Конспект уроку математики у 1 класі
Тема уроку. Число і цифра 2. Поняття «стільки ж», «дорівнює».
Мета: актуалізувати поняття «більше», «менше», «стільки ж»; формувати поняття про число і цифру 2; учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; учити писати цифру 2;
розширювати уявлення про співвідношення нерівності і рівності; учити позначати їх відповідними знаками; формувати в учнів навички лічби;
розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення;
виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.
Обладнання: презентація, конверти для груп з завданнями, набірні полотна, конструктор LEGO.
Тип уроку: комбінований.
Освітні галузі: математична освітня галузь, природнича освітня галузь, мистецька освітня галузь, соціальна і здоров’язбережна освітня галузь.
За формою проведення – урок-дослідження.
Форми організації освітньої діяльності: індивідуальні, парні, групові.
Очікувані результати:
Хід уроку
І Організаційний момент
1. Організація класу
- Доброго дня, діти! Ви розпочинаємо урок математики.
Підтяглись усі ми вмить. Хто готовий - посміхніться.
Глянем швидко всі на парти: Ми урок розпочнемо,
Чи потрібне все лежить? На нові знання чекаємо..
2. Психологічне налаштування на роботу на уроці
- Щоб налаштуватися на плідну роботу, повторимо нашу примову.
Щоб урок пройшов не марно,
Працюватимемо гарно,
Швидко, вправно і охайно.
Розпочнім його негайно!
3. Iнтерактивна вправа «Мікрофон»
IІ Контроль і корекція знань
1. Усні вправи
- Кого ми бачимо на малюночку?
Дві хмаринки, дві сестрички
Рано-вранці вмили личка.
Погуляти захотіли,
Ясним небом полетіли.
Вітерець їх підганяє
До калинового гаю.
Скільки тут калинок, діти?
Хто їх зможе полічити?
Скільки квіточок жовтеньких
У травичці зелененькій?
Хто з вас, хлопчики й дівчата
Зможе їх порахувати?
2. Робота з матеріалом для лічби
Полетіли далі хмарки
До зеленої галявки.
Тут ростуть грибочки вправно.
Порахуємо їх гарно. (5)
Стільки ж росте за кущами.
Ми їх порахуєм з Вами.
Хто підкаже: скільки їх
За кущем грибів малих? (5)
- Поясніть, чому Ви так думаєте?
3. Гра «Сконструюй з LEGO»
- Діти, грибочки просто чудові? Спробуємо зробити їх з цеглинок LEGO.
- Якого кольору цеглинки нам знадобляться?
- Діти, а чи всі гриби можна класти у кошик?
- А які їстівні гриби ви знаєте?
- Чудові гриби вийшли у …. і ….. Як ви гадаєте, чому?
- Бо вони працювати в парі. А коли Вас двоє, коли Ви працюєте з другом, тоді все вдається набагато краще.
III Повідомлення теми і мети уроку
IV Вивчення нового матеріалу
Дві конячки гарцювали,
Наче в парі танцювали.
Ходять поруч крок у крок –
Лиш підковки цок та цок.
Щоб цю пару описати,
Треба нову цифру знати.
І секрету тут немає:
Цифра два – це кожен знає.
Технологія «Асоціативний кущ»
- Назвіть, яких предметів у класі по два.
- Які органи у людини є парними, бобир їх два?
- Число два позначається цифрою 2.
Як лебідка, двійка вміє
Вигинати довгу шию.
По ставку, немов жива,
Пропливає цифра два.
.
- Послухаємо пісеньку про цифру, з якою ми сьогодні познайомилися – про двійку.
Так ми знайомимось з цифрою «Два»,
Що, мов лебідка гнучка, проплива.
Дві в нас руки, дві ноги в нас, а ще
Вух – також двоє і двоє очей.
Вдвох ти з товаришем граєш у шахи,
Два є крила в літака і у птаха.
LEGO – добрий помічник
нам допомагати звик.
Із цеглинок зможуть діти
Двієчку усі зробити.
Цифра 2 складається з трьох елементів: верхнього, правого заокруглення, довгої прямої похилої лінії та горизонтальної хвилястої лінії. Починаємо писати вище середини клітинки, ведемо заокруглення до верхньої сторони квадрата, заокруглюючи праворуч до правого кута клітинки, а потім описуємо малий правий півовал, що переходить у довгу пряму похилу лінію, яку ведемо вниз, невідриваючи руки, до середини нижньої сторони квадрата. Від неї ведемо горизонтальну хвилясту лінію праворуч до нижнього кута квадрата.
а) Пропишемо цифру 1 в повітрі разом зі мною.
б) Напишемо її вологим пензлико на дошці.
в) Олівцями старанно проаишемо рядок цієї цифри у Ваших зошитах.
10. Склад числа 2.
Подружку два добру має.
Одиничка це сестра.
Одиниці дві складають
Нам чудову цифру два.
IV Закріплення і узагальнення отриманих знань
- Розгляньте малюнки. Назвіть предмети, яких є по два.
Два сьогодні головує,
Під час руханки керує.
Покажіть мені два ока
І два вушка покажіть.
Два рази ногами тупніть,
Тільки тихо це робіть!
Два рази тулуб нагніть ви.
Два рази присядьте враз.
Гарно з двійкою працює
Наш веселий перший клас.
V Рефлексія
VІ Підсумок
Використані ресурси: