Розробка уроку "Число і цифра 9. Утворення числа 9. Порівняння чисел у межах 9. Написання цифри 9"

Про матеріал
Навчальна: сформувати поняття про число і цифру 9, навчити лічити у межах 9, складати 9 з двох менших чисел. Розвивальна: розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, математичну мову. Виховна: виховувати інтерес до навчання, любов до українських традицій, дружню взаємодію. Очікувані результати Після уроку учні: - розпізнають цифру 9 серед інших; - утворюють число 9 з двох менших; - лічать у межах 9; - вміють рахувати в межах 9 у прямому і зворотному порядку; - записувати цифру 9; - порівнювати числа в межах 9.
Перегляд файлу

Тема: Число і цифра 9. Утворення числа 9. Порівняння чисел у межах 9. Написання цифри 9

Мета:

Навчальна: сформувати поняття про число і цифру 9, навчити лічити у межах 9, складати 9 з двох менших чисел.

Розвивальна: розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, математичну мову.

Виховна: виховувати інтерес до навчання, любов до українських традицій, дружню взаємодію.

Очікувані результати

Після уроку учні:

 - розпізнають цифру 9 серед інших;

- утворюють число 9 з двох менших;

- лічать у межах 9;

- вміють рахувати в межах 9 у прямому і зворотному порядку;

- записувати цифру 9;

 - порівнювати числа в межах 9. 

                                     Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

— Привіт, гравці! Так, гравці, не учні. Адже сьогодні  ми потрапимо у гру “Місія: Дев’ятка!” Але щоб відкрити портал у світ чисел — треба пройти через певні математичні рівні-випробування. І допоможуть нам в цій грі брати Супер Маріо.

Рівень 1: Усний рахунок

--- Полічити від 1 до 10 і від 10 до 1.

--- Назвати компоненти при додаванні.

--- Назвати компоненти при відніманні.

--- Назвати склад чисел 2,3,4,5,6,7

--- Гра «Веселі числа» ( наступне та попереднє число)

--- Гра «Засели будиночок»

--- Ось і пройшли ми перший рівень нашої гри.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

--- Ось і пройшли ми перший рівень нашої гри. А тепер час перейти на новий рівень. Рівень 2: Загадковий

  1. Віршована задача

Якось в морі плив дельфін.

Сам-однісінький був він.

Потім вісім припливло.

Скільки ж їх усіх було? ( 1+8=9)

  1. Повідомлення теми та завдань уроку

Йшли по цифрах по порядку

І дійшли ми до дев’ятки.

Любі хлопчики й дівчатка,

Ось прийшла до нас дев’ятка.

  1. Пояснення нового матеріалу

--- Як утворити число 9 із числа 8?

--- Число дев'ять позначають цифрою 9. 9 — це 8 і ще 1

Отже, ми уже на третьому рівні. Рівень 3: Число 9

ІV. Фізкультхвилинка

V. Інтерактивна технологія «Щоденні три»

1. Математика самостійно (Робота з підручником с.49)

--- Щоб отримати силу Дев’ятки, потрібно знати, як вона з’являється.

--- Але не тільки з 8 ми можемо утворити число 9

--- Покажіть 5 пальців на одній руці. Ск. потрібно добавити пальчиків на другій руці, щоб їх стало 9? Отже, як ви утворили число 9? ( 5+4=9)

--- Доміно складається з двох половинок. Ск. цяточок на верхній половинці? (6)

--- Ск. цяточок на нижній половинці? ( 3)

--- А всього скільки цяточок? Як утворилося число 9? (6+3=9)

--- Ск. рожевих намистинок? Ск. синіх намистинок? Як утворилося число 9? ( 8+1=9) Отже, ми уже на четвертому  рівні.

2. Математика письмово. Рівень 4: Написання цифри 9

--- Настанова вчителя. Сиди правильно

--- Методика написання цифри «9»

--- Написання цифри 9 у зошиті

 --- Гімнастика для очей

Отже, ми уже на 5  рівні. Рівень 5: Порівняймо

3. Робота з підручником с.49, завдання 3

--- Ск.бубнів на малюнку? Ск. маракасів? Чого більше і на скільки?

--- Порівняти числа. ( с.49 , завдання 4)

Ось і пройшли ми 5 рівень нашої гри. А тепер час перейти на новий рівень. Рівень 6: Гра-детектив

4. Математика  з другом. «Гра-детектив»

--- Завдання від брата Супер Маріо. Знайдіть серед шісток одну дев’ятку.

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

--- Отже, ми вже на новому рівні . Рівень 7 : Перевірка гравців

--- Доповніть речення:

Число 9 слідує за числом…

Число 8 передує числу…

VІІ. Підсумок уроку

Рівень 8: Вправа «Питання від братів Супер Маріо»

VІІІ. Рефлексія

Рівень 9: Рефлексія

--- Які числа ви вже вивчили?  Які цифри вже вмієте писати?

--- Ми з вами пройшли через певні математичні рівні-випробування і відкрити портал у світ чисел. Отже, ми закінчили гру “Місія: Дев’ятка!”. Цифра 9 каже:

 “Ви розумні, спритні й уважні!

Дев’ятку ви вивчили чудово —

Тепер відкривайте нові рівні математики!”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
5 листопада 2025
Переглядів
131
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку