Розробка уроку фізики в умовах дистанційного навчання для учнів 8 класу з теми "Зміна агрегатного стану речовини"

Про матеріал
Тема: Зміна агрегатного стану речовини. Мета: розглянути зміни агрегатних станів речовини на підставі атомно-молекулярної будови, виховувати вміння самостійно працювати, прагнення до поповнення знань, розвивати творче і аналітичне мислення, формувати науковий світогляд, навчальну компетентність, навички роботи з інтернет-ресурсами. Обладнання: підручник, ПК, смартфони, інтернет
Перегляд файлу

Фізика  8 кл                             Урок №15                                      Дата 04.11

Тема:  Зміна агрегатного стану речовини.

Мета: розглянути зміни агрегатних станів речовини на підставі атомно-молекулярної будови, виховувати вміння самостійно працювати, прагнення до поповнення знань, розвивати творче і аналітичне  мислення,  формувати науковий світогляд, навчальну компетентність, навички роботи з інтернет-ресурсами.

Обладнання: підручник,  ПК, смартфони, інтернет

ХІД УРОКУ:

І. Організаційний момент

Підготуйтесь до уроку: підготуйте підручник, зошит, телефон, перевірте підключення до Інтернету.

ІІ. Актуалізація знань

  1. Опишіть процес нагрівання тіла. Чим він відрізняється від охолодження?
  2. Запишіть формулу для нагрівання
  3. Що таке питома теплоємність
  4. вивести одиниці виміру питомої теплоємності

ІІІ. Мотивація діяльності

Чи доводилось вам бачити морозним зимовим днем швидку гірську річку?  навколо лежить сніг, завмерли дерева, укриті інеєм, що сяє в сонячних променях, а  вода в річці не замерзає.  надзвичайно чиста, прозора, вона тече, розбиваючись об обмерзле каміння.

У чому відмінність води і льоду? Чому з’явився на деревах іній? У цьому параграфі ви обов’язково знайдете відповіді на ці запитання.

ІV. Ознайомлення з новим матеріалом

  1. Ознайомитись із матеріалом підручника §10 ( пункт 1-4).
  2. Дати відповіді на контрольні запитання с. 49 (№1-7)
  3. Перейдіть за посиланням: http\\:Phet.colorado.edu/ukr/

Знайдіть розділ  фізика/симуляції/ стан речовини /завантажити

Дослідіть поведінку молекул твердого тіла, рідини, газу при нагріванні

Дайте відповіді на запитання:

  • що відбувається з кристалічною решіткою твердого тіла, рідини, газу при нагріванні?
  • чи відрізняється поведінка молекул в   твердих тілах, рідинах, газах ?
  • в якому агрегатному стані молекули займають весь об'єм?
  • нагрійте тверде тіло, потім рідину і спостерігайте за поведінкою молекул.
  • Як відбувається перехід з одного агрегатного стану до іншого?

 

V. Закріплення матеріалу:

  1. Виконайте вправу 10.
  2. Виконайте тест за посиланням join/naurok/ua код  доступу 2436892

VІ. Рефлексія

  1. Що нового ви сьогодні дізналися?
  2. Які труднощі виникли при вивченні нового матеріалу?
  3. Які труднощі виникли при роботі з інтернет-ресурсами?

 

VІІ. Підсумки

VІІІ.Д/З:опрацюйте § 10 виконайте вправу 10, складіть кросворд або ребус за матеріалом  § 10, надішліть вчителю на електронну пошту чи Viber

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Фізика, 8 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика 8 клас (Бар’яхтар В. Г., Божинова Ф. Я., Довгий С. О., Кі-рюхіна О.О. (за ред. Бар’яхтар В. Г., Довгого С.О.))
До уроку
§ 10. Агрегатний стан речовини. Наноматеріали
Додано
28 жовтня 2020
Переглядів
599
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку