 (3х -6) = 30 

      ІІІ рівень

1.Виконати дії:

а) (35 + 4х2) + (7х2- 83х3)                       

б)15х (х4 + 24)

2. Спростити вираз

51х2 - 2х - (5 + 67х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

 2х – 15 (1 – 2х) = 7х

 ІV рівень

    

1.Виконати дії:

а) (4 - 8х)(3х – 5х2) -5х2 + 8х3

2. Спростити вираз

2 – 4х (5 + 14х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

(2х – 25) – 3х + (8х + 5 (6 –х)) = 7

 

5 карточка

    ІІ рівень

    1.Виконати дії:

а) (26 -3х) + (5х - 8)                       

2. Спростити вираз

3 – 27х + (5 + 15х – 6х3)

3.Розв’язати рівняння:

 2 (3х -6) – 5х = 30 

      ІІІ рівень

1.Виконати дії:

а) (5 + 4х2) - (7х2- 83х3)                       

б)5х (х5 + 4)

2. Спростити вираз

41х2 - 23х - (5 + 7х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

  8х – (3 – 2у) = 2(1 – у)

 ІV рівень

    

1.Виконати дії:

а) (4 - 3х)(5х – 2х2) -5х2 + 8х3

2. Спростити вираз

27х2 – 4х (5 - 14х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

 3(2х – 5) – 2 ((3х +4) – (4х – 5)) + (2(х-1) – 3(2х -3)) = 2

 

 

6 карточка

    ІІ рівень

    1.Виконати дії:

а) (6 -13х) + (25х - 8)                       

2. Спростити вираз

3 – 7х - (5 + 5х – 6х3)

3.Розв’язати рівняння:

 2 (4х -26) – 5х = 30 

      ІІІ рівень

1.Виконати дії:

а) (5 + 24х2) - (8х2- 83х3)                       

б)5х (х3 + 8)

2. Спростити вираз

2 + 23х - (5 + 7х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

   3х –4 (х – 5) =3 (1 – 5х)

 ІV рівень

    

1.Виконати дії:

а) (2 - 3х)(6х – 2х2) -6х2 + 8х3

2. Спростити вираз

2 – 4х (5 - 4х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

  2 – (3х +2) (х – 1) = 8

 

 

7карточка

    ІІ рівень

    1.Виконати дії:

а) (4 -3х) + (5х - 18)                       

2. Спростити вираз

3 – 5х - (8 + 5х – 6х3)

3.Розв’язати рівняння:

 2 (4х -2) – 5х = 45 

      ІІІ рівень

1.Виконати дії:

а) (15 + 44х2) - (5х2- 3х3)                       

б)15х (х3 + 5)

2. Спростити вираз

2 + 3х - (5 + 6х – 8х2)

3.Розв’язати рівняння:

    2(х – 3) + 5(х – 2) = 12

 ІV рівень

    

1.Виконати дії:

а) (22 - 3х)(х3 – 2х2) -6х2 + 8х3

2. Спростити вираз

– 4х (5 - 4х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

   (3х +1) (4х – 5) – (6х – 11) (2х – 7) = 24

 

 

8 карточка

    ІІ рівень

    1.Виконати дії:

а) (9 -13х) + (5х - 8)                       

2. Спростити вираз

14х3 – 5х - (8 + 35х – 6х3)

3.Розв’язати рівняння:

 2 (4х -2) – 7х = 45 

      ІІІ рівень

1.Виконати дії:

а) (55 + 34х2) - (5х2- 3х3)                       

б)5х (х3 + 15)

2. Спростити вираз

15х2 + 7х - (5 + 6х – 8х2)

3.Розв’язати рівняння:

     3 (1 – х) – 2 (3 –х) = 5

 ІV рівень

    

1.Виконати дії:

а) (7- 3х)(х3 – 4х2) -6х2 + 18х3

2. Спростити вираз

– 6х (15 - 24х – 6х2)

3.Розв’язати рівняння:

    7( 2х – 5) – (5 (7х – 2) – 2 (5х – 7)) = 72

 

 

9 карточка

    ІІ рівень

    1.Виконати дії:

а) (9 -4х) + (35х - 38)                       

2. Спростити вираз

3 – 5х - (8 + 5х – 16х3)

3.Розв’язати рівняння:

  2(х – 8) + 3(2х -4) = 4

      ІІІ рівень

1.Виконати дії:

а) (5 + 51х2) - (2х2- 43х3)                       

б)8х (х3 + 15)

2. Спростити вираз

2 + 8х - (15 + 6х – 8х2)

3.Розв’язати рівняння:

      (х – 8) (х -11) = х2

 ІV рівень

    

1.Виконати дії:

а) (7- 8х)(2х3 – 4х2) -26х2 + 18х3

2. Спростити вираз

 (5ав2 + 4в3) (3ав3 + 4а2)

3.Розв’язати  задачу:

Батькові 40 років, синові – 16. Через скільки років батько буде у 2 рази

старший за сина?

 

 

10 карточка

    ІІ рівень

    1.Виконати дії:

а) (5 -9х) + (5х - 8)                       

2. Спростити вираз

3 – 5х - (8 + 5х – 6х3)

3.Розв’язати рівняння:

  7(х – 8) + 3(2х -4) = 4

      ІІІ рівень

1.Виконати дії:

а) (5 + 51х2) - (2х2- 43х3)                       

б)8х (х3 + 15)

2. Спростити вираз

2 + 8х - (15 - 6х – 8х2)

3.Розв’язати рівняння:

     3 (х + 4) + 6(11 – х) =9

 ІV рівень

    

1.Виконати дії:

а) (7- 9х4)(2х3 – 4х2) -6х2 + 18х3

2. Спростити вираз

 (8ав2 + 4в3) (3ав3 + 4а2)

3.Розв’язати  задачу:

     За три дні продали 50 кг рису. В перший день продали на 5 кг менше, ніж у другий, а в третій стільки, скільки в перший і другий разом. Скільки рису продали в кожний із днів?

11карточка

    ІІ рівень

    1.Виконати дії:

а) (5 -8х) - (5х - 8)                       

2. Спростити вираз

3 – 5х - (8 + 15х – 6х3)

3.Розв’язати рівняння:

  7(х – 8) - 3(2х - 8) = 4

      ІІІ рівень

1.Виконати дії:

а) (9 + 11х2) - (2х2- 43х3)                       

б)9х (х3 + 5)

2. Спростити вираз

х2 + 8х - (15 - 6х – 8х2)

3.Розв’язати рівняння:

      7( 4 – х ) + 3 (х – 5 ) =9х

 ІV рівень

    

1.Виконати дії:

а) (7- 4х4)(6х3 – 5х2) -6х2 + 8х3

2. Спростити вираз

 (2ав2 + 4в3) (3ав5 + 4а2)

3.Розв’язати  задачу:

Одне число більше від другого в 6 раз. Якщо від більшого відняти 37, а до меншого додати 73, то результати будуть рівні. Знайдіть ці числа.

 

 

12карточка

    ІІ рівень

    1.Виконати дії:

а) (6 + 8х) - (7х - 8)                       

2. Спростити вираз

х3 + 5х - (8 + 15х – 6х3)

3.Розв’язати рівняння:

  7(х – 5) - 3(2х - 5) = 4

      ІІІ рівень

1.Виконати дії:

                а) (9 + 17х2) - (2х2- 3х3)                       

б)9х (х3 + 5)

2. Спростити вираз

х2 + 8х - (5 - 16х – 8х2)

3.Розв’язати рівняння:

 3 (х + 1,5) + 2 (3 + х) = -5

 ІV рівень

    

1.Виконати дії:

а) (6- 4х4)(8х3 – 5х5) -6х2 + 8х3

2. Спростити вираз

 (2ав2 + 4в3) (3ав3 + 2а2)

3.Розв’язати  задачу:

 Матері 35 років, а дочці 12. Через скільки років дочка буде молодшою від матері вдвічі?

 13карточка

    ІІ рівень

    1.Виконати дії:

а) (6 + 5х) - (8х - 5)                       

2. Спростити вираз

12х3 + 5х - (8 + 5х – 6х3)

3.Розв’язати рівняння:

  7(х – 6) - 3(2х - 5) = 42

      ІІІ рівень

1.Виконати дії:

а) (9 + 7х2) - (12х2- 5х3)                       

б)9х (х3 + 5х)

2. Спростити вираз

х2 + 8х - (5х3 - 16х – 8х2)

3.Розв’язати рівняння:

 5 - 3 (х + 1,5)  = 2 (3 – х )

 ІV рівень

              1.Виконати дії:

а) (6- 5х4)(4х3 – 4х5) -5х2 + 6х3

2. Спростити вираз

 (7ав2 + 5в3) (8ав3 + 7а2)

3.Розв’язати   рівняння:

0,5х2  - (0,5х – 1 ) (х + 2 ) = 1

                                8. Підсумок уроку

Діти, чи сподобався вам урок?

   Підводимо  підсумок уроку.  Відмічаємо учнів, які добре працювали на уроці. Окремим учням виставляю оцінки. Решта учнів отримає оцінки після перевірки завдання на карточках.

9. Домашнє завдання.

Математика у таблицях. Сторінка 37. Підготовка до контрольної роботи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Вишневська Ольга Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
24 січня
Переглядів
129
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку