Урок – гра „Брейн – ринг” Тема: Рівняння. Основна властивість рівнянь.

Про матеріал
Урок – гра „Брейн – ринг” Тема: Рівняння. Основна властивість рівнянь. Мета: Закріпити навички розв’язування рівнянь. Виховна мета: Виховувати активність учнів на уроці, розвивати інтерес до математики, вчити етиці і культурі спілкування.
Перегляд файлу

Урок – гра „Брейн – ринг”

Тема: Рівняння. Основна властивість рівнянь.

Мета: Закріпити навички розв’язування рівнянь.

Виховна мета: Виховувати активність учнів на уроці, розвивати інтерес до математики, вчити етиці і культурі спілкування.

Організація класу до уроку. Учнів класу попереджено про урок „Брейн - ринг”, його тему, правила гри, умови оцінювання, а також розділено на три команди, обрано членів журі з трьох чоловік та двох спостерігачів.

Правила гри. Зачитується запитання чи умова задачі. Першою має відповідати та команда, чий прапорець першим піднявся над столом. Це визначають спостерігачі.

Умови оцінювання. Кожна правильна та чітка відповідь на запитання І туру оцінюється у 2 бали, а правильно розв’язана задача ІІ туру оцінюється так: І рівень – 2 бали, ІІ рівень – 4 бали, ІІІ рівень – 6 балів, ІVрівень – 8 балів. Вчитель сам визначає хто із членів команди має відповідати. Якщо перший учень відповів не правильно, команді дається ще один шанс, але кількість очок зменшується удвічі. Коли команда не справилася із завданням відповідає та команда, яка другою підняла прапорець. Неточна або неповна відповідь також зменшує кількість балів. Різницю одержує команда, яка доповнила або уточнила відповідь.

Організація класу на уроці. Кожна команда сидить за окремим столом. Капітани команд мають по одному прапорцю.

Хід уроку.

Повідомляється тема та мета уроку. Нагадуються правила гри та умови оцінювання.

І тур (актуалізація опорних знань учнів).

 

1. Сформулювати основні властивості рівнянь.

2. Як впливає на добуток зміна знака одного з множників?

3. Коли добуток дорівнює нулю?

4. Сформулювати правило перенесення доданків з однієї частини рівняння в другу.

5. Сформулювати правило розкриття дужок.

ІІ тур (узагальнення і систематизація знань).

І Рівень.

1. Розв’яжи рівняння:

а) х + 34 =56;                                        б) х + 45 = 35;

в) х + 32 = 32;                                       г) х + 76 = 43;

д) х + 78 = 67;                                       е) х + 56 = 12;

2. Склади рівняння і розв’яжи його:

а) Яке число потрібно додати до 7, щоб дістати 32?

б) Яке число треба відняти від 34, щоб дістати 39?

в)  Яке число треба збільшити на 5, щоб дістати 35?

3. При яких значеннях х вираз

а) х – 4 дорівнює 34?                           б) 24 – х дорівнює 23?

в) 34 – х дорівнює 23?                          г) х + 5 дорівнює 23?

ІІ Рівень

1. Розв’яжи рівняння:

а) -7 + х = 20;                                           б) х – 23 =12; 

в) х + 3,2 = 12,54;                                     г) –х – 4,2 = 23;

д) х + 10,4 = 2,6;                                       е) х – 3,4 =-23,4

2. Склади рівняння і розв’яжи його:

а) Яке число треба додати до 7,9, щоб дістати 2,3?

б) Яке число треба додати до -34,5, щоб дістати 2,3?

в) Яке число треба додати до 37,9, щоб дістати 42,3?

г) Яке число треба додати до 47,91, щоб дістати 2,13?

3. При яких значеннях х вираз

а) 45,3 – х набуває значення, що дорівнює 23,1?

б) 19,4 + х набуває значення, що дорівнює -45,1?

в) 65,1 – х набуває значення, що дорівнює -32,15?

ІІІ рівень.

1. Розв’яжи рівняння:

а) -34,2 + х = 67,4;                                     б) х – 65,8 = 23,34;

  в) 92,5 – х = -79,2;                                      г) 12,9 + х = -76,4;

д) -56,4 + х = 34,01;                                   е) 45,3 – х = -76,9; 

2. Склади рівняння і розв’яжи його:

а) Задумане число помножили на -34,2. Коли добуток зменшили на 3,2, у результаті отримали 56,1. Яке число задумали?

б) Задумане число помножили на -4,2. Коли добуток зменшили на 53,2, у результаті отримали 6,1. Яке число задумали?

в) Задумане число помножили на -42,2. Коли добуток зменшили на 3,2, у результаті отримали 7,5. Яке число задумали?

ІV Рівень.

1. Розв’яжи рівняння:

а) 7(1 – 2х) = 4 + 3(х + 1);                     б) 8 – 3х = 4(х – 1) – (х – 6);

в) (4 + 5х) – 5(х + 2) = 1 – 4х;               г) (2х + 0,1) – 4 (1 – 4х) = 8х – 4,4

д) 4(3 – 5х) + 5(3х – 1) = 9;                   е) 4(0,7х – 0,3) – 5(0,2х – 0,6) = -3,8 – х

2. Склади рівняння і розв’яжи його:

а) При яких значеннях х вираз 3,2х + 7 менший виразу х – 3,2 на 3?

б) При яких значеннях х вираз 32 ∙ х – 2,7 дорівнює різниці виразів х – 4 і 

-2,7 – 3х?

в) При яких значеннях х вираз х + 3 більший від виразу 2х – 7 на 5?

3. Знайди значення виразу:

а) 2│х│+ х, якщо 0,8х + 10 = -6 – 0,2х;

б) 2х - │х│, якщо  1,4 – 2(х + 2,5) = 0,4;

в) │х│ - х, якщо 0,8 – 2х = х – 1.

Підсумок уроку. Журі визначає команду-переможця, учням виставляються оцінки із врахуванням кількості балів, набраних кожною командою у грі, і особистого внеску кожного учня.

Домашнє завдання.

Повторити п. 10.6. Виконати №878, № 850*

 

                           

      

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Вишневська Ольга Василівна
    Матеріал послідовний, логічний, якісно поданий
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
24 січня
Переглядів
168
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку