Розробка уроку для 1 - 2 класів з фізичної культури

Про матеріал
Розробка уроку для учнів 1- 2 класів з фізичної культури. Тема :"У пошуках скарбів"
Перегляд файлу

Розробка заняття з фізичної культури

для учнів 1-2 класів

 

 

ТЕМА:

«У пошуках скарбів»

                                                                                  

 

 

 

                                                       Учитель фізичної культури : Масльонка В. Г.

 

 

 

 

 

 

 

Мета: вивчити комплекс загально розвиваючих вправ «Сніжинка»; продовжувати вправляти дітей у вправі на рівновагу – проходженні по гімнастичній лаві з предметами та зістрибуванні з неї,  стрибати через предмети і ходити по канату приставним кроком, закріпити вміння дітей у пролізанні тунелем та ходьбі між предметами (змійкою), удосконалити навички метання предметів у горизонтальну ціль з відстані. Розвивати увагу, витривалість, швидкість, моторику рук. Виховувати інтерес до заняття та бажання займатись фізкультурою .

Інвентар: гімнастична лава, кубики, купини, канат, тунель, сніжинки, пластикові пляшки з пробками, іграшка ведмедя, гра «рибалка» та «Ведмідь і солодощі», емблеми літачків, гімнастичні килимки.

Хід заняття

I. Підготовча частина.

   Діти заходять до зали й шикуються в шеренгу

 - Привітання:  Станьте діти всі рівненько,

станьте діти всі гарненько,

посміхніться ви до мене,

посміхніться ви до себе,

привітайтеся гарненько: «Добрий день»!!!

Мотивація( розповідь дітям): - Ідучи сьогодні до дитячого садка я зустрів старенького дідуся, допомігши йому перейти вулицю, він запропонував мені незвичну річ  - карту до скарбів. Але я сказав, що самому мені не впоратися і мені потрібно набрати команду сильних, сміливих та кмітливих дітлахів. Чи готові ви йти в подорож? У пошуках скарбів нам доведеться бути спритними, сильними, витривалими, точними. Долати безліч перешкод. Тож уперед до пригод.

Потім діти перешиковуються в одну колону.

  •     Ходьба та біг
  •      Ходьба звичайна
  •      Ходьба коригуюча /на носочках/ на п’ятках/ з високо піднятими колінами.
  •      Біг звичайний у середньому темпі / з високим закиданням п’ят на зад.
  •      Ходьба звичайна, дихання.

Перешиковування в три колони .

- Діти яка зараз пора року? Правильно. Зима. Тож пропоную вам погратись трішки з сніжками.

  •     Комплекс ЗРВ «Сніжинки»

       «Сніжинки кружляють у повітрі» (колові рухи руками)

В.п. – ноги разом, руки винести вперед, тримають «сніжинку».

1 – 4 – колові рухи руками вліво,

1 – 4 – колові рухи руками вправо.

( п. 6 – 7 разів в середньому темпі, дихання довільне).

«Вітерець грається із сніжинками» (повороти тулуба в сторони)

В.п стоячи ноги на ширині плечей, руки опущені.

1 – поворот вліво, розвести руки в сторони;

2,4 – в.п.;

3 – поворот вправо, розвести руки в сторони;

(п. 6 – 7 разів в середньому темпі).

«Сніжинки впали на ноги дітей» (нахили тулуба вперед)

В.п. – стоячи ноги на дві ширини плечей, руки внизу.

1,3  – нахил тулуба вперед доторкнутись «сніжинкою» до носка лівої- правої ноги, сказати «ух»;

2,4 – в.п.;

(п. 6 – 7 разів  в середньому темпі).

«Зустріч сніжинок»

В.п. – о.с. (руки опущені, «сніжинки» в руках).

1,3 – мах правою, лівою ногою вперед, руки звести під коліном;

2,4 – в.п.;

(п. 6 – 7 разів в середньому темпі).

«Не забудь сніжинку» (присідання)

В.п. – ноги на ширині плечей, руки внизу, в руках «сніжинки».

1 – присіли , поклали сніжинку;

2,4 – встали;

3 – присіли, забрали сніжинку;

(п. 8 – 10 разів)

«Стрибки навколо сніжинок»

В.п. – ноги разом, руки на поясі, сніжинка лежить на підлозі, пострибати навколо сніжинки.

(п. 6 – 10 разів в чергуванні з ходьбою) дихання довільне.

Спокійна ходьба звичайна, вправа на відновлення дихання.

  Пропонується подорожувати далі. Діти перешиковуються в одну колону, йдуть по залу.

II. Основна частина

- Ось діти ми й дісталися до першої перешкоди яку нам треба подолати.

  •     Основні види рухів

1. Ходіння по гімнастичній лаві з переступанням через предмети. Стрибки через купини. Ходіння по канату приставним кроком.

- Молодці швидко справились тож вирушаймо далі. Тепер нам треба подолати тунель, та пройти лісом по заплутаних доріжках, а щоб не заблукати нам допоможе карта.

2. Пролізання по тунелю, ходіння між предметами змійкою.

- Ой діти дивіться хто це? Ведмідь, він нас не пускає і нам треба його задобрити. Тож давайте дамо йому солодощів та наловимо риби.

3. Метання в горизонтальну ціль, гра «Рибалка»

- Ось і ведмедик наш подобрішав, та пускає нас далі. Ой діти дивіться що це? Це ж наш скарб.(Скарб захований заздалегідь)  Які ми молодці. Але тепер нам швидко потрібно повернутися додому, бо тут скоро почнеться люта зима, а ми з собою в подорож не брали теплих речей.

Дітям пропонується пограти в гру.

          Рухлива гра «Літачки»

Діти шикуються в 3-4 колони в різних місцях зали, що позначають прапор­цями. Учасники зображують льотчиків на літаках. Вони готуються до польоту. За сигналом «До польоту готуйся!» — діти кружляють із зігнутими в ліктях ру­ками — «заводять мотор». «Летіть!» — каже педагог. Діти витягають руки в сто­рони та «летять» урізнобіч, у різних напрямках. За сигналом «На посадку!»

«Літаки» знаходять свої місця та «приземляються», шикуються в колони й опу­скаються на одне коліно. Педагог відзначає, яка колона вишикувалася першою.

ОМВ. Гравці мають «вилітати» після сигналу «Летіть!». За сигналом «На посадку!» — гравці мають набути свої колони, тобто на ті місця, де викладено їхні знаки (поставлено прапорець). Гра повторюється тричі.

ІII. Заключна частина.

Психогімнастика «На березі моря»

Діти лягають на килимок.

Уявіть, що ми лежимо на березі моря. Хвилі набігають на берег з тихим шелестом і ніби заколисують нас — ш-ш-ш, ш-ш-ш. Сонечко пригріває, хвилі шепочуть, ніби це тихесенько дихає море. Ми поступово починаємо дихати разом з ним — глибокий вдих носом — повільний видих, вдих — видих. І наші очі заплющуються, теплі морські хвилі підхоплюють нас на свої блакитні спинки — і ось ми вже линемо по морю. Вдих — видих, вдих — видих. Море спокійне, сонечко світить, пригріває.

 

        Підсумок

- Ось і закінчилась наша подорож. Чи сподобалась вона вам, а скарб? Чи будемо ще подорожувати? Тож до скорих зустрічей. До побачення!

 

 

1

 

docx
Додано
27 лютого
Переглядів
57
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку